fbpx
Ana sayfa » Yurtdışı Eğitim » Neden Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı?

Neden Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı?

En iyi üniversitelere girebilmek için neden yurt dışı eğitim danışmanlığı önem taşıyor? Yurt dışı eğitim danışmanlığı nedir ve neden yurt…

24 Ocak 2021

aba-egitim-neden-yurt-disi-egitim-danismanligi

En iyi üniversitelere girebilmek için neden yurt dışı eğitim danışmanlığı önem taşıyor? Yurt dışı eğitim danışmanlığı nedir ve neden yurt dışı eğitim danışmanlığına başvurmak gerekiyor?  Günümüzde öğrenciler için en önemli konulardan biri kaliteli bir üniversitede iyi bir eğitim almak…  Artık, 4. nesil üniversitelere doğru bir geçiş var ve araştırma üniversiteleri hem Türkiye’de hem de dünyada ciddi anlamda ön plana çıkmaya başladı. Üniversitelerde değişim yaşandığı gibi meslek alanları için de değişimin başladığından söz etmek mümkün. Teknolojinin de etkisiyle bazı alanlar ön plana çıkarken bazı alanlar da eskiye oranla geri planda kalmaya başladı. Bu noktada yurt dışı eğitim danışmanlığının önemli bir role sahip olduğu görülüyor. Artık üniversite ve bölüm seçimi yaparken, gerçekten bu alanda uzman kişilerin ya da kurumların yardımını almak gerekiyor.

Yurt Dışı Eğitim Danışmanları Öğrencilere Nasıl Bir Destek Veriyor?

Yurt dışı eğitim danışmanlarının özelliklerinden biri üniversiteleri, meslek alanlarını ve akademiyi iyi biliyor olmaları… Sıradan bir lise danışmanı ya da herhangi bir öğretmenin aksine yurt dışı eğitim danışmanları, yükseköğrenimin ihtiyaçlarını, akademinin taleplerini ve meslek alanlarının gelişimini yakından takip ediyorlar.

Bununla beraber stratejik yetenek yönetimi ve kariyer danışmanlığı konusunda da uzman oldukları için öğrencileri, kişilikleri ve becerileri doğrultusunda doğru alanlara ve doğru mesleklere yönlendirebiliyorlar. Üniversite ve bölüm seçimi yalnızca eğitim hayatını değil; bireyin kariyerini ve hayatının geri kalanının tümünü etkileyen bir süreç…  Bu nedenle lise dönemi ve liseden lisans eğitimine geçiş süreci oldukça kritik…  Yurt dışı eğitim danışmanları bu süreçte nasıl bir yol izlemeleri gerektiği konusunda öğrenci adaylarına yardımcı oluyor ve doğru bir yol haritası çıkarmalarını sağlıyorlar.

Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı Başvuru Süreçlerinde Nasıl Bir Rol Oynuyor?

Öğrencinin üniversitelere başvuru sürecinde hangi sınavları alması gerektiği, hangi konulara daha çok odaklanması gerektiği, başvuru belgelerini ne zaman hazırlaması ve başvuru sürecini ne zaman başlatması gerektiği, ne tür referans mektupları alması gerektiği gibi çok kritik noktalar bulunuyor.

Başvuru sürecinde öğrenci yeterli donanıma sahip olsa bile zamanlama hataları, eksik belgeler ya da atılan yanlış adımlar öğrencinin kabul alamamasına yol açabiliyor. Bu nedenle; öğrencinin hangi alana yatkın olduğu, hangi üniversitenin onun için doğru seçenek olduğu gibi konular için profesyonel yardım kritik bir rol oynuyor.

Yurt dışı eğitim danışmanlığı, stratejik yetenek yönetimi ve kariyer danışmanlığı konularında daha detaylı bilgi almak isterseniz aba Eğitim web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için Doç. Dr. Gamze Sart ve aba Eğitim ile iletişime geçebilirsiniz. Eğitime dair daha fazla içeriğe ulaşmak için YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer makaleler…

Genel Merkez

Büyük Bebek İnşirah Yokuşu No: 65 Bebek/Beşiktaş/İstanbul

E-Posta  

info@abaedu.com

Telefon 

0 (212) 287 86 06

Contact Us

4 + 8 =

Whatsapp

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

Aydınlatma Metnini okudum, e-posta adresimin bülten üyeliği kapsamında 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlenmesini ve e-posta almayı kabul ediyorum.

Aboneliğiniz başladı!

Pin It on Pinterest