Hemen Bilgi Al

IB Dersleri

IB Dersleri

Uluslararası Bakalorya  (IB) diploma programı lise öğreniminin son iki yılında uygulanan ve dünya çapında binden fazla okulda geçerliliği olan bir programdır. Öğrenimlerine yurt dışında devam etmek isteyen öğrenciler için IB bitirme sınavlarından alacakları puanlar oldukça önemlidir.  IB programın amacı derslerin içerikleri bakımından evrensel ve ortak bir müfredat oluşturmaktır.

ABA Eğitim 10 yıllık deneyimi ve uzman eğitmenleri ile IB derslerini en iyi şekilde kavramanızı ve sınavlara eksiksiz hazırlanmanızı sağlamaktadır. ABA Eğitim’in uzman kadrosu Boğaziçi Üniversitesi mezunlarından oluşan ve alanlarında en az 5 yıllık deneyime sahip eğitmenlerden meydana gelmektedir. Uzmanlarımızın üst düzey İngilizce yetkinlikleri ile IB programında olan matematik(math), biyoloji(biology) ve fizik(physics)  derslerindeki tüm konulara hâkim olabilirsiniz.

IB programı kapsamında alınıp başarıyla geçilen dersler, Amerika, Kanada, Avustralya ve birçok Avrupa ülkesinde üniversitelerin 1. sınıf dersleri yerine sayılmakta ve öğrenciler direkt 2. sınıftan başlatılmaktadır. ABA Eğitim, dersleri yüksek notlar ile geçmeniz için birebir eğitim vermektedir. Birebir uygulaması, derslere odaklanmanızı ve yüksek verim almanızı sağlamaktadır. Bununla beraber, uzmanlarımız tarafından 3-4 kişilik gruplar ile yapılan önceki yıllara ait soruların çözümleri ile IB soru formatlarını öğrenebilir ve öğrendiğiniz konuları pekiştirebilirsiniz.

Başarınız için tüm imkânları sağlayan ABA Eğitim’de deneme sınavları da yapılmaktadır. Sınavlar ile seviyenizi tespit edebilir ve öğrendiklerinizi kalıcı hale getirebilirsiniz. IB programının bir diğer avantajı ise IB mezunlarının ülkemizdeki vakıf üniversitelerinden yüksek burslar almaları ve bölüm değiştirme olanağına sahip olmalarıdır. Okul derslerinizde devamsızlık yapmamanız adına ABA Eğitim’de ders saatleri isteğinize göre hazırlanmaktadır.

IB dersleri akademik bilgilerinizi artırarak entelektüel açıdan donanımlı olmanızı sağlamaktadır. ABA Eğitim’de dersler aktif ve üretken olmanız adına teknolojik akıllı sınıflarda işlenmektedir.  Her öğrenciye temin edilen kişisel bilgisayarlar ise ders işleme ve araştırma yapmanızda oldukça faydalıdır. ABA Eğitim, sürekli ve her yerde öğrenme prensibi ile günümüz sosyal uygulamalarından faydalanmaktadır. Sorularınız olduğunda eğitmenlerimize WhatsApp üzerinden ulaşarak aklınıza takılan tüm noktaları sormanız mümkündür. Sınav başvuru işlemlerinizi de sizin yerinize gerçekleştiren ABA Eğitim, başarıyı yakalamanız adına tek başına yeterlidir.

IB Sınavı Hakkında Blog Yazıları: