fbpx

Imperial College University Başvuru Süreci ve Lisans Hayatı

 

Imperial College University dünya üniversiteleri arasında sıralaması

Başkentin merkezinde yer alan bilim tabanlı bir kurum olan Imperial College London, İngiltere’nin önde gelen eğitim kurumlarından biri olarak kabul edilir.  Üniversitede hâkim olan dört ana alan vardır; bunlar bilim, mühendislik, tıp ve işletme bölümleridir. Imperial College Üniversitesinde yaklaşık 15.000 öğrenci ve 8.000 personel bulunmaktadır.

QS World University Rankings® 2019’da dünya üniversiteleri arasında 8. sırada bulunan Imperial College London, İngiltere’de bulunan ve sadece bilim, mühendislik, tıp ve işletme alanlarına odaklanan başarılı bir eğitim kurumudur. Imperial Üniversitesi araştırmaya dayalı, öğrencilerini gerçek dünya zorlukları ile mücadele etmeye zorlayan, her türlü konuyu sorgulamaya açan, çok kültürlü ve çok uluslu ekipler arasında çalışma fırsatları sunan bir eğitim ve öğretim kurumudur.

Imperial College London’a başvuru süreci

Imperial College London’da tam zamanlı bir lisans programına başvurmak için, Universities and Colleges Admissions Service (UCAS) aracılığıyla çevrimiçi başvuruda bulunmalısınız.  Imperial College başvuru sürecini öğrenciler için daha kolay hal getirmek için elinden geleni yapmış. UCAS web sitesinde nasıl online başvuru yapılacağına ilişkin adım adım talimatlar yer almaktadır. Başvurunuzu tamamlarken buna göz atmanızda büyük fayda var. UCAS web sitesinde ayrıca, indirebileceğiniz ve uygulama sürecini olabildiğince açık ve basit hale getirmek için tasarlanmış videoların yanı sıra bir dizi kılavuz da bulunmaktadır. 

UCAS sistemini kullanırken en fazla 5 programa başvurabileceğinizi unutmayın. Bu nedenle hangi bölümlere başvurmak istediğinize en başından dikkatle seçmenizi tavsiye ederiz. Seçimlerinizden en fazla dört tanesini tıp alanından seçebilirsiniz (diş hekimliği, veterinerlik gibi…). Imperial College Üniversitesinde birden fazla programa başvurabilirsiniz ancak bunlar UCAS’da ayrı ayrı başvurular olarak değerlendirilir. Aynı departman içinde birden fazla bölüme başvurmak istiyorsanız seçimlerinizi gerçekleştirmeden önce departmanla iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

En parlak ve en iyi öğrencileri Imperial’e çekmeyi amaçlıyan Imperial Üniversitesi lisansüstü öğrencilerine çalışmaları boyunca onları desteklemeleri için geniş bir burs yelpazesi sunuyor. Uluslararası öğrenciler için de ayrı burs seçenekleri bulunmaktadır. Detaylı bilgi için üniversitenin web sitesini ziyaret etmenizde fayda var. 

Imperial’da kampüs hayatı

Üniversitede, sadece konunuz hakkında değil, kendiniz ve yaşam hakkında da çok şey öğreneceksiniz. Her gün yeni beceriler geliştirecek ve yeni şeyler deneyimleyeceksiniz. Üniversite hayatına uyum sağlamak zor olabilir, ancak yeni deneyimler için hazırlanmak başarılı olmanıza yardımcı olacaktır. En yoğun dönemlerde kütüphane 24 saat açıktır.

125’ten fazla ülkeden gelen öğrencilerle, dünyanın her yerinden insanlarla farklı kültürler, geçmişler ve ilgi alanlarıyla tanışacaksınız.

References

 

Share this post

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

Aba Yurtdışı Eğitim Danışmanlık bültenine abone olduğunuzda yurtdışında lisans eğitimi, master, doktora eğitimi, dil ve yaz okulları ile ilgili makaleler mail adresinize gelir. Hemen kayıt olun.

Aboneliğiniz başladı!

WhatsApp Hızlı Randevu!