Blog

Yurtdışında Dil Eğitimi Almanın 5 Katkısı

İyi bir eğitim ve iyi bir kariyer için dünyanın neresinde yaşıyor olursanız olun yabancı dil bilmek gerekiyor. Yeni bir dil öğrenirken, yurtdışında dil eğitimi almak ise en iyi öğrenmeyi sağlayan yöntem. Çünkü yerel dilinizin konuşulduğu ülkede ne kadar yabancı dil eğitimi alırsanız alın, yabancı dili akıcı ve pratik olarak konuşmanın temel yolu onu gündelik hayatta kullanmaktan geçiyor.

British Council’in tahminlerine göre 2020 yılında dünyada 2 milyar insan İngilizce öğrenecek. Ülkemizde gün geçtikçe artan büyük yabancı şirketler ve çoğu yerel büyük iş merkezinin nitelikli bir çalışanda aradığı ilk temel özellik yabancı dil bilmesi. Pek çok üniversitenin öğretim dili İngilizceye dönüşüyor. Bu yüzden, en iyi yabancı dil eğitimini aldığınızdan emin olmanız gerekiyor.

Neden yurtdışında dil eğitimi almalısınız?

Yurtdışında dil eğitimi almanın en önemli katkısı o dilin konuşulduğu ülkede eğitim almaktan geçer. Çünkü yurtdışında dil eğitimi teorik olarak sizi geliştirirken günlük yaşantınız içerisinde de sürekli pratik yapma imkânı sunar. Sürekli yabancı dil ile kendinizi ifade etme gerekliliği, sizi öğrendiğiniz dili aktif olarak kullanmaya teşvik edecek. Böylece sosyalleşmek bile eğitiminizin önemli bir parçası haline gelecek.

Yurtdışında dil eğitiminin 5 temel katkısına hızlıca bir göz atalım.

Yurtdışında dil eğitimi ile kariyerinize 1-0 önde başlayın.

Yurtdışında alacağınız dil eğitimi, kuracağınız network ve akıcı dil kullanımı gibi faydaları sayesinde iyi bir gelecek ve daha iyi pozisyonlarda çalışmak için sizi bir adım öne taşır. Unutmayın, nereye başvurursanız başvurun, yurtdışında eğitim ve yaşam tecrübesi almış bir aday olarak rakipleriniz kendinizi gösterme şansını yakalamış olacaksınız.

Yeni kültürler ve insanlarla tanışmanın vermiş olduğu yeni vizyon, aktif yabancı dil kullanımı sizin başarılı bir CV oluşturmanızda önemli veriler arasında yer alacak. Üstelik, sadece başvurular için değil, yapmak istediğiniz işi belirlerken de global bir vizyona sahip olmanın avantajına sahip olursunuz.

yurtdışında dil eğitimi

Daha yoğun bir eğitim süreci yaşayın.

Yabancı dil öğrenmedeki 4 beceriyi (okuma, dinleme, konuşma ve yazma) aktif olarak kullanabilmeniz, eğitimini aldığınız dili en hızlı şekilde öğrenmenize yardımcı olur. 7/24 kullanacağınız ve pratik yapacağınız için eğitiminizi sadece derslerle sınırlandırmanız gerekmeyecek. Markete gidip bir ürün sormak bile eğitim sürecinizin bir parçası haline gelecek.

Yurtdışında eğitim almak size kendinizi tamamen yeni bir dille donatma imkanı verir. Böylece kalıcı bir öğrenme sağlayabilirsiniz. Üstelik doğru aksanla dil öğrenme fırsatı da cabası!

Kişisel gelişiminize katkı sağlayın.

“Bir lisan bir insan, iki lisan iki insan.” sözünü aklınızdan hiç çıkarmayın. Yeni bir dil öğrendiğiniz zaman sosyal ve kültürel anlamda çok daha geniş bir kitleyle etkileşime girebileceksiniz. Farklı bir ülkede yaşamanın ve farklı kültürlerle tanışmanın kişisel gelişiminize doğrudan katkısı olacağına şüphe yok. 

Bunun yanı sıra gerek profesyonel anlamda gerek kültürel anlamda, örnek aldığınız kişileri anadilinde dinleme ve okuma şansı elde edeceksiniz. Tüm bunlar, bir araya geldiğinde gelecek planlarınızda çıtayı yükseltmenizi sağlar.

Yurtdışında dil eğitimini master ile tamamlayın.

Türkiye’de lisans eğitiminizi tamamladıktan sonra yurtdışında hem dil eğitimi hem de ilgilendiğiniz alanda daha derinleşmek ve uzmanlaşmak için en iyi yol yurtdışında master eğitimi almaktan geçer. Örneğin, Finans eğitimini tamamlamış bir öğrenci master için New York ya da Londra gibi şehirleri tercih edebilir ve alanında uzman kişilerden direk eğitimler alabilirler.

Buralardaki okullarla iletişime geçmek için yurtdışında dil eğitimi aldığınız dönem son derece ideal. Böyle bir eğitim ile dil eğitimini birleştirerek Türkiye’de global ve sektörlerinin önde gelen şirketlerinde işlere başvurabilir, iyi bir kariyer tecrübesi elde edebilirsiniz.

Yeni yerler keşfedin.

Yurtdışında eğitim ile gittiğiniz yabancı ülkede tatil ve boş günlerinizde bol bol seyahat ederek dünyayı keşfetmeye devam edebilirsiniz. Bu süreç boyunca bulunduğunuz ülkeye yakın ve kolay bir şekilde ulaşabileceğiniz yeni ülkeleri de gezip görme şansı elde ederek farklı kültürlerle tanışma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir