fbpx
Ana sayfa » Blog » Stanford Üniversitesi’nde Lisans Hayatı

Stanford Üniversitesi’nde Lisans Hayatı

Dünyanın en köklü ve saygıdeğer üniversitelerinden biri olan Stanford üniversitesi dünya sıralamasında şu anda ikinci sırada yer almaktadır. Bünyesinde yaklaşık…

5 Kasım 2018

Stanford Üniversitesi’nde Lisans Hayatı

Dünyanın en köklü ve saygıdeğer üniversitelerinden biri olan Stanford üniversitesi dünya sıralamasında şu anda ikinci sırada yer almaktadır. Bünyesinde yaklaşık 16,135 öğrenci barındırır, bunlara uluslararası öğrenciler de dâhil. Stanford Üniversitesi, 1885 yılında California senatörü Leland Stanford ve eşi Jane tarafından “insanlık ve uygarlık adına bir etki yaratarak halkın refahını teşvik etmek” için kuruldu. 880 dönümlük bir alana sahip olan Stanford, 18 disiplinler arası araştırma enstitüsü ve 7 okuldan oluşan en büyük üniversite kampüslarından birine sahiptir: İşletme Enstitüsü; Toprak, Enerji ve Çevre Bilimleri Okulu; Eğitim Bilimleri Enstitüsü; Mühendislik okulu; Beşeri Bilimler ve Bilim Okulu; Hukuk Okulu; ve Tıp Fakültesi.

Stanford’da kampüs hayatı

25’ten fazla ofis ve merkezden oluşan Öğrenci İşleri, liderlik gelişimi, konut programları, kamu hizmeti, kariyer araştırması ve toplum katılımı dahil olmak üzere Stanford öğrencilerine geniş bir yelpazede hizmetler ve destek sağlar. Hemen hemen tüm lisans öğrencileri ve lisansüstü öğrencilerin % 60’ından fazlası 81 farklı kampüs konutunda ikamet etmektedir. Sekiz yemek salonu, bir öğretim mutfağı ve organik bahçeler kampüs topluluğuna sağlıklı ve sürdürülebilir yemekler sunar. Spor oldukça popülerdir; hem öğrenciler hem akademisyenler hem de üniversite çalışanları arasında. Stanford öğrencileri, beyzbol, futbol, basketbol ve squash dahil olmak üzere 36 üniversite ve 32 kulüp sporunda yarışmaktadır.

Stanford’da gelenekler

Big Game California-Berkeley Altın Ayıları Üniversitesi’ne karşı yıllık futbol oyunudur. Önceden öğrenci tarafından üretilen müzikal folyeler Gaieties tarafından yapılır.

Fountain Hopping, Stanford’un ana kampüs çeşmelerinin turu ve katılımını içerir.

Wacky Walk, mezuniyetin ilk dakikasında, geleneksel yürüyüş başlarken genellikle kostümlü olarak Stanford Stadyumu’na adım atılırken başlar.

Cardinal Nights, öğrenci etkinliklerinin popüler akşamlarıdır. Normatif eğlence anlayışının dışına çıkılarak alkolün bu gecelerde bir gereklilik olduğu düşünülür.

Ekonomik destekler

Öğrenciler ödeme kabiliyetleri dikkate alınmadan kabul edilir. Stanford, üniversite tarafından belirlenen ve finansal yardım için diğer gerekli şartları karşılayan tüm öğrenciler için kapsamlı bir mali yardım programı sunmaktadır. Son yıllarda, lisans öğrencilerinin yüzde 80’inden fazlası çeşitli iç ve dış kaynaklardan maddi destek aldı.

İlginizi çekebilecek diğer makaleler…

Genel Merkez

Büyük Bebek İnşirah Yokuşu No: 65 Bebek/Beşiktaş/İstanbul

E-Posta  

info@abaedu.com

Telefon 

0 (212) 287 86 06

Contact Us

2 + 5 =

Whatsapp

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

Aydınlatma Metnini okudum, e-posta adresimin bülten üyeliği kapsamında 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlenmesini ve e-posta almayı kabul ediyorum.

Aboneliğiniz başladı!

Pin It on Pinterest