Hemen Bilgi Al

Amerika’nın En iyi Kampüsleri Hangileri?

Amerika’nın en iyi kampüsleri hangileri? Amerikan Üniversiteleri her yıl binlerce uluslararası öğrenciyi ağırlıyor. Dünyanın en yoğun uluslararası öğrenci nüfusu Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunuyor. Eğitim dilinin İngilizce olması, prestijli üniversiteleri ve kariyer olanaklarıyla Amerika; öğrencilerin ilgi odağı oluyor. Stanford, MIT, Harvard gibi üniversiteler dünyanın en iyileri arasında yer alıyor. Birçok Amerikan üniversitesi, mühendislik, tıp ve yaşam bilimleri, teknoloji gibi alanlarda öne çıkıyor.

Amerika’da her öğrencinin beklentilerine yönelik bir seçenek mutlaka bulunuyor. Öğrenciler kendi bütçelerine ve kendi isteklerine uygun bir seçeneğe yönelebiliyorlar. Lisans ve lisansüstü düzeyde yüzlerce program seçeneği bulunuyor. Elbette; burs imkanları ve mezuniyet sonrası kariyer olanakları da dikkat çekiyor. Kendi start-up fikrini hayata geçirme ya da dünya devi şirketlerde iş bulma düşüncesi öğrencileri cezbediyor.

Amerikan üniversiteleri dünyanın neredeyse her yerinden öğrencileri bünyesinde barındırıyor. Bu öğrencilere hem farklı kültürleri tanıma hem de küresel bir network oluşturma imkanı sunuyor. Amerikan üniversitelerinin fiziksel donanımı ve alanının en iyi akademisyenlerinden ders alma fırsatı da öğrencileri etkiliyor. Bazı üniversite kampüsleri öğrencilere benzersiz bir dünya sunuyor. Amerikan tarihini yansıtan binaları, doğal alanları, etkinlik mekanlarıyla öğrencilere özgü bir yaşamın kapılarını açıyor. Peki; Amerika’nın en iyi kampsüleri hangileri? Bu kampüsler öğrencilere ne gibi imkanlar sunuyor? Birlikte İnceleyelim…

Washington Üniversitesi

Washington Üniversitesi kampüsü Amerika’nın en iyi kampüsleri arasında gösteriliyor. Washington Üniversitesi, Seattle, Washington'da bulunan bir devlet araştırma üniversitesi olarak biliniyor. 1861'de kurulan Washington Üniversitesi, Batı Kıyısındaki en eski üniversitelerden biri olarak kabul ediliyor. Üniversitenin ana kampüsünün yanı sıra; Tacoma ve Bothell'de ek kampüsleri bulunuyor. Üniversite, dünyanın en büyük kütüphane sistemlerinden birini bünyesinde barındırıyor. Sanat merkezleri, müzeler, laboratuvarlar da dahil olmak üzere 500'den fazla binaya ev sahipliği yapıyor. Üniversite, çeşitli kolejlerde ve okullarda 140 bölüm aracılığıyla lisans, yüksek lisans ve doktora dereceleri sunuyor. Yaklaşık 46.000 bin öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Bu öğrencilerin yaklaşık 14 bini uluslararası öğrencilerden oluşuyor. Üniversite 90  ülkeden gelen uluslararası öğrencileri ağırlıyor.

Washington Üniversitesi, Amerikan Üniversiteleri Birliği üyeleri arasında yer alıyor. Ulusal Bilim Vakfı verilerine göre; üniversite, araştırma faaliyetleri için 1 milyar doların üzerinde bütçe ayırıyor. Üniversite, tıp, mühendislik ve bilimsel araştırmalarının yanı sıra; bilgisayar bilimleri ve mühendislik programları ile tanınıyor. Ayrıca; Amazon, Boeing, Nintendo ve özellikle Microsoft gibi bölgedeki sayısız teknoloji deviyle iş birlikleri bulunuyor. Üniversite kampüsü Amerika’nın en iyi kampüsleri arasında yer alıyor.

Princeton Üniversitesi

Princeton Üniversitesi, Princeton, New Jersey'de bulunan özel bir araştırma üniversitesi olarak biliniyor. Tarihi 1746 yılına uzanan üniversite, dünyanın en iyileri arasında yer alıyor. Aynı zamanda Amerika’nın en eski dördüncü üniversitesi olarak kabul ediliyor. 1896 yılına kadar “New Jersey College” adıyla anılan kurumun 1896’da şu anki adını aldığı biliniyor. Üniversite Ivy League okulları arasında bulunuyor.

Princeton Üniversitesi, beşeri bilimler, sosyal bilimler, doğa bilimleri, mühendislik alanlarında lisans ve lisansüstü eğitim veriyor. Ayrıca, uluslararası ilişkiler, mühendislik, uygulamalı bilimler, mimarlık alanlarında profesyonel dereceler sunuyor. Üniversite, akademik kadrosu, fiziksel donanımı, kaliteli eğitimiyle dünya çapında tanınıyor.

Princeton Üniversitesi kampüsü, Amerika’nın ve dünyanın en güzel öğrenci kampüslerinden biri olarak kabul ediliyor. Gotik tarzdaki binaları, doğal alanları ve eşsiz manzaralarıyla öğrencilere mükemmel bir deneyim sunuyor.

Virginia Üniversitesi

Virginia Üniversitesi kampüsü de Amerika’nın en iyi kampüsleri arasında yer alıyor. Virginia Üniversitesi, Charlottesville, Virginia'da bulunan bir devlet araştırma üniversitesi olarak biliniyor. Virginia Üniversitesi, öğrencilerine 48 lisans derecesi, 94 yüksek lisans derecesi, 55 doktora derecesi sunuyor. Üniversite bünyesinde çok sayıda araştırma merkezi, laboratuvar ve kütüphane yer alıyor. Virginia Üniversitesi Kütüphane Sistemi bir düzine kütüphaneden oluşuyor ve 5 milyondan fazla cilt barındırıyor.

1819'da kurulan üniversite, UNESCO Dünya Mirası Alanı olan Academical Village'a ev sahipliği yapıyor. Tarihi boyunca, Virginia Üniversitesi’nin benzersiz Jeffersonian mimarisiyle övgü topladığı biliniyor. Üniversitenin tasarımı 20. yüzyılın, en iddialı ve anıtsal mimari projelerinden biri olarak anılıyor. “American Institute of Architects”, kampüsü; "Amerikan mimarisinin son 200 yıldaki en önemli başarısı" olarak nitelendiriyor.  Binaların mimari yapısı sekizgen şekillerden, kırmızı tuğla duvarlardan ve beyaz sütunlardan oluşuyor. Üniversite tasarımının ilhamını Roma’nın ünlü Pantheon’undan aldığı düşünülüyor.

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü

Amerika’nın en iyi kampüsleri arasında Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) kampüsü de bulunuyor. Massachusetts Teknoloji Enstitüsü, Cambridge, Massachusetts'te bulunan özel bir arazi hibe araştırma üniversitesi olarak biliniyor. Üniversite 1861 yılından beri eğitim veriyor. Avrupa’nın politeknik üniversite modelini benimseyen üniversite uygulamalı bilimler ve mühendislik alanlarında öne çıkıyor. Enstitünün, Charles Nehri boyunca 1,5 kilometreden daha fazla uzanan bir şehir kampüsü bulunuyor. Ayrıca bir dizi büyük kampüs dışı tesis ve laboratuvarı da kapsıyor. MIT; pek çok sıralama tablosu ile dünyanın en prestijli üniversitelerinden biri olarak gösteriliyor.

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü, bilim, mühendislik ve teknoloji alanlarına öncülük ediyor. 97 Nobel ödüllü isimle ilişkili olduğu biliniyor. Amerika’da okumak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği üniversiteler arasında yer alıyor. Massachusetts Teknoloji Enstitüsü ana kampüsü, Cambridge şehrinde bulunan Charles Nehri’nin kuzeyinde yer alıyor. Kampüs, batıda yurt ve öğrenci yaşam alanlarını ve doğuda akademik binaları barındırıyor. Kampüsün önemli yapıları arasında Maclaurin Binası, Kresge Konser ve Tiyatro Kompleksi yer alıyor. Ek olarak; Ray ve Maria Stata Merkezi ve Steven Holl bulunuyor.

Cornell Üniversitesi

Cornell Üniversitesi kampüsü de Amerika’nın en iyi kampüsleri arasında yer alıyor. Cornell Üniversitesi, Ithaca, New York'ta özel bir araştırma üniversitesi olarak biliniyor. 1865 yılında kurulan üniversite bilim ve uygulamaya odaklanıyor. Üniversite, yedi lisans kolejine ve yedi lisansüstü bölüme ev sahipliği yapıyor. Her kolej ve bölümün, kendine özgü kabul standartları ve akademik programları bulunuyor.

Üniversitenin ayrıca biri New York City'de, biri Katar'da olmak üzere iki uydu tıp kampüsü bulunuyor. Teknoloji, işletme ve yaratıcı düşünceyi bir araya getiren Cornell Tech'i yönetiyor. Cornell Üniversitesi mezunları siyaset, medya ve bilim alanında önemli ve etkili pozisyonlarda yer alıyor. Üniversitenin mezun, akademisyen ve araştırmacıları arasında 61 Nobel ödülü sahibi bulunuyor.

Üniversitenin ana kampüsü New York, Ithaca'daki East Hill'de, şehre ve Cayuga Gölü'ne bakıyor. -Laboratuvarlar, idari binalar, akademik binaları, spor tesisleri, oditoryumlar ve müzeler ana kampüste bulunuyor. Kuzey Kampüs, birinci sınıf öğrencilerini barındıran on yurttan oluşuyor. Batı Kampüs üzerindeki beş ana yurt, Batı Kampüs Ev Sistemini birkaç Gotik tarzdaki binayı içeriyor. Üniversitenin önemli binaları arasında çiçek desenleriyle dekore edilmiş tavanı ve vitraylı pencereleri ile üniversite şapeli ve McGraw Kulesi bulunuyor.

Kenyon Koleji

Kenyon Koleji, Gambier, Ohio'da bulunan özel bir liberal sanatlar koleji olarak biliniyor. 1824 yılında kurulan kolejin yaklaşık 1.700 lisans öğrencisi bulunuyor. Kenyon Koleji, ülkenin en önemli güzel sanatlar üniversitelerinden biri olarak kabul ediliyor. Üniversite kampüsü, Amerika’nın en iyi kampüsleri arasında gösteriliyor. Geniş kırsal bir alanda yer alıyor. Üniversitenin eğitim anlayışı yaratıcılığa ve entelektüel birikime odaklanıyor. Üniversite, tiyatro, dans, sinema gibi alanlarda verdiği eğitimle öne çıkıyor. Aynı zamanda yıl boyunca kampüste sanata dair pek çok etkinlik düzenleniyor.

Stanford Üniversitesi

Stanford Üniversitesi, Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya Eyaleti’nde bulunan özel bir araştırma üniversitesi olarak biliniyor. 1885 yılında kurulan üniversite Amerika’nın ve dünyanın en prestijli üniversitelerinden biri olarak kabul ediliyor. Stanford Üniversitesi, 7 okulda, lisans ve lisansüstü dereceler sunuyor. Mühendislik, tıp, hukuk, gibi alanlara öncülük ediyor. Üniversite bünyesinde yer alan tüm okullar merkez kampüs sınırları içerisinde yer alıyor. Okullar, beşeri bilimler, çevre bilimleri, hukuk, tıp, mühendislik, eğitim, işletme gibi alanlarda eğitim veriyor. Üniversite ayrıca kütüphanelere, enstitülere, laboratuvarlara, sanat merkezlerine ev sahipliği yapıyor.

Stanford Üniversitesi’nin, Amerika Birleşik Devletleri'nin en büyük kampüslerinden birine sahip olduğu biliniyor. Aynı zamanda Amerika’nın en iyi kampüsleri arasında gösteriliyor. Üniversite kampüsü yeşil alanlar, bahçeler, parkları içeriyor. Kampüste yer alan binaların birçoğu Roma ve Bizans mimarisinden izler taşıyor. Üniversite kampüsü, mimarisi ve doğasıyla dikkat çekiyor.

Notre Dame Üniversitesi

Notre Dame Üniversitesi, Indiana’da bulunan özel bir Katolik araştırma üniversitesi olarak biliniyor. 1842'den bu yana eğitim faaliyetlerini sürdürüyor. Ana kampüs, banliyö ortamında 510 hektarlık bir alanı kaplıyor. Altın Kubbe, Notre Dame Stadyumu ve Bazilika gibi bir dizi simge yapıyı içeriyor.

Notre Dame Üniversitesi, özellikle lisans eğitimi için Amerika’nın en iyi üniversiteleri arasında gösteriliyor. Aynı zamanda üniversite kampüsü, Amerika’nın en iyi kampüsleri arasında yer alıyor. Üniversite yedi okul ve kolejden oluşuyor. Üniversite yurtdışında 50’den fazla eğitim programı ve 15'in üzerinde yaz programı sunuyor. Öğrencilere, 50'den fazla yüksek lisans, doktora ve mesleki derece sunuluyor. Üniversite aynı zamanda kütüphaneler, kültürel mekanlar, sanat merkezleri ve müzelere ev sahipliği yapıyor. Üniversite kampüsü, gotik mimari tarzı, heykel parkı, konser salonları ve tiyatro salonları ile dikkat çekiyor.

Colorado Boulder Üniversitesi

Colorado Boulder Üniversitesi, Boulder, Colorado'da bulunan bir devlet araştırma üniversitesi olarak biliniyor. 1876 yılından beri eğitim faaliyetlerini sürdürüyor. Amerikan Üniversiteleri Birliği'nin üyeleri arasında yer alıyor. Colorado Boulder Üniversitesi dokuz kolej ve okuldan oluşuyor. 150'den fazla akademik program sunuyor ve yaklaşık 17 bin öğrenciye ev sahipliği yapıyor. öğrenciyi kaydettirdi. Üniversitenin mezun, araştırmacı ve akademisyenleri arasında 5 Nobel Ödülü sahibi bulunuyor.

Üniversite kampüsü rocky dağlarının eteklerinde bulunuyor ve öğrencilere mükemmel manzaralar sunuyor. Parklar, yürüyüş yolları ve kayak pistleri ile doğayla iç içe eğitim alma imkanı sağlıyor. Üniversitenin özgün bir mimari tarza sahip olduğu biliniyor. Doğası ve mimarisiyle Amerika’nın en iyi kampüsleri arasında yer alıyor. Üniversite kampüsünde yer alan binalar kumtaşı duvarları ve kırmızı kiremitli çatıları ile dikkat çekiyor.

Chicago Üniversitesi

Chicago Üniversitesi Illinois, Chicago'da bulunan özel bir araştırma üniversitesi olarak biliniyor. 1890 yılında kurulan ana kampüsü, Chicago'nun Hyde Park bölgesinde yer alıyor. Üniversite yaklaşık 16 bin öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Üniversite, bir lisans koleji ve beş yüksek lisans araştırma bölümünden oluşuyor. Chicago'da sekiz meslek okulu bulunuyor. Üniversitenin, Chicago şehir merkezinin dışında; Londra, Paris, Pekin, Delhi ve Hong Kong'da ek kampüsleri bulunuyor. Chicago Üniversitesi'nin öğrencileri, öğretim üyeleri ve araştırmacıları arasında 100 Nobel ödüllü isim bulunuyor. Ek olarak; 10 Fields Madalyası ve 4 Turing Ödülü sahibi yer alıyor.

Chicago Üniversitesi, büyük eğitim yayınları tarafından dünyanın en iyi üniversiteleri arasında gösteriliyor. Aynı zamanda üniversite kampüsü Amerika’nın en iyi kampüsleri arasında yer alıyor. Üniversite kampüsü, İngiliz mimari tarzını yansıtan binalarıyla dikkat çekiyor. Üniversite kampüsünde dikkat çekici mimarisiyle Rockefeller Şapel’i, botanik bahçeleri ve küçük bir göl bulunuyor.

Amerika’nın en iyi kampüsleri hakkında detaylı bilgi edinmek için aba Eğitim web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için Doç. Dr. Gamze Sart ve aba Eğitim ile iletişime geçebilirsiniz. Yurt dışı eğitim ve üniversitelere dair daha fazla içeriğe ulaşmak için YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz.

Ücretsiz Open Day Günlerimize Katılmak İçin Aşağıdaki Formu Doldurun

Açık bilgilendirme günlerimizde tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Amerika’nın En iyi Kampüsleri Hangileri?

Amerika’nın en iyi kampüsleri hangileri? Amerikan Üniversiteleri her yıl binlerce uluslararası öğrenciyi ağırlıyor. Dünyanın en yoğun uluslararası öğrenci nüfusu Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunuyor. Eğitim dilinin İngilizce olması, prestijli üniversiteleri ve kariyer olanaklarıyla Amerika; öğrencilerin ilgi odağı oluyor. Stanford, MIT, Harvard gibi üniversiteler dünyanın en iyileri arasında yer alıyor. Birçok Amerikan üniversitesi, mühendislik, tıp ve yaşam bilimleri, teknoloji gibi alanlarda öne çıkıyor.

Amerika’da her öğrencinin beklentilerine yönelik bir seçenek mutlaka bulunuyor. Öğrenciler kendi bütçelerine ve kendi isteklerine uygun bir seçeneğe yönelebiliyorlar. Lisans ve lisansüstü düzeyde yüzlerce program seçeneği bulunuyor. Elbette; burs imkanları ve mezuniyet sonrası kariyer olanakları da dikkat çekiyor. Kendi start-up fikrini hayata geçirme ya da dünya devi şirketlerde iş bulma düşüncesi öğrencileri cezbediyor.

Amerikan üniversiteleri dünyanın neredeyse her yerinden öğrencileri bünyesinde barındırıyor. Bu öğrencilere hem farklı kültürleri tanıma hem de küresel bir network oluşturma imkanı sunuyor. Amerikan üniversitelerinin fiziksel donanımı ve alanının en iyi akademisyenlerinden ders alma fırsatı da öğrencileri etkiliyor. Bazı üniversite kampüsleri öğrencilere benzersiz bir dünya sunuyor. Amerikan tarihini yansıtan binaları, doğal alanları, etkinlik mekanlarıyla öğrencilere özgü bir yaşamın kapılarını açıyor. Peki; Amerika’nın en iyi kampsüleri hangileri? Bu kampüsler öğrencilere ne gibi imkanlar sunuyor? Birlikte İnceleyelim…

Washington Üniversitesi

Washington Üniversitesi kampüsü Amerika’nın en iyi kampüsleri arasında gösteriliyor. Washington Üniversitesi, Seattle, Washington'da bulunan bir devlet araştırma üniversitesi olarak biliniyor. 1861'de kurulan Washington Üniversitesi, Batı Kıyısındaki en eski üniversitelerden biri olarak kabul ediliyor. Üniversitenin ana kampüsünün yanı sıra; Tacoma ve Bothell'de ek kampüsleri bulunuyor. Üniversite, dünyanın en büyük kütüphane sistemlerinden birini bünyesinde barındırıyor. Sanat merkezleri, müzeler, laboratuvarlar da dahil olmak üzere 500'den fazla binaya ev sahipliği yapıyor. Üniversite, çeşitli kolejlerde ve okullarda 140 bölüm aracılığıyla lisans, yüksek lisans ve doktora dereceleri sunuyor. Yaklaşık 46.000 bin öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Bu öğrencilerin yaklaşık 14 bini uluslararası öğrencilerden oluşuyor. Üniversite 90  ülkeden gelen uluslararası öğrencileri ağırlıyor.

Washington Üniversitesi, Amerikan Üniversiteleri Birliği üyeleri arasında yer alıyor. Ulusal Bilim Vakfı verilerine göre; üniversite, araştırma faaliyetleri için 1 milyar doların üzerinde bütçe ayırıyor. Üniversite, tıp, mühendislik ve bilimsel araştırmalarının yanı sıra; bilgisayar bilimleri ve mühendislik programları ile tanınıyor. Ayrıca; Amazon, Boeing, Nintendo ve özellikle Microsoft gibi bölgedeki sayısız teknoloji deviyle iş birlikleri bulunuyor. Üniversite kampüsü Amerika’nın en iyi kampüsleri arasında yer alıyor.

Princeton Üniversitesi

Princeton Üniversitesi, Princeton, New Jersey'de bulunan özel bir araştırma üniversitesi olarak biliniyor. Tarihi 1746 yılına uzanan üniversite, dünyanın en iyileri arasında yer alıyor. Aynı zamanda Amerika’nın en eski dördüncü üniversitesi olarak kabul ediliyor. 1896 yılına kadar “New Jersey College” adıyla anılan kurumun 1896’da şu anki adını aldığı biliniyor. Üniversite Ivy League okulları arasında bulunuyor.

Princeton Üniversitesi, beşeri bilimler, sosyal bilimler, doğa bilimleri, mühendislik alanlarında lisans ve lisansüstü eğitim veriyor. Ayrıca, uluslararası ilişkiler, mühendislik, uygulamalı bilimler, mimarlık alanlarında profesyonel dereceler sunuyor. Üniversite, akademik kadrosu, fiziksel donanımı, kaliteli eğitimiyle dünya çapında tanınıyor.

Princeton Üniversitesi kampüsü, Amerika’nın ve dünyanın en güzel öğrenci kampüslerinden biri olarak kabul ediliyor. Gotik tarzdaki binaları, doğal alanları ve eşsiz manzaralarıyla öğrencilere mükemmel bir deneyim sunuyor.

Virginia Üniversitesi

Virginia Üniversitesi kampüsü de Amerika’nın en iyi kampüsleri arasında yer alıyor. Virginia Üniversitesi, Charlottesville, Virginia'da bulunan bir devlet araştırma üniversitesi olarak biliniyor. Virginia Üniversitesi, öğrencilerine 48 lisans derecesi, 94 yüksek lisans derecesi, 55 doktora derecesi sunuyor. Üniversite bünyesinde çok sayıda araştırma merkezi, laboratuvar ve kütüphane yer alıyor. Virginia Üniversitesi Kütüphane Sistemi bir düzine kütüphaneden oluşuyor ve 5 milyondan fazla cilt barındırıyor.

1819'da kurulan üniversite, UNESCO Dünya Mirası Alanı olan Academical Village'a ev sahipliği yapıyor. Tarihi boyunca, Virginia Üniversitesi’nin benzersiz Jeffersonian mimarisiyle övgü topladığı biliniyor. Üniversitenin tasarımı 20. yüzyılın, en iddialı ve anıtsal mimari projelerinden biri olarak anılıyor. “American Institute of Architects”, kampüsü; "Amerikan mimarisinin son 200 yıldaki en önemli başarısı" olarak nitelendiriyor.  Binaların mimari yapısı sekizgen şekillerden, kırmızı tuğla duvarlardan ve beyaz sütunlardan oluşuyor. Üniversite tasarımının ilhamını Roma’nın ünlü Pantheon’undan aldığı düşünülüyor.

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü

Amerika’nın en iyi kampüsleri arasında Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) kampüsü de bulunuyor. Massachusetts Teknoloji Enstitüsü, Cambridge, Massachusetts'te bulunan özel bir arazi hibe araştırma üniversitesi olarak biliniyor. Üniversite 1861 yılından beri eğitim veriyor. Avrupa’nın politeknik üniversite modelini benimseyen üniversite uygulamalı bilimler ve mühendislik alanlarında öne çıkıyor. Enstitünün, Charles Nehri boyunca 1,5 kilometreden daha fazla uzanan bir şehir kampüsü bulunuyor. Ayrıca bir dizi büyük kampüs dışı tesis ve laboratuvarı da kapsıyor. MIT; pek çok sıralama tablosu ile dünyanın en prestijli üniversitelerinden biri olarak gösteriliyor.

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü, bilim, mühendislik ve teknoloji alanlarına öncülük ediyor. 97 Nobel ödüllü isimle ilişkili olduğu biliniyor. Amerika’da okumak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği üniversiteler arasında yer alıyor. Massachusetts Teknoloji Enstitüsü ana kampüsü, Cambridge şehrinde bulunan Charles Nehri’nin kuzeyinde yer alıyor. Kampüs, batıda yurt ve öğrenci yaşam alanlarını ve doğuda akademik binaları barındırıyor. Kampüsün önemli yapıları arasında Maclaurin Binası, Kresge Konser ve Tiyatro Kompleksi yer alıyor. Ek olarak; Ray ve Maria Stata Merkezi ve Steven Holl bulunuyor.

Cornell Üniversitesi

Cornell Üniversitesi kampüsü de Amerika’nın en iyi kampüsleri arasında yer alıyor. Cornell Üniversitesi, Ithaca, New York'ta özel bir araştırma üniversitesi olarak biliniyor. 1865 yılında kurulan üniversite bilim ve uygulamaya odaklanıyor. Üniversite, yedi lisans kolejine ve yedi lisansüstü bölüme ev sahipliği yapıyor. Her kolej ve bölümün, kendine özgü kabul standartları ve akademik programları bulunuyor.

Üniversitenin ayrıca biri New York City'de, biri Katar'da olmak üzere iki uydu tıp kampüsü bulunuyor. Teknoloji, işletme ve yaratıcı düşünceyi bir araya getiren Cornell Tech'i yönetiyor. Cornell Üniversitesi mezunları siyaset, medya ve bilim alanında önemli ve etkili pozisyonlarda yer alıyor. Üniversitenin mezun, akademisyen ve araştırmacıları arasında 61 Nobel ödülü sahibi bulunuyor.

Üniversitenin ana kampüsü New York, Ithaca'daki East Hill'de, şehre ve Cayuga Gölü'ne bakıyor. -Laboratuvarlar, idari binalar, akademik binaları, spor tesisleri, oditoryumlar ve müzeler ana kampüste bulunuyor. Kuzey Kampüs, birinci sınıf öğrencilerini barındıran on yurttan oluşuyor. Batı Kampüs üzerindeki beş ana yurt, Batı Kampüs Ev Sistemini birkaç Gotik tarzdaki binayı içeriyor. Üniversitenin önemli binaları arasında çiçek desenleriyle dekore edilmiş tavanı ve vitraylı pencereleri ile üniversite şapeli ve McGraw Kulesi bulunuyor.

Kenyon Koleji

Kenyon Koleji, Gambier, Ohio'da bulunan özel bir liberal sanatlar koleji olarak biliniyor. 1824 yılında kurulan kolejin yaklaşık 1.700 lisans öğrencisi bulunuyor. Kenyon Koleji, ülkenin en önemli güzel sanatlar üniversitelerinden biri olarak kabul ediliyor. Üniversite kampüsü, Amerika’nın en iyi kampüsleri arasında gösteriliyor. Geniş kırsal bir alanda yer alıyor. Üniversitenin eğitim anlayışı yaratıcılığa ve entelektüel birikime odaklanıyor. Üniversite, tiyatro, dans, sinema gibi alanlarda verdiği eğitimle öne çıkıyor. Aynı zamanda yıl boyunca kampüste sanata dair pek çok etkinlik düzenleniyor.

Stanford Üniversitesi

Stanford Üniversitesi, Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya Eyaleti’nde bulunan özel bir araştırma üniversitesi olarak biliniyor. 1885 yılında kurulan üniversite Amerika’nın ve dünyanın en prestijli üniversitelerinden biri olarak kabul ediliyor. Stanford Üniversitesi, 7 okulda, lisans ve lisansüstü dereceler sunuyor. Mühendislik, tıp, hukuk, gibi alanlara öncülük ediyor. Üniversite bünyesinde yer alan tüm okullar merkez kampüs sınırları içerisinde yer alıyor. Okullar, beşeri bilimler, çevre bilimleri, hukuk, tıp, mühendislik, eğitim, işletme gibi alanlarda eğitim veriyor. Üniversite ayrıca kütüphanelere, enstitülere, laboratuvarlara, sanat merkezlerine ev sahipliği yapıyor.

Stanford Üniversitesi’nin, Amerika Birleşik Devletleri'nin en büyük kampüslerinden birine sahip olduğu biliniyor. Aynı zamanda Amerika’nın en iyi kampüsleri arasında gösteriliyor. Üniversite kampüsü yeşil alanlar, bahçeler, parkları içeriyor. Kampüste yer alan binaların birçoğu Roma ve Bizans mimarisinden izler taşıyor. Üniversite kampüsü, mimarisi ve doğasıyla dikkat çekiyor.

Notre Dame Üniversitesi

Notre Dame Üniversitesi, Indiana’da bulunan özel bir Katolik araştırma üniversitesi olarak biliniyor. 1842'den bu yana eğitim faaliyetlerini sürdürüyor. Ana kampüs, banliyö ortamında 510 hektarlık bir alanı kaplıyor. Altın Kubbe, Notre Dame Stadyumu ve Bazilika gibi bir dizi simge yapıyı içeriyor.

Notre Dame Üniversitesi, özellikle lisans eğitimi için Amerika’nın en iyi üniversiteleri arasında gösteriliyor. Aynı zamanda üniversite kampüsü, Amerika’nın en iyi kampüsleri arasında yer alıyor. Üniversite yedi okul ve kolejden oluşuyor. Üniversite yurtdışında 50’den fazla eğitim programı ve 15'in üzerinde yaz programı sunuyor. Öğrencilere, 50'den fazla yüksek lisans, doktora ve mesleki derece sunuluyor. Üniversite aynı zamanda kütüphaneler, kültürel mekanlar, sanat merkezleri ve müzelere ev sahipliği yapıyor. Üniversite kampüsü, gotik mimari tarzı, heykel parkı, konser salonları ve tiyatro salonları ile dikkat çekiyor.

Colorado Boulder Üniversitesi

Colorado Boulder Üniversitesi, Boulder, Colorado'da bulunan bir devlet araştırma üniversitesi olarak biliniyor. 1876 yılından beri eğitim faaliyetlerini sürdürüyor. Amerikan Üniversiteleri Birliği'nin üyeleri arasında yer alıyor. Colorado Boulder Üniversitesi dokuz kolej ve okuldan oluşuyor. 150'den fazla akademik program sunuyor ve yaklaşık 17 bin öğrenciye ev sahipliği yapıyor. öğrenciyi kaydettirdi. Üniversitenin mezun, araştırmacı ve akademisyenleri arasında 5 Nobel Ödülü sahibi bulunuyor.

Üniversite kampüsü rocky dağlarının eteklerinde bulunuyor ve öğrencilere mükemmel manzaralar sunuyor. Parklar, yürüyüş yolları ve kayak pistleri ile doğayla iç içe eğitim alma imkanı sağlıyor. Üniversitenin özgün bir mimari tarza sahip olduğu biliniyor. Doğası ve mimarisiyle Amerika’nın en iyi kampüsleri arasında yer alıyor. Üniversite kampüsünde yer alan binalar kumtaşı duvarları ve kırmızı kiremitli çatıları ile dikkat çekiyor.

Chicago Üniversitesi

Chicago Üniversitesi Illinois, Chicago'da bulunan özel bir araştırma üniversitesi olarak biliniyor. 1890 yılında kurulan ana kampüsü, Chicago'nun Hyde Park bölgesinde yer alıyor. Üniversite yaklaşık 16 bin öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Üniversite, bir lisans koleji ve beş yüksek lisans araştırma bölümünden oluşuyor. Chicago'da sekiz meslek okulu bulunuyor. Üniversitenin, Chicago şehir merkezinin dışında; Londra, Paris, Pekin, Delhi ve Hong Kong'da ek kampüsleri bulunuyor. Chicago Üniversitesi'nin öğrencileri, öğretim üyeleri ve araştırmacıları arasında 100 Nobel ödüllü isim bulunuyor. Ek olarak; 10 Fields Madalyası ve 4 Turing Ödülü sahibi yer alıyor.

Chicago Üniversitesi, büyük eğitim yayınları tarafından dünyanın en iyi üniversiteleri arasında gösteriliyor. Aynı zamanda üniversite kampüsü Amerika’nın en iyi kampüsleri arasında yer alıyor. Üniversite kampüsü, İngiliz mimari tarzını yansıtan binalarıyla dikkat çekiyor. Üniversite kampüsünde dikkat çekici mimarisiyle Rockefeller Şapel’i, botanik bahçeleri ve küçük bir göl bulunuyor.

Amerika’nın en iyi kampüsleri hakkında detaylı bilgi edinmek için aba Eğitim web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için Doç. Dr. Gamze Sart ve aba Eğitim ile iletişime geçebilirsiniz. Yurt dışı eğitim ve üniversitelere dair daha fazla içeriğe ulaşmak için YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz.

Ücretsiz Open Day Günlerimize Katılmak İçin Aşağıdaki Formu Doldurun

Açık bilgilendirme günlerimizde tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation