fbpx
Ana sayfa » AP » Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı Nedir?

Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı Nedir?

Yurt dışı eğitim danışmanlığı kavramı, lisans ve lisansüstü eğitiminiz için sizi yönlendiren, doğru seçimi yapmanız ve yeteneklerinizin farkına varmanız konusunda…

29 Haziran 2020

Yurt dışı eğitim danışmanlığı kavramı, lisans ve lisansüstü eğitiminiz için sizi yönlendiren, doğru seçimi yapmanız ve yeteneklerinizin farkına varmanız konusunda size yardımcı olan, kariyerinizin ve geleceğinizin şekillenmesinde rol oynayan alanında uzman kişi ve kurumları ifade ediyor. ABA Yurt Dışı Eğitim ailesi olarak tam da bu doğrultuda; öğrencilerimize en uygun hedefleri belirleme, dil yeterliliklerini ölçme ve geliştirme, akademik hazırlıklarını tamamlama konusunda rehberlik ediyor ve bu rehberlik hizmetini eğitim hayatları boyunca sürdürüyoruz.

Günümüzde öğrencilerin  en önemli ihtiyaçlarından bir tanesi kaliteli ve doğru eğitim almak. Kaliteli ve doğru eğitimin yolu ise doğru üniversite seçiminden geçiyor. Üniversiteler artık yalnızca kariyer planlaması noktasında değil öğrencilerin geleceğinin bütünüyle şekillenmesi konusunda da büyük bir rol oynuyor. Araştırma üniversiteleri ön plana çıkarken; bazı bölümler değer kazanmaya, bazı bölümler ise değer kaybetmeye devam ediyor.

Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı: 4.Nesil Üniversiteler

4.nesil üniversitelere doğru bir geçiş başladı. “4. nesil üniversite nedir?” diye soruyorsanız, kısaca açıklayalım. Geçmişten bugüne doğru üniversitelerin değişim sürecine bakacak olursak; 1. Nesil üniversiteler sadece mesleki eğitim veren kurumlardı. 2. nesil üniversitelerde, AR-GE ön plana çıkmaya başlamıştı. 3. nesil üniversiteler, AR-GE çalışmalarının endüstriye olan yansımalarına dikkat çekmeye başladı. 4. nesil üniversitelerde ise AR-GE’nin önemli bir yere sahip olması ve endüstride fark yaratılması söz konusu. Öğrenciler artık sorumluluk alıyor, kendi projelerini geliştirme fırsatı buluyor ve toplumda fark yaratacak fikirler ortaya koyuyorlar.

Yurt Dışı Eğitimde Uzman Desteğinin Önemi

Üniversitelerde bu değişimler yaşanırken ve dünya hızla değişirken, danışmanlık gerçekten önemli bir rol oynuyor. Üniversite seçiminde, özellikle yurt dışında eğitim almayı düşünen bir öğrenciyseniz alanında uzman bir kurumdan ve danışmalarından yardım almanız geleceğinizi sağlam temeller üzerine kurmanız için büyük önem taşıyor. Yurt dışı eğitim danışmanlarının, akademiyi ve üniversiteleri iyi bilen bu konuda uzmanlaşmış insanlar olduğunu yazımızın başında da ifade etmiştik. Öğrencilerin üniversite seçimi esnasında, eğitim ve yüksek öğrenim ihtiyaçlarının yanı sıra; bireysel ihtiyaçlarını ve stratejik yetenek yönetimini değerlendirerek tercih yapması gerekiyor. Hem Türkiye’deki üniversitelerde hem de yurt dışında eğitim almak isteyen öğrenciler bu süreçte nasıl hareket edeceklerine mutlaka bir uzmana danışarak karar vermelidirler.

Bir kez daha tekrar etmekte yarar var. Yurt dışı eğitim danışmanlığı uzmanlık ve ihtisas isteyen bir alandır. ABA Yurt Dışı Eğitim, becerilerinin, ihtisas alanının, yetki alanının belirlenmesinde ve bu beceriler doğrultusunda yükseköğrenime girişte, uzman görüşleriyle öğrencilerinin yanındadır. ABA Yurt Dışı Eğitim’e gelin, geleceğinizi birlikte şekillendirelim.

İlginizi çekebilecek diğer makaleler…

Genel Merkez

Büyük Bebek İnşirah Yokuşu No: 65 Bebek/Beşiktaş/İstanbul

E-Posta  

info@abaedu.com

Telefon 

0 (212) 287 86 06

Contact Us

8 + 14 =

Whatsapp

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

Aydınlatma Metnini okudum, e-posta adresimin bülten üyeliği kapsamında 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlenmesini ve e-posta almayı kabul ediyorum.

Aboneliğiniz başladı!

Pin It on Pinterest