fbpx
Ana sayfa » Blog » Kanada’da Üniversite Okumak İçin Gerekenler

Kanada’da Üniversite Okumak İçin Gerekenler

Yüksek standartlardaki üniversite eğitimi, yüksek hayat standartları, maliyetlerinin uygunluğu ve öğrencilere mezuniyet sonrası tanıdığı imkanlarıyla Kanada üniversitelerinin popülerliği ülkemizde yıldan…

23 Aralık 2016

Kanada’da üniversite

Yüksek standartlardaki üniversite eğitimi, yüksek hayat standartları, maliyetlerinin uygunluğu ve öğrencilere mezuniyet sonrası tanıdığı imkanlarıyla Kanada üniversitelerinin popülerliği ülkemizde yıldan yıla artmaktadır.

Kanada’da üniversite yerleştirmeleri merkezi tek bir kurum tarafından yapılmamaktadır. Çoğu devlet üniversitesi olan 100’e yakın üniversitenin her birinin kendi kayıt ve kabul koşulları söz konusudur.

Kanada’da bir üniversiteye başvuru yapabilmek için en önemli kriter dil yeterliliğidir. TOEFL ya da ILETS sınavlarından alınacak yeterli puanın ardından başvuru işlemlerine başlanabilir.

Kabul Koşulları

Kanada’da bir üniversiteye başvuru yapacağınız zaman hazırlayacağınız başvuru dosyanızda, dil yeterliliğinizin yanı sıra, bugüne kadar aldığınız derslerin içeriği ve notlarınız, mezuniyet / diploma notunuz, akademik ve sosyal başarılarınız ile referanslarınız gibi kriterler önemli yer tutar. Dosyanız başvuru yapacağınız her bir üniversite tarafından ayrı ayrı ve bağımsız bir şekilde incelenecektir. Bunların dışında SAT, IB ya da AP gibi bir gereksinim bulunmamaktadır.

Dünyanın en yaşanılabilir ülkesi

Kanada’nın pek çok şehri, her yıl yenilenen yaşam standartları listelerinde dünyanın en yaşanılabilir, yaşam kalitesi en yüksek şehirleri arasında gösterilmektedir. Kanada’da alacağınız lisans ya da lisansüstü eğitim süresince –hatta belki sonrasında da- dünyanın hayat standartları en yüksek şehirlerinde yaşıyor olacaksınız.

Kanada’da Üniversiteler çok daha ekonomik

Kanada’da yer alan üniversitelerin büyük bir bölümü devlet üniversiteleridir. Bu üniversitelerde eğitim görmenin maliyeti, özellikle ABD ve İngiltere’yle karşılaştırınca son derece ekonomiktir. Yine yaşam masrafları açısından da Kanada’da üniversite eğitimi görmek ABD ya da İngiltere’de eğitim görmeye kıyasla çok daha uygundur.

Kanada Üniversitelerinin YÖK denkliği

Kanada’da yüksek öğrenim alacağını bütün üniversitelerin YÖK denkliği bulunmaktadır.

Mezuniyet sonrası

Kanada’da lisans ya da yüksek lisans eğitiminizi tamamladığınızda, 3 yıla kadar çalışma iznine sahip olursunuz. Bu süre Toronto, Vancouver gibi şehirlerde 1 yıl ile sınırlandırılmışsa da diğer şehirlerde 3 yıla kadar çıkabilmektedir.

Kanada Üniversitelerine başvuruda bulunmak için

Kanada’da üniversitelerinde eğitim almakla ilgili daha detaylı bilgi ve size en uygun üniversitelerin belirlenebilmesi için eğitim danışmanlarımızla hemen irtibata geçebilirsiniz.

Herhangi Bir Alan Bulunamadı.

İlginizi çekebilecek diğer makaleler…

Genel Merkez

Büyük Bebek İnşirah Yokuşu No: 65 Bebek/Beşiktaş/İstanbul

E-Posta  

info@abaedu.com

Telefon 

0 (212) 287 86 06

Contact Us

6 + 4 =

Whatsapp

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

Aydınlatma Metnini okudum, e-posta adresimin bülten üyeliği kapsamında 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlenmesini ve e-posta almayı kabul ediyorum.

Aboneliğiniz başladı!

Pin It on Pinterest