Yabancı Uyruklu Öğrenciler İçin Bahçeşehir Üniversitesi Başvuru Süreci Nasıl İşliyor? 

Bahçeşehir Üniversitesi ülkemizde kaliteli eğitim veren kurumlardan biri olma özelliği taşıyor. Her sene yerli ve yabancı olmak üzere sayısız öğrenci Bahçeşehir Üniversitesi’nde öğrenim görmek üzere kayıt gerçekleştiriyor. Erasmus öğrenci değişim programı olduğu gibi, direk yabancı ülkelerden de öğrenci kabul eden kuruma başvuru yapmak mümkün. Özellikle yurtdışı eğitim çerçevesinde Avrupa ülkelerinden Bahçeşehir Üniversitesi’ne büyük ilgi gösterdiğini söyleyebiliriz. Ancak her kurum gibi Bahçeşehir Üniversitesi’nin de yabancı uyruklu öğrenciler için koyduğu bazı şartlar mevcut. 

Yabancı Uyruklu Öğrenciler İçin Başvuru ve Kayıt Belgeleri Nelerdir? 

  • Uluslararası İngilizce sınavlarının en az bir tanesinden alınmış başarı belgesi. ( TOEFL, IELTS, FCE)
  • Hem Türkçe hem İngilizce Lise Diploması 
  • Pasaport 
  • 8 Adet Fotoğraf
  • Türkçe ve İngilizce Lise Transkript 
  • Okul Ücretinin Ödendiğine Dair Belge 
  • Önceden Doldurulmuş Yabancı Uyruklu Öğrenci Başvuru Formu 

Bahçeşehir Üniversitesi Lisans Programlarına Başvuru Sistemi 

Türkiye’de veya yurtdışında yaşayan yabancı uyruklu öğrenciler Bahçeşehir Üniversitesi’ne online olarak başvuru gerçekleştirebilirler. Gerekli başvuru koşullarını tamamlayan yabancı uyruklu öğrencilerin kabul kontenjanları ile Bahçeşehir Üniversitesi’nin lisans programları için kayıt başvuruları değerlendirmeye alınır. 

Bahçeşehir Üniversitesinde Eğitim Nasıl?

Bahçeşehir Üniversitesi İngilizce dilinde eğitim veren bir kurumdur. Dolayısıyla yabancı uyruklu öğrenci sayısının fazla olması da şaşırtıcı değildir. Bir yıl süreli İngilizce hazırlık eğitimi uygulanır. Ancak hazırlık dönemi 4 yıllık lisans süresinin dışındadır. Yabancı uyruklu öğrenciler eğitim-öğretim yılının başında uygulanacak İngilizce sınavından başarılı olursa, direk bölüme geçebilirler. Okulun yapacağı sınav yerine yine Bahçeşehir Üniversitesi’nin eşdeğerliğini kabul ettiği TOEFL, IELTS ya da FCE’den başarı belgesi alabilirler. İngilizce eğitim veren liselerden mezun olanlar bu sayede yeterliliklerini kanıtlamış sayılırlar. Sadece ana dili İngilizce konuşulan ülkelerden gelen öğrencilerde dil yeterliliği aranmaz. 

Yabancı Uyruklu Öğrenciler Neden Bahçeşehir Üniversitesi’ni Tercih Ediyor? 

Yabancı uyruklu öğrencilerin lisans öğrenimleri için Bahçeşehir Üniversitesi’ni seçmesinin birçok nedeni var. Her şeyden önce kurumun akademik kadrosu, uluslararası faaliyetleri ve öğrenci değişim programlarını örnek gösterebiliriz. Ayrıca hem staj hem de iş imkanları sağlaması yabancı uyruklu öğrencilerin Bahçeşehir Üniversitesi’ni tercih etmesinde önemli etkenler arasındadır. Uluslararası alanda tanınan lider bir üniversite konumunda olması kurumu her anlamda öne çıkartıyor. Bu anlamda Bahçeşehir Üniversitesi’nin yabancı uyruklu öğrencilere büyük oranda değer verdiğini ekleyebiliriz. 

Kurum adına yabancı öğrenciler uluslararasılaşmanın en büyük yapı taşıdır. Üstelik Bahçeşehir Üniversitesi yabancı öğrencilere tam anlamıyla kampüs hayatı sunuyor. Beşiktaş, Galata ve Göztepe olmak üzere toplamda üç kampüs barındırıyor. İstanbul’un göbeğinde konumlanan Beşiktaş Kampüsü yabancı uyruklu öğrencilerin beğenisini topluyor. Ayrıca Beşiktaş Kampüsü yabancı öğrencilerin akademik, kültürel ve sosyal bütün ihtiyaçlarını karşılıyor. Yurtdışı eğitim kapsamında yabancı uyruklu her öğrenci lisans eğitimi için tercihini Bahçeşehir Üniversitesi’nden kullanabiliyor.