fbpx
Ana sayfa » AP Dersleri
AP Dersleri

Advanced Placement (AP) Dersleri

Advanced Placement programı, dünyanın birçok ülkesinde kabul edilen ileri düzeyde bir yerleştirme programıdır. Önemli üniversiteler tarafından kabul edilen AP skoru, yurt dışında üniversite okumak isteyen öğrenciler için oldukça önemlidir. Bu sistem çerçevesinde öğrencilerin seviyeleri geniş bir perspektif eşliğinde ölçülebilmektedir. Yoğun ve disiplinli bir çalışma süreci gerektiren AP sınavlarına, ABA Yurtdışı eğitimin uzman eğitim kadrosundan alabileceğiniz dersler eşliğinde en iyi biçimde hazırlanabilirsiniz.

Amerika kökenli olan AP programı ile lise çağındaki öğrenciler, üniversite seviyesindeki çeşitli dersleri görebilmektedir. AP sınavlara giren öğrencilerin başarılı oldukları dersler, üniversitede kredi olarak sayılabilmektedir. Üniversitedeki ders yükünüz bu sayede azalacağından, çift anadal gibi durumlarda da işiniz kolaylaşacaktır. 10 yıllık deneyimiyle göz dolduran Aba Yurtdışı Eğitim kurumunu tercih ederek AP sınavlarında istediğiniz başarıyı yakalayabilirsiniz.

ABD, Kanada ve İngiltere gibi ülkelerdeki birçok önemli üniversitenin kabul ettiği AP sınavları, her yıl mayıs ayında yapılmaktadır. Başvuruları şubat ayında başlayan AP sınavlarının sonuçları ise temmuz ayında üniversitelere ve öğrencilere gönderilir. Aba Yurtdışı Eğitim’in tamamı Boğaziçi Üniversitesi mezunu olan uzman kadrosundan alacağınız birebir derslerin saatleri de sizin uygunluk durumunuza göre ayarlanmaktadır.

İki bölüm halinde yapılan sınavların, çoktan seçmeli sorulardan oluşan bölümü bilgisayar aracılığı ile incelenir. Kompozisyon tarzı veya kısa cevaplı sorulardan oluşan diğer bölümü ise öğretmenler incelemektedir. Sınavlarda 1 ve 5 arasında puanlama yapılır ve gireceğiniz 3 AP sınavından en az 3 alabilirseniz, AP Scholar unvanını elde etmiş olursunuz. İleri düzeyde İngilizce bilgisine sahip Aba Eğitim uzmanlarından alacağınız dersler ile AP sınavlarında başarıyı yakalayabilirsiniz.

Yurt dışındaki birçok prestijli üniversiteye kabul edilme avantajı sağlayan AP sınavları, otuzun üzerinde başlıkta gerçekleştirilmektedir. Bu başlıklar arasında yer alan Biology, Calculus, Chemistry ve Computer Science derslerini, Aba Yurtdışı Eğitim’in en az 5 senedir bu dersleri veren deneyimli eğitmenlerinden alabilirsiniz. Aba Yurtdışı Eğitim’in bireysel derslere uygun mekânları sayesinde, rahat bir çalışma ortamına sahip olabilirsiniz. Aba Yurtdışı Eğitim’de; deneme sınavlarına katılarak, 3 ya da 4 kişilik gruplar halinde önceki sınavlarda çıkmış soruları çözerek ve gerektiğinde eğitmenlerimize Whatsapp üzerinden sorular sorarak AP sınavlarına eksiksiz bir şekilde hazırlanabilirsiniz.

AP Sınavı Hakkında Blog Yazılarımız: 

https://youtu.be/WpL1_Ph7pKI

Formu Doldurun Biz Sizi Arayalım

Genel Merkez

Büyük Bebek İnşirah Yokuşu No: 65 Bebek/Beşiktaş/İstanbul

E-Posta  

info@abaedu.com

Telefon 

0 (212) 287 86 06

Contact Us

4 + 10 =

Whatsapp

Pin It on Pinterest