fbpx
Ana sayfa » Kanada'da Eğitim » Kanada Üniversite Fiyatları: Düşük Ücretli Eğitim Veren Üniversiteler

Kanada Üniversite Fiyatları: Düşük Ücretli Eğitim Veren Üniversiteler

Kanada üniversite fiyatları Amerika Birleşik Devleti ve Avrupa ülkelerine oranla uluslararası öğrenciler için çok daha uygun… Aslında Kanada’da üniversitelerin büyük…

22 Aralık 2020

aba-egitim-kanada-universite-fiyatlari-dusuk-ucretli-egitim-veren-universiteler

Kanada üniversite fiyatları Amerika Birleşik Devleti ve Avrupa ülkelerine oranla uluslararası öğrenciler için çok daha uygun… Aslında Kanada’da üniversitelerin büyük bir bölümünü devlet üniversiteleri oluşturuyor. Ancak buna rağmen uluslararası öğrencilerin eğitim için belirli bir ücret ödemesi gerekiyor. Ücretler okuyacağınız üniversiteye, bölüme ve elbette üniversitenin bulunduğu bölgeye göre değişiklik gösteriyor.

https://www.youtube.com/watch?v=r1fs2tgwjeo&t=33s

Eğer kanada vatandaşı değilseniz ve Kanada’da lisans eğitimi almayı düşünüyorsanız yıllık ödemeniz gereken ücret 6.000 ila 55.000 Kanada doları arasında değişiklik gösteriyor. Eğer hedefiniz yüksek lisans ya da doktora eğitimi almaksa ücretin biraz daha yükselmesi söz konusu olabiliyor. Kanada’da yüksek öğretim için tek seçenek üniversiteler değil. College adı verilen yükseköğretim kurumları daha çok meslek eğitimine odaklanıyorlar ve üniversitelere oranla daha düşük ücretler talep edebiliyorlar. Peki; Kanada üniversitelerine biraz göz atalım. Kanada üniversite fiyatları nasıl ve düşük ücretli eğitim veren üniversiteler hangileri?

Brandon Üniversitesi

Kanada üniversite fiyatları söz konusu olduğunda düşük ücretli eğitim veren kurumlardan bir tanesi olarak Brandon Üniversitesi göze çarpıyor. Üniversite, Manitoba Eyaleti sınırları içinde yer alıyor. 1889 yılından bu yana faaliyet gösteren üniversite sanat ve bilim eğitimi anlamında ülkenin önde gelen kurumları arasında yer alıyor. Çok sayıda lisans ve lisansüstü programın bulunduğu üniversite laboratuvar ve tesisleriyle de dikkat çekiyor. Brandon Üniversitesi lisans bölümleri için ödemeniz gereken ortalama yıllık ücretin 8.000 Kanada Dolardı civarında olduğu biliniyor.

Athabasca Üniversitesi

Athabasca Üniversitesi, Kanada’nın en eski devlet üniversitelerinden bir tanesi olarak biliniyor. Online eğitim anlamında uzmanlaşmış olan kurum yaklaşık 90 ülkeden uluslararası öğrencilerin yanı sıra 40.000 civarı Kanada’lı öğrenciye eğitim veriyor. Üniversite bünyesinde lisans ve lisansüstü eğitimin yanı sıra diploma ve sertifika programlarına da yer veriliyor. Öğrencilere aynı zamanda kariyer olanakları konusunda da destek veriliyor. Eğer Kanada vatandaşı değilseniz üniversitenin ortalama yıllık ücreti 9.000 Kanada doları civarında. Bilim, inovasyon ve araştırmaya verdiği önemle dikkat çeken Athabasca Üniversitesi, bu alanlarda çalışma yürüten öğrencileri burslarla da destekliyor.

Kanada Üniversite Fiyatları: Newfoundland Memorial Üniversitesi

https://www.youtube.com/watch?v=jGfn-UwiMZc&t=23s

Kanada üniversite fiyatları denildiğinde uluslararası öğrenciler için verdiği kaliteli ve düşük ücretli eğitim ile Newfoundland Memorial Üniversitesi ilk akla gelen kurumlar arasında yer alıyor. İşletme, mühendislik, tıp ve yaşam bilimleri gibi alanlarda eğitim almayı düşünüyorsanız tercih edebileceğiniz üniversitelerden bir tanesi  Newfoundland Memorial Üniversitesi… 1925 yılından beri faaliyet gösteren üniversite ülkenin en kapsamlı ve seçkin üniversitelerinden biri olarak biliniyor. Dört ana kampüsü bulunan üniversite kütüphaneleri, bilim ve araştırma merkezleri ile öne çıkıyor ve yaklaşık 20 bin öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Üniversitenin yıllık ortalama lisans eğitimi ücretinin ise 9.000 Kanada doları civarında olduğu biliniyor.

Saint Paul Üniversitesi

Kanada üniversiteleri içerisinde düşük ücretli eğitim veren bir diğer üniversite ise Saint Paul Üniversitesi… Üniversitenin ülkenin başkenti olan Ottawa’da 1948 yılında kurulduğu biliniyor. Ülkenin iki resmi dili olan Fransızca ve İngilizce dillerinde eğitim veren donanımlı kampüsleri ile dikkat çekiyor. Uluslararası öğrenciler için yıllık ortalama eğitim ücreti hem lisans eğitimi hem de lisansüstü eğitimi için yaklaşık 12.000 kanada doları civarında…

Prince Edward Island Üniversitesi

Kanada üniversiteleri içerisinde en geniş burs seçeneklerine sahip üniversitelerden biri olan Prince Edward Island Üniversitesi 1969 yılından bu yana faaliyet gösteriyor. Sanat, bilim ve eğitim alanlarında öne çıkan üniversite, lisans ve lisansüstü derecelerin yanı sıra öğrencilere mesleki programlar da sunuyor. Prince Edward Islan Üniversitesi için yıllık ortalama ücret ise 7.000 Kanada Doları…

Kanada Üniversite Fiyatları: Edmonton Concordia Üniversite

Kanada üniversite fiyatları anlamında düşük ücretleriyle öne çıkan bir diğer üniversite Edmonton Concordia Üniversitesi…1921 yılına kurulan Edmonton Concordia Üniversitesi, Alberta bölgesinde yer alıyor. Hükümet tarafından desteklenen üniversite sanat, bilim, işletme gibi alanlarda lisans ve lisansüstü dereceler sunuyor. Ayrıca bilime, araştırmaya ve inovasyona verilen önem ile adından söz ettiriyor. Üniversitenin yıllık ortalama ücreti ise 11.000 Kanada Doları olarak biliniyor.

Saint Boniface Üniversitesi

Manitoba Eyaleti’nde yer alan bir diğer üniversite Saint Boniface Üniversitesi… 1818 yılında kurulan üniversite Fransızca eğitim veriyor. Sanat, bilim, eğitim ve işletme alanlarında çok sayıda lisans  ve lisansüstü programa sahip olan Saint Boniface Üniversitesi, sertifika ve diploma programlarıyla da dikkat çekiyor. Kanada üniversiteleri içinde en düşük öğrenim ücretlerine sahip üniversitelerden biri olan Saint Boniface Üniversitesinin yıllık ortalama ücreti ise 6.500 Kanada Doları civarında…

Manitoba Üniversitesi

Adını 1877 yılında kurulduğu eyaletten alan Manitoba Üniversitesi, Kanada’nın batı bölgesinin ilk üniversitesi olarak biliniyor. Üniversite yaklaşık 100 ülkeden 25.000 uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Manitoba Üniversitesi çok sayıda araştırma merkezi ve doktora öğrencilerine sağladığı geniş imkanlarla dikkat çekiyor. Hukuk, tıp ve yaşam bilimleri, mühendislik gibi alanlarda eğitim veren üniversitede görev yapan öğretim üyelerinin, sürdürülebilir tarım, toplum sağlığı, bulaşıcı hastalıklar gibi konularda ödülleri bulunuyor. Manitoba Üniversitesinin yıllık ortalama eğitimi ücreti ise 12.000 Kanada Doları…

Kanada Üniversite Fiyatları: Winnipeg Üniversitesi

Winnipeg üniversitesi, sanat, bilim, işletme, ekonomi gibi alanlarda verdiği eğitimle Kanada’nın önde gelen üniversiteleri arasında yer alıyor. Kanada’nın köklü ve seçkin üniversiteleri arasında yer alan kurum lisans ve lisansüstü derecelerin yanı sıra; halkla ilişkiler, finans, pazarlama gibi konularda kurslar, sertifika programları ve diploma programları da sunuyor. Winnipeg Üniversitesi için yıllık ortalama ücretin ise 14.000 Kanada Doları civarında olduğu biliniyor.

Kanada üniversite fiyatları, Kanada’da lisans eğitimi ve düşük ücretli eğitim veren üniversiteler ile ilgili daha detaylı bilgi almak istiyorsanız aba Eğitim web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız varsa ya da üniversite başvuru sürecinde desteğe ihtiyaç duyuyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Eğitime dair daha fazla içeriğe ulaşmak için aba Eğitim ve Doç. Dr. Gamze Sart’ın YouTube kanallarına abone olabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer makaleler…

Genel Merkez

Büyük Bebek İnşirah Yokuşu No: 65 Bebek/Beşiktaş/İstanbul

E-Posta  

info@abaedu.com

Telefon 

0 (212) 287 86 06

Contact Us

15 + 4 =

Whatsapp

Sor
Ara
Menu
AbaEğitim Bültenine Abone Olun

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

Aydınlatma Metnini okudum, e-posta adresimin bülten üyeliği kapsamında 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlenmesini ve e-posta almayı kabul ediyorum.

Aboneliğiniz başladı!

Pin It on Pinterest