Hemen Bilgi Al

Avrupa’da Hukuk Eğitimi Alabileceğiniz En İyi Üniversiteler

Avrupa’da hukuk eğitimi alabileceğiniz en iyi üniversiteler hangileri? Hangi Avrupa Üniversiteleri hukuk alanında ön plana çıkıyor? Yurt dışında hukuk eğitimi almak isteyen uluslararası öğrenciler için Avrupa popüler bir tercih… Özellikle Türk öğrenciler kültürel çeşitlilik, uygun eğitim ve yaşam maliyetleri gibi sebeplerle Avrupa’yı tercih edebiliyor.  Avrupa ülkeleri kaliteli eğitim sistemi ve prestijli üniversiteleriyle pek çok alandan öğrencinin ilgi odağı oluyor. Elbette, hukuk da bu alanlardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Avrupa’da hukuk eğitimi almak pek çok öğrenci için zorlayıcı bir süreç olabiliyor. Hukuk okuyabilmek için öğrencilerin bazı becerilere sahip olması bekleniyor. Öncelikle okumayı ve araştırmayı sevmek ve buna zaman ayırmak gerekiyor. Bu, hukuk eğitiminin en temel noktalarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Ek olarak; iyi bir hafıza, çözüm odaklılık, analiz becerisi gibi bazı özelliklere ihtiyaç duyuluyor. Elbette; başarılı bir hukukçu olmak için güçlü bir iletişim becerisi ve ikna yeteneği de gerekiyor. Peki; Avrupa’da hukuk eğitimi almak isteyenler hangi üniversiteleri tercih etmeli? Hukuk alanında öne çıkan Avrupa Üniversiteleri hangileri? Birlikte inceleyelim…

Avrupa’da Hukuk Eğitimi: Oxford Üniversitesi

Avrupa’da hukuk eğitimi alabileceğiniz üniversitelerin başında Oxford Üniversitesi geliyor. Oxford Üniversitesi, İngiltere'de bulunan bir kolej araştırma üniversitesi olarak biliniyor. Dünyanın en eski ikinci üniversitesi olarak bilinen Oxford Üniversitesi’nin tarihi 1096 yılına kadar uzanıyor. Üniversite yarı özerk kurucu kolejlerden oluşuyor. Her kolejin kendi faaliyetlerinden ve kendi yönetiminden sorumlu olduğu biliniyor. Üniversitenin bir ana kampüsü bulunmuyor; fakülteler ve merkezler şehrin farklı bölgelerinde bulunuyor. Oxford Üniversitesi’nin mezun, akademisyen ve araştırmacıları arasında 72 Nobel ödülü sahibi bulunuyor.  Ek olarak; 3 Fields madalyası ve 6 Turing ödülü kazananı yer alıyor. Üniversitenin çok sayıda devlet başkanı ve bilim insanı yetiştirdiği de biliniyor.

Oxford Üniversitesi, dünyanın en prestijli üniversiteleri arasında yer alıyor. Avrupa’da hukuk eğitimi almak isteyenler için ise benzersiz bir deneyim sunuyor. Hukuk alanında lisansüstü eğitim almak isteyen öğrenciler her yıl Oxford Üniversitesi’ne binlerce başvuru yapıyor. Oxford bu alanda öğrencilere burslu eğitim seçeneği de sunuyor. Öğrenciler Oxford Üniversitesi’nde hukuk eğitimi alırken Rhodes Bursu’ndan faydalanabiliyor.

Cambridge Üniversitesi

Avrupa’da hukuk eğitimi alabileceğiniz bir diğer İngiliz üniversitesi ise Cambridge ÜniversitesiCambridge Üniversitesi, İngiltere’de bulunan bir kamu araştırma üniversitesi olarak biliniyor. 1209 yılında kurulan Cambridge Üniversitesi’nin hala eğitim veren en eski dördüncü üniversite olduğu kabul ediliyor. Günümüzde ise dünyanın en prestijli üniversiteleri arasında gösteriliyor. Üniversite’nin önemli mezunları arasında devlet başkanları, bilim insanları ve hukukçular bulunuyor. Mezunlar, araştırmacılar ve öğretim üyeleri arasında  121 Nobel ödüllü isim olduğu biliniyor. Ek olarak; 11 Fields Madalyası ve 7 Turing Ödülü kazananı bulunuyor.

Cambridge Üniversitesi, 31 yarı özerk kurucu kolej ve altı okuldan oluşuyor. Öğrencilere 150’nin üzerinde akademik bölüm sunuyor. Üniversite bünyesindeki tüm kolejler; tıpkı Oxford gibi, kendi faaliyetlerini yönetiyor. Üniversitenin bir ana kampüsü bulunmuyor. Tüm kolej, okul ve merkezler şehrin farklı bölgelerinde bulunuyor. Üniversite “Silicon Fen” adıyla anılan ve teknoloji şirketlerine ev sahipliği yapan bir bölgeyi bünyesinde barındırıyor. İngiltere’nin yazılım, elektronik, biyoteknoloji gibi alanlarda önde gelen şirketleri Silicon Fen bölgesinde yer alıyor. Son dönemlerde adını aşı çalışmalarıyla sıkça duyduğumuz “AstraZeneca” bu şirketlerden biri olarak biliniyor. 300’ün üzerinde lisansüstü program sunan Cambridge Üniversitesi, hukuk alanında lisansüstü eğitim ve sertifika programları sunuyor

Avrupa’da Hukuk Eğitimi: Leiden Üniversitesi

Avrupa’da hukuk eğitimi anlamında öne çıkan bir diğer üniversite ise Leiden ÜniversitesiLeiden Üniversitesi, Leiden, Hollanda'da bulunan ve 1575 yılında kurulan bir devlet araştırma üniversitesi olarak biliniyor. Üniversitenin mezun, öğretim üyesi ve araştırmacılar arasında 16 Nobel ödülü sahibi bulunuyor. Aynı zamanda 21 Spinoza Ödülü kazananı yer alıyor. Üniversite yedi fakülteye ev sahipliği yapıyor. Bu fakültelerde öğrencilere ellinin üzerinde bölüm sunuluyor. Buna ek olarak; üniversite bünyesinde araştırma enstitüleri ve laboratuvarlar yer alıyor.

Leiden Üniversitesi, Hollanda’nın en iyi üniversiteleri arasında gösteriliyor. Aynı zamanda dünyanın en iyi 100 üniversitesi arasında kendine yer buluyor. Üniversite 13 çalışma alanında dünyanın en iyi ilk 50 üniversitesi arasında bulunuyor. Hukuk bu çalışma alanlarından biri olarak biliniyor. Üniversite, avrupa hukuku, insan hakları, uluslararası hukuk, gibi alanlarda lisans ve lisansüstü eğitim olanakları sunuyor. Leiden Üniversitesi, bir Hollanda üniversitesi olmasına karşın çok sayıda İngilizce program seçeneği bulunuyor.

Stockholm Üniversitesi

Stockholm Üniversitesi 1878'de kurulan ve Stockholm, İsveç'te bulunan bir devlet üniversitesi olarak biliniyor. Dört farklı fakültede 33 binden fazla öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Hukuk, beşeri bilimler, sosyal bilimler ve doğa bilimleri alanlarında eğitim veriyor. İskandinavya'nın en büyük üniversitelerinden biri olarak kabul ediliyor. Stockholm Üniversitesi hem lisans eğitimi hem de ileri düzeyde kurslar sunuyor. Üniversite bünyesinde eğitim dili İngilizce olan 75 yüksek lisans programı bulunuyor. Kurum, “Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralaması” (ARWU) tarafından dünyanın en iyi 100 üniversitesinden biri olarak gösteriliyor. Üniversite, Avrupa hukuku, uluslararası ticaret hukuku gibi alanlarda lisans ve lisansüstü dereceler sunuyor.

Ludwig Maximilian Üniversitesi

Ludwig Maximilian Üniversitesi, Almanya’nın Münih kentinde yer alan bir devlet araştırma üniversitesi olarak biliniyor. Üniversite Almanya’nın kurulduğu günden beri faaliyetini sürdüren en eski altıncı üniversitesi olarak kabul ediliyor. Üniversitenin, mezunları, akademisyenleri ve araştırmaları arasında 43 Nobel ödüllü isim yer alıyor.

Ludwig Maximilian Üniversitesi, 100’den fazla lisans ve lisansüstü program seçeneği sunuyor. Üniversite bünyesinde 18 fakülte bulunuyor. Buna ek olarak birçok araştırma merkezi ve enstitü yer alıyor. Üniversite yaklaşık 52 bin öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Üniversite mühendislik, hukuk, psikoloji gibi alanlarda verdiği eğitimle dünya çapında tanınıyor.

Avrupa’da Hukuk Eğitimi: Bologna Üniversitesi

Bologna Üniversitesi, Bologna, İtalya'da bulunan bir araştırma üniversitesi olarak biliniyor. 1088 yılında kurulan üniversite dünyanın en eski üniversitesi olarak kabul ediliyor. Avrupa’da ve uluslararası sıralamalarda dünyanın en prestijli üniversiteleri arasında gösteriliyor. Aynı zamanda İtalyan üniversitelerinin en iyileri arasında yer alıyor. Bologna Üniversitesi, İtalyan Sosyal Yatırım Çalışmaları Merkezi tarafından İtalya’nın en iyisi olarak gösteriliyor. İtalya'nın büyük devlet üniversiteleri sıralamasında 11 yıl üst üste zirvede yer aldığı biliniyor. Üniversite 23 fakülteye ev sahipliği yapıyor. 80 binin üzerinde öğrenciyi ağırlıyor. Avrupa’da hukuk eğitimi almak isteyen öğrenciler için en doğru tercihlerden biri olarak kabul ediliyor.

Pantheon Sorbonne Üniversitesi

Avrupa’da hukuk eğitimi alabileceğiniz bir başka üniversite Pantheon Sorbonne ÜniversitesiPantheon Sorbonne Üniversitesi; Fransa'nın Paris kentinde bulunan bir devlet araştırma üniversitesi olarak biliniyor. Üniversite, Avrupa'nın en prestijli üniversiteleri arasında yer alıyor. Pantheon Sorbonne Üniversitesi’nin mezunları ve araştırmacıları arasında 33 Nobel Ödülü sahibi bulunuyor. Üniversite hukuk alanın verdiği eğitim ve sunduğu programlarla Avrupa’nın ve dünyanın en iyileri arasında gösteriliyor. Hukuk alanında lisans ve lisansüstü programlar sunuyor. Avrupa hukuku ve uluslararası iş hukuku alanlarında öne çıkıyor. İngilizce program seçenekleriyle uluslararası öğrenciler tarafından da sıkça tercih ediliyor.

Avrupa’da hukuk eğitimi hakkında daha detaylı bilgi almak için aba Eğitim web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için Doç. Dr. Gamze Sart ve aba Eğitim ile iletişime geçebilirsiniz. En prestijli üniversiteler ile ilgili daha fazla içeriğe ulaşmak için YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz.

Ücretsiz Open Day Günlerimize Katılmak İçin Aşağıdaki Formu Doldurun

Açık bilgilendirme günlerimizde tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation

Avrupa’da Hukuk Eğitimi Alabileceğiniz En İyi Üniversiteler

Avrupa’da hukuk eğitimi alabileceğiniz en iyi üniversiteler hangileri? Hangi Avrupa Üniversiteleri hukuk alanında ön plana çıkıyor? Yurt dışında hukuk eğitimi almak isteyen uluslararası öğrenciler için Avrupa popüler bir tercih… Özellikle Türk öğrenciler kültürel çeşitlilik, uygun eğitim ve yaşam maliyetleri gibi sebeplerle Avrupa’yı tercih edebiliyor.  Avrupa ülkeleri kaliteli eğitim sistemi ve prestijli üniversiteleriyle pek çok alandan öğrencinin ilgi odağı oluyor. Elbette, hukuk da bu alanlardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Avrupa’da hukuk eğitimi almak pek çok öğrenci için zorlayıcı bir süreç olabiliyor. Hukuk okuyabilmek için öğrencilerin bazı becerilere sahip olması bekleniyor. Öncelikle okumayı ve araştırmayı sevmek ve buna zaman ayırmak gerekiyor. Bu, hukuk eğitiminin en temel noktalarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Ek olarak; iyi bir hafıza, çözüm odaklılık, analiz becerisi gibi bazı özelliklere ihtiyaç duyuluyor. Elbette; başarılı bir hukukçu olmak için güçlü bir iletişim becerisi ve ikna yeteneği de gerekiyor. Peki; Avrupa’da hukuk eğitimi almak isteyenler hangi üniversiteleri tercih etmeli? Hukuk alanında öne çıkan Avrupa Üniversiteleri hangileri? Birlikte inceleyelim…

Avrupa’da Hukuk Eğitimi: Oxford Üniversitesi

Avrupa’da hukuk eğitimi alabileceğiniz üniversitelerin başında Oxford Üniversitesi geliyor. Oxford Üniversitesi, İngiltere'de bulunan bir kolej araştırma üniversitesi olarak biliniyor. Dünyanın en eski ikinci üniversitesi olarak bilinen Oxford Üniversitesi’nin tarihi 1096 yılına kadar uzanıyor. Üniversite yarı özerk kurucu kolejlerden oluşuyor. Her kolejin kendi faaliyetlerinden ve kendi yönetiminden sorumlu olduğu biliniyor. Üniversitenin bir ana kampüsü bulunmuyor; fakülteler ve merkezler şehrin farklı bölgelerinde bulunuyor. Oxford Üniversitesi’nin mezun, akademisyen ve araştırmacıları arasında 72 Nobel ödülü sahibi bulunuyor.  Ek olarak; 3 Fields madalyası ve 6 Turing ödülü kazananı yer alıyor. Üniversitenin çok sayıda devlet başkanı ve bilim insanı yetiştirdiği de biliniyor.

Oxford Üniversitesi, dünyanın en prestijli üniversiteleri arasında yer alıyor. Avrupa’da hukuk eğitimi almak isteyenler için ise benzersiz bir deneyim sunuyor. Hukuk alanında lisansüstü eğitim almak isteyen öğrenciler her yıl Oxford Üniversitesi’ne binlerce başvuru yapıyor. Oxford bu alanda öğrencilere burslu eğitim seçeneği de sunuyor. Öğrenciler Oxford Üniversitesi’nde hukuk eğitimi alırken Rhodes Bursu’ndan faydalanabiliyor.

Cambridge Üniversitesi

Avrupa’da hukuk eğitimi alabileceğiniz bir diğer İngiliz üniversitesi ise Cambridge ÜniversitesiCambridge Üniversitesi, İngiltere’de bulunan bir kamu araştırma üniversitesi olarak biliniyor. 1209 yılında kurulan Cambridge Üniversitesi’nin hala eğitim veren en eski dördüncü üniversite olduğu kabul ediliyor. Günümüzde ise dünyanın en prestijli üniversiteleri arasında gösteriliyor. Üniversite’nin önemli mezunları arasında devlet başkanları, bilim insanları ve hukukçular bulunuyor. Mezunlar, araştırmacılar ve öğretim üyeleri arasında  121 Nobel ödüllü isim olduğu biliniyor. Ek olarak; 11 Fields Madalyası ve 7 Turing Ödülü kazananı bulunuyor.

Cambridge Üniversitesi, 31 yarı özerk kurucu kolej ve altı okuldan oluşuyor. Öğrencilere 150’nin üzerinde akademik bölüm sunuyor. Üniversite bünyesindeki tüm kolejler; tıpkı Oxford gibi, kendi faaliyetlerini yönetiyor. Üniversitenin bir ana kampüsü bulunmuyor. Tüm kolej, okul ve merkezler şehrin farklı bölgelerinde bulunuyor. Üniversite “Silicon Fen” adıyla anılan ve teknoloji şirketlerine ev sahipliği yapan bir bölgeyi bünyesinde barındırıyor. İngiltere’nin yazılım, elektronik, biyoteknoloji gibi alanlarda önde gelen şirketleri Silicon Fen bölgesinde yer alıyor. Son dönemlerde adını aşı çalışmalarıyla sıkça duyduğumuz “AstraZeneca” bu şirketlerden biri olarak biliniyor. 300’ün üzerinde lisansüstü program sunan Cambridge Üniversitesi, hukuk alanında lisansüstü eğitim ve sertifika programları sunuyor

Avrupa’da Hukuk Eğitimi: Leiden Üniversitesi

Avrupa’da hukuk eğitimi anlamında öne çıkan bir diğer üniversite ise Leiden ÜniversitesiLeiden Üniversitesi, Leiden, Hollanda'da bulunan ve 1575 yılında kurulan bir devlet araştırma üniversitesi olarak biliniyor. Üniversitenin mezun, öğretim üyesi ve araştırmacılar arasında 16 Nobel ödülü sahibi bulunuyor. Aynı zamanda 21 Spinoza Ödülü kazananı yer alıyor. Üniversite yedi fakülteye ev sahipliği yapıyor. Bu fakültelerde öğrencilere ellinin üzerinde bölüm sunuluyor. Buna ek olarak; üniversite bünyesinde araştırma enstitüleri ve laboratuvarlar yer alıyor.

Leiden Üniversitesi, Hollanda’nın en iyi üniversiteleri arasında gösteriliyor. Aynı zamanda dünyanın en iyi 100 üniversitesi arasında kendine yer buluyor. Üniversite 13 çalışma alanında dünyanın en iyi ilk 50 üniversitesi arasında bulunuyor. Hukuk bu çalışma alanlarından biri olarak biliniyor. Üniversite, avrupa hukuku, insan hakları, uluslararası hukuk, gibi alanlarda lisans ve lisansüstü eğitim olanakları sunuyor. Leiden Üniversitesi, bir Hollanda üniversitesi olmasına karşın çok sayıda İngilizce program seçeneği bulunuyor.

Stockholm Üniversitesi

Stockholm Üniversitesi 1878'de kurulan ve Stockholm, İsveç'te bulunan bir devlet üniversitesi olarak biliniyor. Dört farklı fakültede 33 binden fazla öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Hukuk, beşeri bilimler, sosyal bilimler ve doğa bilimleri alanlarında eğitim veriyor. İskandinavya'nın en büyük üniversitelerinden biri olarak kabul ediliyor. Stockholm Üniversitesi hem lisans eğitimi hem de ileri düzeyde kurslar sunuyor. Üniversite bünyesinde eğitim dili İngilizce olan 75 yüksek lisans programı bulunuyor. Kurum, “Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralaması” (ARWU) tarafından dünyanın en iyi 100 üniversitesinden biri olarak gösteriliyor. Üniversite, Avrupa hukuku, uluslararası ticaret hukuku gibi alanlarda lisans ve lisansüstü dereceler sunuyor.

Ludwig Maximilian Üniversitesi

Ludwig Maximilian Üniversitesi, Almanya’nın Münih kentinde yer alan bir devlet araştırma üniversitesi olarak biliniyor. Üniversite Almanya’nın kurulduğu günden beri faaliyetini sürdüren en eski altıncı üniversitesi olarak kabul ediliyor. Üniversitenin, mezunları, akademisyenleri ve araştırmaları arasında 43 Nobel ödüllü isim yer alıyor.

Ludwig Maximilian Üniversitesi, 100’den fazla lisans ve lisansüstü program seçeneği sunuyor. Üniversite bünyesinde 18 fakülte bulunuyor. Buna ek olarak birçok araştırma merkezi ve enstitü yer alıyor. Üniversite yaklaşık 52 bin öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Üniversite mühendislik, hukuk, psikoloji gibi alanlarda verdiği eğitimle dünya çapında tanınıyor.

Avrupa’da Hukuk Eğitimi: Bologna Üniversitesi

Bologna Üniversitesi, Bologna, İtalya'da bulunan bir araştırma üniversitesi olarak biliniyor. 1088 yılında kurulan üniversite dünyanın en eski üniversitesi olarak kabul ediliyor. Avrupa’da ve uluslararası sıralamalarda dünyanın en prestijli üniversiteleri arasında gösteriliyor. Aynı zamanda İtalyan üniversitelerinin en iyileri arasında yer alıyor. Bologna Üniversitesi, İtalyan Sosyal Yatırım Çalışmaları Merkezi tarafından İtalya’nın en iyisi olarak gösteriliyor. İtalya'nın büyük devlet üniversiteleri sıralamasında 11 yıl üst üste zirvede yer aldığı biliniyor. Üniversite 23 fakülteye ev sahipliği yapıyor. 80 binin üzerinde öğrenciyi ağırlıyor. Avrupa’da hukuk eğitimi almak isteyen öğrenciler için en doğru tercihlerden biri olarak kabul ediliyor.

Pantheon Sorbonne Üniversitesi

Avrupa’da hukuk eğitimi alabileceğiniz bir başka üniversite Pantheon Sorbonne ÜniversitesiPantheon Sorbonne Üniversitesi; Fransa'nın Paris kentinde bulunan bir devlet araştırma üniversitesi olarak biliniyor. Üniversite, Avrupa'nın en prestijli üniversiteleri arasında yer alıyor. Pantheon Sorbonne Üniversitesi’nin mezunları ve araştırmacıları arasında 33 Nobel Ödülü sahibi bulunuyor. Üniversite hukuk alanın verdiği eğitim ve sunduğu programlarla Avrupa’nın ve dünyanın en iyileri arasında gösteriliyor. Hukuk alanında lisans ve lisansüstü programlar sunuyor. Avrupa hukuku ve uluslararası iş hukuku alanlarında öne çıkıyor. İngilizce program seçenekleriyle uluslararası öğrenciler tarafından da sıkça tercih ediliyor.

Avrupa’da hukuk eğitimi hakkında daha detaylı bilgi almak için aba Eğitim web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için Doç. Dr. Gamze Sart ve aba Eğitim ile iletişime geçebilirsiniz. En prestijli üniversiteler ile ilgili daha fazla içeriğe ulaşmak için YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz.

Ücretsiz Open Day Günlerimize Katılmak İçin Aşağıdaki Formu Doldurun

Açık bilgilendirme günlerimizde tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation