fbpx
Ana sayfa » Amerika'da Eğitim » Harvard Üniversitesi Eğitimi Almak İçin Ne Yapmalıyım?

Harvard Üniversitesi Eğitimi Almak İçin Ne Yapmalıyım?

Harvard Üniversitesi; Amerika Birleşik Devletleri’nde, Massachusetts’te yer alan bir araştırma üniversitesi. 1636 yılında kurulan üniversite, Amerika Birleşik Devletleri’nin en eski…

23 Ekim 2020

aba-egitim-harvard-universitesi-egitimi-almak-icin-ne-yapmaliyim

Harvard Üniversitesi; Amerika Birleşik Devletleri’nde, Massachusetts’te yer alan bir araştırma üniversitesi. 1636 yılında kurulan üniversite, Amerika Birleşik Devletleri’nin en eski yüksek öğrenim kurumu olarak biliniyor. Ivy Leauge Okulları arasında da yer alan ve yurt dışı eğitim denildiğinde ilk akla gelen okullardan biri olan Harvard, dünyanın en prestijli üniversiteleri arasında yer alıyor. 1780 yılına kadar Harvard Koleji adıyla eğitim veren kurum, Amerikan İç Savaşı’ndan sonra, Başkan Charles William Eliot tarafından bir araştırma üniversitesine dönüştürüldü. Üniversite, 10 fakülte ve Radcliffe İleri Araştırma Enstitüsü’nden oluşuyor. Harvard Kütüphanesi, yaklaşık 20 milyon materyal içeriyor ve dünyanın en büyük akademik kütüphane sistemi olarak biliniyor.

Harvard’ın öğrencileri, akademisyenleri, araştırmacıları ve mezunları arasında 8 Amerika Birleşik Devletleri Başkanı, 188 yaşayan milyarder, 161 Nobel Ödülü, 18 Fields Madalyası ve 14 Turing Ödülü, 10 Akademi Ödülü, 48 Pulitzer Ödülü ve 46’sı altın madalya olmak üzere 108 Olimpiyat Madalyası sahibi bulunuyor.

Harvard Üniversitesi Eğitimi: Harvard Üniversitesi Başvuru Koşulları

Dünyanın en iyileri arasında yer alan Harvard Üniversitesi elbette her öğrencinin hayallerini süslüyor. Peki; Harvard’da eğitim almak için neler yapmak gerekiyor? Başvuru koşulları neler?

Harvard Üniversitesi her yıl farklı coğrafyalardan ve farklı kültürlerden öğrencilere ev sahipliği yapıyor. Köklü ve seçkin pek çok üniversitenin kabul sürecinde olduğu gibi Harvard Üniversitesi’nde de öğrenci adaylarının elde ettikleri akademik başarılar, referansları, sosyal sorumluluk projeleri gibi pek çok nokta önem taşıyor.

Evraklarınızın Eksiksiz Olmasına Özen Gösterin

Başvuru yaparken dikkat etmeniz gereken ilk nokta elbette evraklarınızın eksiksiz olması. Başvuru formunda sizden istenen tüm bilgileri dikkatle doldurmalısınız. Bunu yaparken üniversitenin belirlediği kuralları dikkate almalısınız. Erken başvuru yapmanın avantajlı olduğunu da unutmamalısınız.

Harvard Üniversitesi Eğitimi: Ders Dışı Etkinliklerde Yer Alın

Harvard Üniversitesi, öğrenim hayatınızda elde ettiğiniz başarıların yanı sıra; çevreniz ve yaşadığınız toplumla kurduğunuz ilişkiyi de dikkate alıyor. Ders dışında katıldığınız organizasyonlar, üye olduğunuz kulüpler ve sivil toplum kuruluşları, yer aldığınız sosyal sorumluluk projeleri Harvard’a kabul almanız için oldukça önemli kriterler… Eğer başarılı bir sporcuysanız kabul aşamasında bu da büyük bir avantaj sağlıyor.

Not Ortalamanızı Yüksek Tutun

Kabul alabilmeniz için bir diğer önemli koşul elbette dil yeterliliğiniz. Dil yeterliliğinizi kanıtlamak için IELTS, TOEFL gibi uluslararası kabul gören dil sınavlarına girmeniz ve istenen skorları elde etmeniz gerekiyor. Buna ek olarak; akademik başarınızı kanıtlamak için ACT ya da SAT sınavlarından yüksek bir skor elde etmeniz bekleniyor.

Tavsiye Mektupları ve Özgeçmişiniz Önem Taşıyor

Tüm bunlara ek olarak; tavsiye mektupları, özgeçmişiniz, eğer varsa staj belgeleriniz ve üniversitenizden alacağınız resmi transkripti de üniversiteye sunmanız gerekiyor. Kabul jürisini etkilemek için özellikle tavsiye mektupları ve özgeçmişiniz büyük bir önem taşıyor.

Yurt dışı eğitim başvuruları, ACT, SAT, IELTS ve TOEFL sınavları ve Harvard Üniversitesi hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz aba Yurt Dışı Eğitim web sitesini ziyaret edebilir, YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz. Başvurucu sürecininiz için destek almak isterseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer makaleler…

Genel Merkez

Büyük Bebek İnşirah Yokuşu No: 65 Bebek/Beşiktaş/İstanbul

E-Posta  

info@abaedu.com

Telefon 

0 (212) 287 86 06

Contact Us

3 + 5 =

Whatsapp

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

Aydınlatma Metnini okudum, e-posta adresimin bülten üyeliği kapsamında 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlenmesini ve e-posta almayı kabul ediyorum.

Aboneliğiniz başladı!

Pin It on Pinterest