fbpx
Ana sayfa » ACT Dersleri
ACT Dersleri

ACT Dersleri

Amerikan College Testing, lise öğrenimini tamamlayan öğrencilerin üniversiteye giriş konusunda yetkinliklerini değerlendiren bir sınavdır. Özellikle Amerika ve Kanada gibi ülkelerde lisans düzeyinde eğitim almak isteyenler için ACT puanı son derece önemlidir. ABA Eğitim’in uzman kadrosu tarafından verilen ACT dersleri ile sınava en iyi şekilde hazırlanabilirsiniz. Eğitmenlerimizin tamamı Boğaziçi Üniversitesi mezunlarından oluşan ve alanlarında en az 5 yıllık tecrübeye sahip profesyonel bir kadrodur.

ACT sınavı matematik, İngilizce, fen, okuma ve seçmeli yazma gibi çeşitli bölümlerden meydana gelmektedir. Sınav, test formatında olup toplam 215 adet sorudan oluşmaktadır. Yılda 6 defa  gerçekleştirilen sınavda puan aralığı ise 1 ila 36 arasında değişmektedir. ABA Eğitim’de ACT sınavına yönelik matematik, İngilizce ve soru çözümü derslerinde destek alarak başarı şansınızı artırabilirsiniz. Çoktan seçmeli sınavlarda zamanı doğru kullanmanız her soruyu cevaplayarak sınavı zamanında bitirebilmeniz için gereklidir. Bu sebeple soru çözümü konusunda pratik olmanız ve bol bol alıştırma yapmanız oldukça önemlidir.  Eğitmenlerimiz ile 3 veya 4 kişilik gruplar halinde yapılan geçmiş yıllara ait sınav sorularının çözümü, hem ACT sınav formatını tanımanız hem de alıştırmalar yapmanız için oldukça faydalıdır. ABA Eğitim’de tüm dersler birebir şeklinde yapılan konu anlatımlarından oluşmaktadır.

ACT Sınav

ABA Eğitim’deki matematik derslerinde sınavda çıkan konulardan olan cebir, istatistik, geometri ve trigonometri gibi konulara yoğunluk verilerek diğer tüm konular da birebir dersler halinde işlenmektedir. Dil bilimindeki yetkinliğiniz ve İngilizce yazı yazma düzeyinizin ölçülerek basit düzeyde bir kompozisyon yazmanız beklenen ACT İngilizce sınavına ABA Eğitim’deki uzmanlarımız eşliğinde hazırlanabilirsiniz. Yapılan deneme sınavları ise eksik olduğunuz noktaları görüp tamamlamanız adına oldukça yararlı olmaktadır. ABA Eğitim’de tüm dersler teknolojik gereçlerle donatılmış akıllı sınıflarda her öğrenciye tahsis edilen bilgisayarlar ile işlenmektedir.

ABA Eğitim’de ders programınız sizin talebinize göre özel olarak hazırlanmaktadır. Ayrıca sorularınız olduğunda WhatsApp üzerinden eğitmenlerimize sormanız da mümkündür. Sınava hazırlık boyunca yanınızda olan ABA Eğitim, başvuru sürecini de sizin adınıza tamamlamaktadır.

 ACT derslerini eksiksiz öğrenip sınava en verimli şekilde hazırlanmak için ABA Eğitim’in 10 yıllık tecrübesine güvenebilirsiniz.

ACT Sınavı Hakkında Blog Yazılarımız:

ACT SINAV TARİHLERİ 

https://youtu.be/JOWTuNcazAw

Formu Doldurun Biz Sizi Arayalım

Genel Merkez

Büyük Bebek İnşirah Yokuşu No: 65 Bebek/Beşiktaş/İstanbul

E-Posta  

info@abaedu.com

Telefon 

0 (212) 287 86 06

Contact Us

14 + 5 =

Whatsapp

Pin It on Pinterest