Blog

AP Sınavına Hazırlanan Öğrenciler İçin 4 Taktik

AP sınavları yaklaşırken, sınavlara hazırlanan öğrencilerin heyecanla birlikte bazen kaygı da duymaları çok normal bir durum. AP hazırlıklarının yoğunlaşmaya başladığı bu dönemde, öğrencilerimize yardımcı olması için bazı ipuçlarını, püf noktalarını ve çalışma tekniklerini derledik.

Bir AP Hazırlık Kitabı Edinin

Konu özetleri ve deneme sınavları ile dolu olan AP testi hazırlık kitapları, sınava girecek tüm öğrenciler için gereklidir. Önemli noktaların kolayca anlaşılması ve aranan bilgilerin kolayca bulunması amacıyla hazırlanmış bu hazırlık kitapları son derece yararlıdır. Ayrıca deneme sınavları ve sorular size sınavın neye benzeyeceğine dair ipucu verir ve hangi konulara daha fazla çalışmanız gerektiğini anlamanıza yardımcı olur.

Kendinize Çalışma Kartları Hazırlayın

Herhangi bir yöntemle ve herhangi bir formatta fiziksel olarak bilgileri kağıda geçirmek öğrenmeye son derece yardımcıdır. Ayrıca bir bilgiyi bir kaynaktan başka bir yere kopyalarak o bilginin hafızanızdan geri çağrılabilmesini da kolaylaştırmış olursunuz. Kendinize özel çalışma kartları hazırlamak için öğretmenler tarafından verilen, kitaplarda bulunan ya da internetten bulabileceğiniz kılavuzları ve bilgi kaynaklarını kullanabilirsiniz.

Deneme Sınavları Yapın

Kitaplardan ya da internetten ulaşabileceğiniz deneme sınavları size güçlü ve zayıf olduğunuz konular hakkında fikir verir ve hangi konulara çalışmaya daha fazla zaman ayırmanız gerektiği konusunda sizi yönlendirir. AP sınavında zamanı iyi yönetebilmek için de gerçek bir sınav disipliniyle yapılacak deneme sınavları son derece faydalıdır.

Eski Notları ve Konu Başlıklarını Gözden Geçirin

Daha önceden öğrenmiş olduğunuz ve yavaş yavaş unutmaya başladığınız konuları hızlıca gözden geçirerek bu konulardaki bilgilerinizi tazeleyebilirsiniz. Bu yöntem ikilimde kalma ihtimaliniz olabilecek soruları rahatlıkla cevaplayabilmenizi sağlayacaktır. Eski notları okumak çoğu zaman o bilgilerin daha da iyi öğrenilmesini sağlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir