Yurtdışı Sanat Okulları

Yurtdışında Güzel Sanatlar Fakültesine sahip üniversiteler mevcut. Dünyada en çok bilinen ve başarısı kanıtlanan üniversiteler olan eğitim kurumlarında ders almak için öncelikle yetenek sınavlarından istenen puanı almalı, nitelikli portfolyo oluşturmalısınız. Üniversitelerin bazılarında devlet desteği ile okuma şansınız olmakta, konaklama ve ulaşım masrafları karşılanmaktadır.

Sanat eğitimi alabileceğiniz yurtdışı üniversiteler:

NUVA ACCADEMIA DI BELLA ARTI– Milano, ITALY

DOMUS ACADEMY – Milano, ITALY

POLİTECNİCO Dİ MİLANO –  ITALY

FASHION INSTITUTE of TECHNOLOGY(FIT) – NEW YORK

PARSONS THE NEW SCHOOL FOR DESIGN- NEW YORK

SCHOOL OF VISUAL ARTS – NEW YORK

CALIFORNIA INSTITUE OF ART – CALIFORNIA

METROPOLITAN UNIVERSITY – LONDON

THE UNIVERSITY OF THE ARTS – LONDON

CENTRAL SAINTS MARTINS COLLEGE of ART&DESIGN – LONDON

UNIVERSITE PARIS SAINT DENIS PARIS

UNIVERSITE DE PROVENCE AIX-MASELİLLE – PARIS

Pratt Institute

SAIC (School of the Arts Institute of Chicago)

Arts University Bournemouth

Art Center College of Design

En Çok Tercih Edilen Programlar

Grafik Dizayn
Endüstriyel Tasarım
İç Mimarlık
Dizayn
Görsel Sanatlar
Fotoğraf
Film Prodüksyon
Plastik Sanatlar (Heykel, Resim vs..)
Moda /Tekstil Tasarım

Okul Başvuru Tarihleri

Her okula göre son başvuru tarihi değişiklik gösterir. Eylül dönemi için Amerika başvurularının son tarihleri Kasım ayı itibariyle dolmaya başlar. Kanada’da okumak isteyenler Şubat ayında başvuru yapabilirler.

Portfolio Workshopları/Yaz Okulları

Güzel Sanatlara Hazırlık Kursları, yaz dönemlerinde katılabilecekleri Portfolyo Hazırlık Kursu veriyor. Öğrenciler okumak istedikleri programa göre portfolyo çalışmaları yaparak üniversitelerin kararını etkileyecek resimler hazırlıyorlar. Eğitimlerde dikkat edilmesi gerekenler, teknik ve pratik bilgiler veriliyor.

Bu programlar birçok açıdan oldukça işlevsel. Öğrenciler okumak istedikleri programın içeriğini daha yakından tanıma fırsatı buluyorlar. Okuyacakları üniversitenin içinde böyle bir program almak o ülkeyi ve okulu tanımak için de eşsiz bir fırsat. Ancak en önemlisi nihai kararı etkileyecek olan portfolio çalışmalarında nelere dikkat edilmesi gerektiği ve teknikleri eksiksiz olarak öğretecek olmasıdır.

Yurtdışı sanat okullarına hazırlık ve portfolyo düzenlemeleri için aba eğitim ve aba art studio ile en mükemmel danışmanlığı gerçekleştiriyoruz.