fbpx
Ana sayfa » Amerika'da Eğitim » Boston’da Öğrenci Yaşamı Hakkında Her Şey

Boston’da Öğrenci Yaşamı Hakkında Her Şey

Boston’da öğrenci yaşamı nasıl? Boston, Amerika’nın en eski şehirlerinden biri olmasının yanı sıra en popüler öğrenci şehirleri arasında yer alıyor.…

16 Ekim 2020

aba-egitim-bostonda-ogrenci-yasami-hakkinda-her-sey

Boston’da öğrenci yaşamı nasıl? Boston, Amerika’nın en eski şehirlerinden biri olmasının yanı sıra en popüler öğrenci şehirleri arasında yer alıyor. Boston’da; Boston Üniversitesi Harvard, Üniversitesi Tıp Fakültesi, Harvard İşletme Okulu, Boston Massachusetts Üniversitesi gibi pek çok önemli okul yer alıyor. Boston, 80’in üzerinde üniversiteye ve bu üniversitelerde öğrenim gören 250 bin öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Dünyanın en iyi dil okullarının yanı sıra; lisansüstü eğitim olanakları ve sertifika programları ile Boston’da yaşam ve eğitim anlamında; her öğrenci için uygun bir seçenek bulunabiliyor.

Şehirde Yaşam

Boston, Amerika Birleşik Devletleri’nin en pahalı şehirleri arasında yer alıyor. Yani Boston’da yaşam aslında oldukça maliyetli ancak; şehirde her bütçeye uygun mağaza, kafe ve restoranlar bulmak da mümkün. Şehrin en önemli noktaları Newburry Bölgesi ve Fanueil Hall olarak biliniyor. Newburry, ünlü markalar, restoranlar, sanat galerileri ile dikkat çekiyor. Fanueil Hall ise sokak satıcılar, restoran ve mağazaların yer aldığı, festivallerin düzenlendiği bir pazar merkezi…  Şehrin birçok noktasında, Victoria Dönemine ait kumtaşı binalar, anıtlar ve heykellerle Boston tarihini yansıtan detaylar bulunuyor.

Boston’da Öğrenci Yaşamı: Ulaşım

Boston’da ulaşım anlamında oldukça fazla seçenek bulunuyor. Şehrin önemli noktalarına yürüyerek ulaşılabiliyor. Şehir merkezinde trafik genellikle yoğun olduğu için bisiklet öğrenciler tarafından sıkça tercih edilen ulaşım araçlarından biri. Boston’da ulaşım için en yaygın kullanılan seçeneklerden biri ise metro. Şehir içi ulaşım da otobüs ve tramvay da kullanılabiliyor. Şehirlerarası ulaşım için demiryolu ve denizyolundan çok karayolu ulaşımı tercih ediliyor.

Kültür-Sanat Aktiviteleri

Boston’da eğitim dışında festivaller, müzeler, galeriler ve gece hayatı da dikkat çekiyor. Şehirde kültür ve sanata dair pek çok seçenek bulmak mümkün… Theater District, 18 ve 19. Yüzyıldan beri hizmet veren tiyatro binalarına ev sahipliği yapıyor. Boston’da; müzikal ve tiyatro severler için birçok seçenek bulunuyor. Şehirde, Museum of Science, Museum of Fine Art gibi pek çok müze yer alıyor. Şehirde her yıl “Bilim Kurgu Filmleri Festivali, Çin Aslanı Dans Festivali, Salem Kültür Festivali gibi çok sayıda festival de düzenleniyor. Kısacası; Boston kültür aktiviteleri anlamında Amerika Birleşik Devletleri’nin dikkat çeken şehirleri arasında yer alıyor.

Özetle; Boston’da öğrenci yaşamı oldukça renkli ve hareketli… Boston nüfusunun %20’sini öğrenciler oluşturuyor. Dünyanın en iyi öğrenci şehirleri arasında yer alan Boston’da eğitim ve yaşam söz konusu olduğunda her öğrencinin istek ve ihtiyaçlarını karşılayacak seçenekler bulunuyor. Boston’da öğrenci yaşamı, Amerika’da üniversite okumak, Amerikan üniversitelerine başvuru, Amerika’da dil eğitimi gibi konularda detaylı bilgiye ulaşmak için aba Yurt Dışı Eğitim web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Eğitime dair daha fazla içerik için YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer makaleler…

Genel Merkez

Büyük Bebek İnşirah Yokuşu No: 65 Bebek/Beşiktaş/İstanbul

E-Posta  

info@abaedu.com

Telefon 

0 (212) 287 86 06

Contact Us

10 + 7 =

Whatsapp

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

Aydınlatma Metnini okudum, e-posta adresimin bülten üyeliği kapsamında 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlenmesini ve e-posta almayı kabul ediyorum.

Aboneliğiniz başladı!

Pin It on Pinterest