fbpx
Ana sayfa » Yurtdışı Yaz Okulları » Lisede Gidebileceğiniz Yurtdışı Yaz Okulları

Lisede Gidebileceğiniz Yurtdışı Yaz Okulları

Yurtdışında yaz okuluna gidip oradaki ortama tanık olma şansını yakalamak için üniversite öğrencisi olmayı beklemek gerekmiyor. Dünyanın en prestijli üniversiteleri,…

24 Şubat 2018

Yurtdışında yaz okuluna gidip oradaki ortama tanık olma şansını yakalamak için üniversite öğrencisi olmayı beklemek gerekmiyor. Dünyanın en prestijli üniversiteleri, lise düzeyindeki öğrencilere de yurtdışı yaz okulları fırsatı sunuyor.

Neden lisede yurtdışı yaz okulları?

Başarılı bir profesyonel hayat için ne istediğini bilmek kadar, istediğini elde etmek için ne yapmak gerektiğini öğrenmek de şart. Öğrenciler ne yapmak gerektiğinin bilincine genelde üniversiteye başladıktan sonra ulaşıyor. Ancak lisede yurtdışı yaz okulları sayesidne farklı bir deneyim kazanan öğrenciler için bu farkındalık daha erken gelişebilir.

Üniversitelerin düzenlediği liselere yönelik yaz okulları genelde eğitimdeki en yenilikçi trendleri takip ediyor. Örneğin, bu okulların büyük bir çoğunluğu STEM (Science, technology, engineering, mathematics) eğitimi veriyor. Yaratıcılık ve problem çözme becerilerini ilerletmeyi önemseyen okullar lise öğrencilerinin vizyonunu geliştiriyor.

lisede yurtdışı yaz okulları

Lise öğrencilerine yönelik yaz okulu programı sunan okullar


Brown University yaz okulu

 İki haftalık bir program sunan üniversite, teorik dersler kadar saha çalışmalarına ve deneylere de ağırlık veriyor.


California College of Arts yaz okulu

Burası sanatsal ve görsel alanlarla ilgilenen lise öğrencilerine yönelik dersler açıyor. İlgilenen öğrenciler tasarım, mimarlık, yaratıcı yazarlık gibi pek çok konu hakkında fikir sahibi olabiliyor.


Columbia University yaz okulu

Akademinin önde gelen okullarından bu üniversite, üç haftalık yaz programında lise öğrencilerine fen, matematik, mühendislik ve bilgisayar bilimleri alanlarında çeşitli dersler sunuyor. Ayrıca genç kadınlara yönelik bir program da açan okul, cinsiyet eşitliğine hassasiyet gösteriyor.


Harvard University yaz okulu

Kontenjanları yirmiden az öğrenciyle sınırlı tutan Harvard, lise öğrencilerine astronomi, sinirbilim, veri bilimi gibi yenilikçi alanlarda yaz okulu programları sunuyor.


MIT yaz okulu

Amerika’nın en kaliteli üniversitelerinden olan MIT ise, Research Science Institute(RSI) adlı altı haftalık programıyla lise öğrencilerine seçkin akademisyenlerin açtığı dersleri alma fırsatı veriyor. Ayrıca liderlik, girişimcilik gibi eğitimler almak isteyen lise öğrencileri için dört haftalık bir kariyer okulu ve 60 kişilik kontenjanla sınırlı bir kadın öğrenci STEM programı da mevcut.


Cambridge University yaz okulu

Kriptografi, kuantum mekaniği gibi ilginç alanlarda dersler açan bu seçkin okul, bilim müzeleri ve laboratuvar deneyleri aracılığıyla lise öğrencilerine İngiltere’nin akademi dünyasını yakından tanıtıyor.


Oxford Royale Academy yaz okulu

Her yıl yaz okuluna pek çok ülkeden öğrenci kabul eden Oxford, lise öğrencilerinin de dahil olduğu farklı yaş gruplarına eğitim olanağı sunuyor. Bilgisayar bilimleri ve medikal biyoloji programları 16-18 yaşları arasındaki lise öğrencilerine uygun. İnsan biyolojisi ve çevre bilimleri gibi kapsamlı programlar ise lisenin başlangıcında olan 13-15 yaş grubuna hitap ediyor.


University of Toronto yaz okulu

Kanada’nın en köklü üniversitelerinden olan Toronto, bir haftalık yoğunlaştırılmış programıyla öğrencilere becerilerini lise düzeyinin ötesinde geliştirebilecekleri bir matematik programı sunuyor. Astrofizik, kimya, bilgisayar bilimleri gibi alanlarda da programlar var.

İlginizi çekebilecek diğer makaleler…

Genel Merkez

Büyük Bebek İnşirah Yokuşu No: 65 Bebek/Beşiktaş/İstanbul

E-Posta  

info@abaedu.com

Telefon 

0 (212) 287 86 06

Contact Us

10 + 15 =

Whatsapp

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

Aydınlatma Metnini okudum, e-posta adresimin bülten üyeliği kapsamında 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlenmesini ve e-posta almayı kabul ediyorum.

Aboneliğiniz başladı!

Pin It on Pinterest