fbpx
Ana sayfa » Yurtdışında Lisans Eğitimi » University College London Başvuru Süreci ve Lisans Hayatı

University College London Başvuru Süreci ve Lisans Hayatı

University College London (UCL), öğrencileri din, ırk ve cinsiyet ayrımı gözetmeden kabul eden ilk üniversitedir. Oxford ve Cambridge üniversitelerinin aksine…

4 Şubat 2019

University College London

University College London (UCL), öğrencileri din, ırk ve cinsiyet ayrımı gözetmeden kabul eden ilk üniversitedir. Oxford ve Cambridge üniversitelerinin aksine herkese eşit imkanlar vermesi nedeniyle İngiltere yüksek eğitimine seküler ve eşitlikçi bir boyut kazandırmıştır. 1826 yılında kurulan üniversite Birleşik Krallığın en iyi 4. okuludur. UCL’nin ana kampüsü Londra’da olmakla birlikte ayrıca 31 bağlı okuldan oluşan büyük bir üniversite olma özelliğine de sahiptir. 

Dünyanın en prestijli okulları arasında gösterilen UCL, öğrencilerine akademik ve sosyal bakımdan oldukça donanımlı bir lisans hayatı vadediyor. Yazımızın ilerleyen kısmında University College London kabul şartları ve başvuru için nelerin gerekli olduğu ve başvuru sürecinin nasıl ilerlediğine bakalım.

1. UCL Bölümleri

Multidisipliner bir anlayışla eğitim veren okulda tıp, mühendislik, hukuk, dil bilim, tarih ve sanat gibi ana bilim dallarındaki sayısız programda eğitim verilmektedir. Lisans hayatı boyunca öğrencilerin araştırma, bilgi toplama, liderlik, zaman yönetimi ve paylaşımcı olma konularında kendilerini geliştirmeleri hedeflenmektedir.

Özellikle mühendislik, tıp ve hukuk alanlarında eğitim gören öğrencilere profesyonel iş hayatına hazırlanmaları için okurken iş deneyimi elde etme fırsatları da sunulmaktadır. En iyi araştırma üniversitelerinden biri olan ve bilimsel ilerlemeyi teşvik eden yapısı ile UCL’nin başarısı onlarca Nobel Ödülü ile taçlandırılmıştır.

2. İngilizce Yeterlilik Koşulu

Ana dili İngilizce olmayan adaylardan İngilizce dil seviyelerinin sözlü ve yazılı olarak yeterli seviyede olduğunu belgelendirmeleri istenmektedir. IELTS’den 6.5 puan beklenmekte olup TOEFL, Pearson Test of English gibi birçok seviye belirleme testi de kabul edilmektedir. Ayrıca öğrencilere İngilizce kursu alma şansı da verilmektedir. 

3. Kayıt Süreci

Uluslararası öğrencilerin başvuruları UCAS üzerinden yapılmaktadır. Kabul mektubu alan adaylardan form doldurmaları ve belirtilen kayıt ücretini yatırmaları beklenmektedir. Bunun ardından vize sürecinin başlatılması gerekmektedir. Kesin kayıt işlemi ise vize çıktıktan sonra yapılmaktadır. 

4. Lokasyonunun Avantajları

UCL’nin Londra gibi merkezi bir yerde bulunmasından dolayı, öğrencilerin sosyal hayatı oldukça renklidir. Kampüs içerisinde bulunan tiyatro, konser ve spor alanları ile kafeler sosyalleşmek için harika mekanlardır. Ayrıca UCL Petrie Museum of Egyptian Archaeology, Grant Museum of Zoology ve Art Museum gibi müzeler ile tarih ve bilim alanlarındaki koleksiyonlar da öğrencilerin akademik ve kültürel bakımdan donanımlı bireyler olmalarını olanaklı kılmaktadır.

5. Uluslararası Öğrenciler

UCL’de öğrencilerin %41’i İngiltere dışından gelmektedir. Nüfusun neredeyse yarısını oluşturan ve yaklaşık 150 farklı ülkeden gelen öğrenciler okulun çok kültürlü atmosferi için oldukça önemlidirler. Öğrenciler kültürel çeşitliliğin olduğu bu ortamda İngilizcelerini geliştirdikleri gibi farklı ülkelerden dostluklar kurup hep birlikte ve uyum içerisinde yaşama deneyimi kazanmaktadırlar.

Kaynaklar

İlginizi çekebilecek diğer makaleler…

Genel Merkez

Büyük Bebek İnşirah Yokuşu No: 65 Bebek/Beşiktaş/İstanbul

E-Posta  

info@abaedu.com

Telefon 

0 (212) 287 86 06

Contact Us

10 + 4 =

Whatsapp

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

Aydınlatma Metnini okudum, e-posta adresimin bülten üyeliği kapsamında 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlenmesini ve e-posta almayı kabul ediyorum.

Aboneliğiniz başladı!

Pin It on Pinterest