fbpx
Ana sayfa » Blog » 2019/2020 ABA Yurtdışı Eğitim Kılavuzu 

2019/2020 ABA Yurtdışı Eğitim Kılavuzu 

Her ebeveyn çocuklarının en iyi okullarda eğitim almalarını, en iyi kurslarda o eğitimi pekiştirmelerini ve en iyi imkanlarda yaşam sürmelerini…

28 Ağustos 2019

2019/2020 ABA Yurtdışı Eğitim Kılavuzu 

Her ebeveyn çocuklarının en iyi okullarda eğitim almalarını, en iyi kurslarda o eğitimi pekiştirmelerini ve en iyi imkanlarda yaşam sürmelerini ister. Bizler ABA Yurtdışı Eğitim olarak öğrencilerimiz için tüm bu koşulları araştırıyor, onlara en iyi ve en doğru imkanları sunuyoruz.

Yurtdışında Eğitim Neden Önemli?

Yurtdışında eğitim, yabancı dil öğrenmek için en doğru yer. İnsanlarla birebir konuşmak ve dili pekiştirmek için çok yararlı bir yöntemdir. Aynı zamanda sosyal bir çevre edinme açısından en gerekli yoldur. Toplum içinde konuşamama gibi problemlere çözüm olabilir. Yurtdışında eğitim size ilk ağızdan başka kültürleri tanıma fırsatı sağlar. Yurtdışında eğitim almak dünya geleninde ufkunuzu açmakta yardımcı olur. Başka kültürlerle karşı karşıya gelmiş olmanız kendi kültürünüze yeni bir bakış açısı kazandırmakla birlikte yeni fikirler ve yeni görüşler ile kendinizi geliştirme sürecine zemin hazırlamış olursunuz.

Dünya genelinde bir seviyeye ulaşmak istiyorsanız kendi çabanız ve danışmanlık aldığınız uzmanlarınız sayesinde yurtdışında eğitim almak artık daha olanaklı. ABA Yurtdışı Eğitim olarak öğrencilerimizi dünyanın en seçkin üniversitelerine yerleştirebilmek için bütünlüklü bir yaklaşım sergiliyoruz. Öğrencilerimize en uygun hedefleri birlikte tespit ettikten sonra dil yeterliliklerini ve akademik hazırlıklarını tamamlıyor, başvurularını yapıyor ve eğitim hayatları boyunca da sürekli yanlarında oluyoruz.

Yurtdışında Üniversite Eğitimi

Yurtdışında Üniversite Eğitimi Almak İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz?

  • Hangi Ülkede Okuyacağınıza Karar Verin 
  • Bölümünüzü Seçin
  • Üniversite İle İletişime Geçin
  • Eğitiminizi Finanse Edin
  • Öğrenci Vizesine Başvuru
  • Konaklama Seçeneklerine Göz Atın
  • Kariyer İmkanlarını Öğrenin

Yurtdışında Eğitim İçin Hangi Sınavlar Gereklidir? 

ACT, AP, SAT, TOEFL, IELTS, GMAT, GRE Ne Demek?

TOEFL sınavı, dünyada en çok saygı duyulan İngilizce dili sınavı olup, Avustralya, Kanada ve Birleşik Devletler de dahil olmak üzere 130’dan fazla ülkede bulunan 9000’den fazla kolej, üniversite ve kurum tarafından kabul edilmektedir. Nerede eğitim almak isterseniz isteyin TOEFL sınavı bu amacınıza ulaşmanıza yardımcı olabilir. Detaylı Bilgi İçin Linke Tıklayabilirsiniz! 

IELTS Sınavı, İngilizce’nin kullanıldığı ülkelerde eğitim almak ya da çalışmak isteyenlerin İngilizce dil seviyelerini değerlendirmek için yapılan bir sınavdır. Dil becerilerini adil, doğru ve amaca uygun bir şekilde, dünya çapında kabul edilmiş standartlar çerçevesinde değerlendirir ve başlangıç seviyesinden en ileri seviyeye kadar tüm seviyelerini kapsar. Detaylı Bilgi İçin Linke Tıklayabilirsiniz!

ACT sınavı, Yurtdışında (Özellikle Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da) yer alan üniversitelerde eğitim almak isteyen lise mezunu öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen ACT (American College Testing) sınavı 1959 bu yana düzenleniyor. Öğrencilerin lise yıllarında sahip oldukları bilgi birikimin yeterliliğini ölçen ACT sınavı, bir anlamda da öğrencilerin akademik hayata ne kadar hazır olduklarını değerlendirmeye alıyor. Detaylı Bilgi İçin Linke Tıklayabilirsiniz!

Yurtdışında Sınav

AP sınavı, Advanced Placement  ya da AP (İleri Düzey Yerleştirme) Programı sayesinde yurtdışında üniversite eğitiminize çok avantajlı bir şekilde başlayabilir, kredi kazanabilir ve bazı durumlarda sömestr atlayabilirsiniz. Program Amerika Birleşik Devletleri kökenli olup, ABD dışında 60’ın üzerinde ülkedeki üniversiteler sınav sonuçlarını tanır. ABD ve Kanada’daki üniversitelerin %90’ında fazlasında ve Oxford, Cambrdige gibi seçkin İngiltere üniversitelerinde geçerli kabul edilir. Detaylı Bilgi İçin Linke Tıklayabilirsiniz!

SAT sınavı, uluslararası geçerliliği olan bir üniversite giriş sınavıdır. Açılımı Scholastic Aptitude Test (Eğitim Yetenek Testi) olan bu sınav, ABD’de ve Avrupa ülkelerinde bulunan seçkin üniversitelerde eğitim hayatını sürdürmek isteyen öğrenciler için önemli bir basamak niteliğinde. Yeteneklerinizi fark etmenizi ve hayallerinizin peşinden gitmenizi sağlayan bir üniversite için bu sınav iyi bir fırsat özelliği taşıyor. Detaylı Bilgi İçin Linke Tıklayabilirsiniz!

GMAT (Graduate Management Admission Test) sınavı, dünyanın en iyi üniversitelerinin özellikle Yurtdışı MBA programlarına girerken diğer adaylar arasında fark yaratmanızı sağlıyor. Geleceğinizi etkileyen fırsatlar sunan GMAT puanınız sayısal, sözel ve analitik problem çözme becerilerinizin yanı sıra İngilizceyi akademik ve profesyonel anlamda kullanabilme seviyenizi kanıtlamanıza yardımcı oluyor. Detaylı Bilgi İçin Linke Tıklayabilirsiniz!

GRE (Graduate Record Examinations) sınavı, İngilizce eğitim veren üniversitelerde yüksek lisans ve doktora programlarına dâhil olabilmek için girmeniz gereken sınavlardan bir tanesidir. Diğer sınavlardan farkı ise; mühendislik ve sosyal bilim dallarında eğitim gören öğrencilere yönelik olmasıdır. Detaylı Bilgi İçin Linke Tıklayabilirsiniz!

Konuyla İlgili Diğer Yazılarımız:

İlginizi çekebilecek diğer makaleler…

Genel Merkez

Büyük Bebek İnşirah Yokuşu No: 65 Bebek/Beşiktaş/İstanbul

E-Posta  

info@abaedu.com

Telefon 

0 (212) 287 86 06

Contact Us

7 + 8 =

Whatsapp

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

Aydınlatma Metnini okudum, e-posta adresimin bülten üyeliği kapsamında 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlenmesini ve e-posta almayı kabul ediyorum.

Aboneliğiniz başladı!

Pin It on Pinterest