Hemen Bilgi Al

Ana Sayfa / Hakkımızda

Hakkımızda

ABA Eğitim 20 yılı aşkın tecürbesiyle uzman kadrosu ile sizi en iyi üniversitelere yerleştirmeye hazır.

Okul Öncesinden

Doktora Eğitimine Kadar

ABA Eğitim olarak öğrencilerimizi dünyanın en seçkin üniversitelerine yerleştirebilmek için bütünlüklü bir yaklaşım sergiliyoruz. Öğrencilerimize en uygun hedefleri birlikte tespit ettikten sonra dil yeterliliklerini ve akademik hazırlıklarını tamamlıyor, başvurularını yapıyor ve eğitim hayatları boyunca da sürekli yanlarında oluyoruz.

ABA Eğitim ve Danışmanlık Şirketi okul öncesi eğitimden doktora eğitimine kadar geniş bir alanda, tüm öğrencilere ve ailelere danışmanlık hizmeti sunan bir kurumdur. ABA Eğitim, kurucusu psikolog ve eğitim konusunda akademisyenlik yapan Gamze Sart’ın 2000 yılından beri bireysel düzeyde verdiği eğitim ve danışmanlık hizmetlerinin bir şirket çatısı altında kurumsallaşması ile doğdu. Şirket merkezi İstanbul, Bebek’te bulunmaktadır; eğitim ve danışmanlık hizmetleri Bebek’teki 3 şubede ve Kemerburgaz/Göktürk şubelerinde sunulmaktadır.

ABA Eğitimin misyonu; öğrencilerinin yeteneklerini keşfederek, onlara akademik ve kişisel yaşamlarında başarıya ulaşmaları için yol göstermektir. Bu misyonu özümsemiş olan ABA Eğitim danışmanları da öğrencilerine başvuru işlemlerinin her adımında rehberlik etmek, eğitim vermek ve alanında en iyi çocuk yuvaları, anaokulları, ilköğretim okulları, kolej, üniversite, yükseklisans ve profesyonel okullara kabul edilmelerini sağlamak için ellerinden gelenin en iyisini yapmayı hedef edinmişlerdir.

Bu yaklaşım sonucunda ABA Eğitim, hizmet verdiği onlarca öğrencinin en seçkin yabancı veya Türk eğitim kurumlarına kabul edilmelerini sağlamıştır. Danışmanlık hizmeti sunan diğer kurumlardan farklı olarak ABA Eğitimin misyonu, öğrencilerinin sadece bir okula kabul edilmesi ile sınırlı değildir; öğrencilerine eğitim süreçlerinin her aşamasında ışık tutmak ve onların okullarından maksimum düzeyde yararlanmalarını sağlamaktır. Bu farklılık sayesindedir ki ABA Eğitim ile hizmet sunduğu öğrenciler arasındaki ilişki yaşam boyu bir nitelik kazanmış; böylece Yaşam Boyu eğitim anlayışı ABA’nın eğitim vizyonunun özüne işlemiştir.

SAT, AP, IB, GRE, GMAT gibi sınavlara hazırlanan öğrencilerimizin eksiklerini tespit ediyor, bu sınavlardan en yüksek notları almaları için birlikte çalışıyoruz. İhtiyaç duyan öğrencilerimizi TOEFL ve IELTS derecelerini yükseltmeleri için destekliyoruz.

Öğrencilerimizin yeteneklerine ve akademik altyapılarına en uygun seçenekleri araştırarak akademik yol haritalarını belirliyoruz. Bu sayede öğrencilerimizin %99’unun ilk 3 tercihinden kabul almalarını sağlıyoruz.

Öğrencilerimizin hangi üniversitelere ve hangi programlara başvuru yapmaları gerektiği konusunda birlikte çalışıyor, başvuru dosyalarını birlikte hazırlıyoruz. Eğitimleri devam ettiği süre boyunca da her ihtiyaçlarında yanlarında oluyoruz.

Sayılarla Aba Eğitim

Dünyanın En İyi Üniversiteleri

%99

Kabul Alan
Öğrenci

76

Dünyanın En İyi
Üniversitesi

%98

İlk Üç Tercihe
Kabul Oranı

72

Milyon USD Yıllık
Burs İmkanı