Blog

Yurtdışında Yaz Okulu İle En Seçkin Üniversitelerde Eğitim Alabilirsiniz

Yurtdışında eğitime yönelim git gide artarken bütün lisans hayatını yurtdışında sürdürmek tek seçenek değil. Özellikle yurtdışında yaz okulu programları, yurtdışındaki eğitim hayatını deneyimlemek isteyenlere iyi bir fırsat sunuyor. MIT, Harvard gibi üniversitelerin yaz okulu programları akademik, profesyonel ve kişisel yaşamlarınıza büyük katkı sağlıyor.

Akademik hayatınız için avantajlı

Seçkin üniversitelerin yaz okullarına katılmak, eğitimdeki en yeni ve etkili trendleri takip eden bu okulların bir parçası olmak, eğitim hayatınız için önemli bir fırsat. Bu okullar, yabancı dil eğitimi, STEM (Science, Technology, Engineering and Math) gibi alanlardan kültüre ve sanata pek çok ders seçeneği ve sertifika programları sunuyor.

Yurtdışı yaz okulu programları sayesinde Türkiye’de eğitim gördüğünüz alanda yoğun ve nitelikli bir eğitim alma şansı elde edebilirsiniz. Kredi denkliği sağlandığı takdirde aldığınız bu dersleri kendi üniversitenizde seçmeli ders olarak da saydırabilirsiniz.

Bu seçkin üniversitelerden alacağınız sertifika veya transkriptler size pek çok kapı açıyor. Özellikle master eğitimi için yurtdışına başvurmak istiyorsanız bu belgeler kabul sürecinde işinizi kolaylaştıracak.

yurtdışında yaz okulu

Profesyonel ve kişisel hayatınız için yurtdışında yaz okulu

Profesyonel hayattaki başarının diplomadan fazlasıyla ölçüldüğü günümüzde, geniş bir hayat tecrübesi olan insanlara öncelik veriliyor. Bu yüzden yabancı bir kültürde eğitim alarak geçen bir yaz dönemi size akademik başarının ötesinde de bazı avantajlar kazandırır.

Farklı bir akademik çevrenin ve kültürün içinde bulunmak, dil yeteneğinizi geliştirmenin yanında insan ilişkilerinizi de olumlu yönde etkiler. Yerel deneyimlere tanık olmak, vizyonunuzu genişletir. Farklılıklarla karşılaşmak ufku geniş, esnek, uyumlu bir insan olmanıza yardımcı olur.

Neredeyse hiçbir kurumun kendi ülkesinin sınırlarına hapsolmadığı bir dönemde yaşıyoruz. Yurtdışında yaz okulu, uluslararası bir iletişim ağınızın olması da profesyonel ve kişisel hayatınız için faydalı. Yurtdışında yaz okulu bu kozmopolit çevreyi tecrübe etmek için bile gitmeye değer.

Yurtdışı üniversitelerinin yaz okulu başvuruları genelde Aralık ayında başlıyor. Ancak başvurmak istediğiniz okula göre bu tarihler değişebiliyor. 2018 yazında siz de yurtdışında yaz okulu programlarına katılmak istiyorsanız kontenjanlar sınırlı olduğu için en kısa sürede başvurmalısınız. Hayatınıza güzel bir deneyim olabilecek bu fırsatı kaçırmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir