fbpx

ACT Sınavı İçin Etkili Çalışma Önerileri 🎯👍

12 Nisan 2018

ACT sınavına girmenizi belli süre kaldıysa ve sınavda göstereceğiniz performansı maksimuma çıkarmak istiyor olabilirsiniz. Belki de sınava girmek için hala uzun bir süreniz var, ancak nasıl ilerlemeniz gerektiğinden emin değilsiniz. Her durumda birazdan bahsedeceğimiz öneriler size yol gösterecek. Çünkü sınava hazırlanırken her bir dakika, verdiğiniz her emek büyük önem taşıyor. Çabalarınızın sonuç vermesi için doğru adımları attığınızdan emin olmanız gerekiyor.

Hedeflediğiniz ACT puanını belirleyin

ACT için çalışmaya başlamadan önce hedefinizi ortaya koyun. Böylece motivasyonunuz artar. Puan hedefinizi belirlemek için başvuru yapacağınız okulun daha önce kabul ettiği öğrencilerin puanlarını ve özellikle belirtilen bir puan varsa bunu göz önünde bulundurun. Hedeflerinizi belirlerken gerçekçi olmaya özen gösterin.

Çalışma planı hazırlayın

ACT hazırlık sürecinde izleyeceğiniz yolu erkenden çizmek, hedefe ulaşmanıza yardımcı olur. Sınava hazırlanırken organize ve disiplinli olmanız gerekiyor. Bu nedenle uyabileceğiniz bir çalışma planı hazırlamaya özen gösterin. Eksiklerinizi belirleyin ve bu konulara ağırlık verin. Başarılı olduğunuz konularda hızlanmak için mutlaka bu konularda denemeler çözün. Çalışma planınızı kendi koşullarınızı ve bilgi seviyenizi göz önünde bulundurarak hazırladığınızdan emin olun.

ACT hazırlık

Hatalarınızı düzeltmeye odaklanın

Sürekli deneme çözüp sonuçları pek önemsememek size kolay geliyor olabilir. Ancak bu yöntem gelişmenize pek yardımcı olmaz. Şimdi, özellikle sıkça hata yaptığınız konuları tespit etme ve bu hataları düzeltme zamanı. Eğer zamanınız gerçekten kısıtlıysa tüm hatalarınızı düzeltmek yerine mümkün olduğunca fazla eksiğinizi tamamlamaya çalışın. Yanlış yaptığınız soruların doğru cevabını ve neden sizin cevabınızın yanlış olduğunu iyice anlayın.

Profesyonel destek alın

Her zaman tek başınıza çalışarak en iyi sonucu alamayabilirsiniz. Özellikle teorik bilginizin yeterli olmadığı konularda profesyonel destek almak, çok daha yüksek puan almanıza yardımcı olur. ACT eğitimi konusunda deneyimli ve güvenilir profesyoneller, konu anlatımının yanı sıra deneme sınavlarıyla da hazırlık sürecinizi en doğru şekilde yönetmenizi sağlar. 

Zaman yönetimini öğrenin

Deneme sınavlarında ya da kendi kendinize soru çözdüğünüzde her bir soru için ortalama ne kadar zaman ayırdığınıza bir bakın. Bunun yanı sıra 30 saniyede soruları çözüp çözemediğinizi kontrol edin. Sınavda böylece hangi soruda ne kadar zamana ihtiyacınız olduğunu tahmin edebileceksiniz ve zamanınızı doğru yönetme şansı bulacaksınız.

İlginizi çekebilecek diğer makaleler…

Genel Merkez: Büyük Bebek İnşirah Yokuşu No: 65 Bebek/Beşiktaş/İstanbul

E-Posta:  info@abaedu.com

Telefon: 0 (212) 287 86 06

Lisans seviyesi:

Dersler

Eğitimler

Sınav

Burs

Lisansüstü:

Dersler

Eğitimler

Sınav

Burs

Diğerleri:

Dersler

Eğitimler

Sınav

Burs

 

Kurumsal:

Hakkımızda

Bilgi Bankası

İletişim

 

Contact Us

3 + 2 =

Whatsapp

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

Aydınlatma Metnini okudum, e-posta adresimin bülten üyeliği kapsamında 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlenmesini ve e-posta almayı kabul ediyorum.

Aboneliğiniz başladı!

Pin It on Pinterest