Hemen Bilgi Al

GMAT

GMAT (Graduate Management Admission Test), dünyanın en iyi üniversitelerinin özellikle Yurtdışı MBA programlarına girerken diğer adaylar arasında fark yaratmanızı sağlıyor. Geleceğinizi etkileyen fırsatlar sunan GMAT puanınız sayısal, sözel ve analitik problem çözme becerilerinizin yanı sıra İngilizceyi akademik ve profesyonel anlamda kullanabilme seviyenizi kanıtlamanıza yardımcı oluyor.

Dünyanın en seçkin üniversiteleri kabul ediyor

Dili İngilizce olan bu test sonucu elde edeceğiniz puan, dünyada 2000 civarında kurum ve 6000’in üzerinde program tarafından resmi olarak tanınması nedeniyle yurt dışında lisansüstü bir programa kayıt yaptırmak isteyenler için bir gereklilik halini alıyor.

Amerika Birleşik Devletleri kökenli bir test olan GMAT; Columbia Business School, Harvard Business School, HULT International Business School, MIT Sloan School of Management, Stanford Graduate School of Business, Wharton University of Pennsylvania gibi dünyanın en seçkin işletme programlarında geçerli kabul ediliyor.

GMAT puanınız size ne sağlar?

  • GMAT, okulların yeni öğrencileri kabul ederken kriter saydığı özellikleri ölçer ve sizi bu kurumlara bir adım daha yaklaştırır.
  • 60 yıla yaklaşan bir deneyimle hazırlanan test, akademik becerilerinizi göstermek için en güvenilir kaynaklardan biridir.
  • Dünyanın en iyi üniversitelerinin ve programlarının beklentilerini gözeterek oluşturulan GMAT, binlerce program tarafından kabul edilir.

GMAT sınavları ve sonuçları

GMAT, ‘Computer-Adaptive Test’ yani bilgisayar üzerinden uygulanan bir sınav olması sayesinde hazır olduğunuz her zaman girebileceğiniz bir sınavdır. GMAT sınavına telefon, posta veya faksla kayıt olabilirsiniz. Ayrıca www.mba.com üzerinden online başvuru yapmak da mümkün.

Üç buçuk saat süren sınav boyunca dört farklı bölümden sorularla karşılaşacaksınız: Sayısal (quantitative), Sözel (verbal), Komposizyon (analytical writing) ve Mantık (Integrated Reasoning). Sınavın hemen sonunda yaklaşık olarak puanınızı öğrenebiliyorsunuz; ancak resmi sonuçlar ortalama 20 gün içinde elinize geçiyor. GMAT puanınızı 5 sene boyunca kullanabiliyorsunuz.

GMAT ile ilgili bilmeniz gerekenler

Sınavda karşınıza çıkacak soruların zorluğu, sizin ilk soruya doğru ya da yanlış cevap vermenize göre değişiyor. Doğru cevap verirseniz daha yüksek puan getirecek bir soruyla karşılaşırsınız. Bu nedenle ilk soruya doğru yanıt vermek büyük önem taşıyor.

Bunun yanı sıra GMAT’ta bir soruyu boş bırakmak, yanlış cevap vermekten daha fazla puan kaybettireceğinden bütün soruları cevaplamaya çalışın. Doğru cevabı bilmiyorsanız size en yakın gelen seçeneği işaretleyin.

Siz de akademik becerilerinizi dünyanın en iyi okullarına kanıtlamak istiyorsanız GMAT’a girmeden önce yol haritanızın çizilmesi ve eksiklerinizin tespiti için eğitim danışmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

[ninja_form id=1]