fbpx
Ana sayfa » Blog » Yurt Dışında Hukuk Eğitimi Almak İçin Hangi Üniversiteler Tercih Edilmeli?

Yurt Dışında Hukuk Eğitimi Almak İçin Hangi Üniversiteler Tercih Edilmeli?

Yurt dışında hukuk eğitimi almak için hangi üniversiteler tercih edilmeli? Hukuk okumak için hangi ülkeler daha avantajlı? Başvuru koşulları nelerdir?…

7 Ocak 2021

aba-egitim-yurt-disinda-hukuk-egitimi-almak-icin-hangi-universiteler-tercih-edilmeli

Yurt dışında hukuk eğitimi almak için hangi üniversiteler tercih edilmeli? Hukuk okumak için hangi ülkeler daha avantajlı? Başvuru koşulları nelerdir? Hukuk fakültelerine kabul nasıl alınır? Yurt dışında hukuk eğitimi almayı düşünüyorsanız tüm bu soruların yanıtlarını yazımızda bulabilirsiniz.

Yurt Dışında Hukuk Eğitimi Almak İçin Hangi Becerilere Sahip Olmak Gerekir?

https://www.youtube.com/watch?v=fn5ki70rGTM

Yurt dışında hukuk okumak pek de kolay bir süreç değil, hukuk okuyabilmek için bazı becerilere sahip olmanız gerekiyor. İyi bir okuyucu olmanız ve araştırma yapmayı seviyor olmanız hukuk için önemli bir konu… Analiz yeteneği, güçlü bir hafıza, problem çözebilme becerisi, ikna kabiliyeti ve güçlü bir iletişim becerisine sahip olmanız hukuk alanında size başarıyı getirecek belli başlı özellikler arasında…

Hangi Üniversiteler Tercih Edilmeli?

Hukuk okumak denildiğinde akla ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Hollanda gibi ülkeler geliyor. Dünyanın en iyi hukuk programları denildiğinde ise akla ilk olarak; Harvard Üniversitesi, Yale Üniversitesi, Stanford Üniversitesi, Oxford Üniversitesi, Cambridge Üniversitesi gibi üniversiteler geliyor.

Yurt Dışında Hukuk Eğitimi Kaç Yıl Sürüyor?

https://www.youtube.com/watch?v=uSwZoGj-sqw&t=3s

Yurt dışında hukuk eğitimi, lisans söz konusu olduğunda 3 – 4 yılda tamamlanabiliyor. Yüksek lisans derecesi almak için ise 1 – 2 yıllık bir süre gerekiyor. Eğitim süresi ülkelere göre değişiklik gösteriyor. Bazı ülkelerde hazırlık eğitimi almanız zorunlu olabiliyor.

Yurt Dışında Hukuk Başvurusu İçin Neler Gerekli?

Peki; Yurt dışında hukuk başvurusu için neler gerekli? Hukuk fakültelerine kabul nasıl alınır? Öncelikle genel not ortalamanızın 3.0 ve üzeri olması gerekiyor. Eğer seçkin üniversitelere başvuru yapacaksanız ortalamanız ne kadar yüksek olursa sizin için o kadar iyi… Elbette lise diplomanızı ve transkriptinizi başvuracağınız üniversiteye sunmakla işe başlamalısınız. İngiltere’de hukuk başvurusu yapıyorsanız üniversiteler sizden LNAT sınavına, Amerika Birleşik Devletleri ise LSAT sınavına girmenizi talep edebilir.

Amerika Birleşik Devletleri ya da İngiltere’de hukuk başvurusu yapmak için elbette İngilizce düzeyinizin oldukça iyi olması bekleniyor. Bunu IELTS ve TOEFL sınavları ile belgelendirmeniz gerekiyor. IELTS sınavından elde etmeniz gereken minimum skor 6.5 iken TOEFL sınavı için elde etmeniz gereken minimum skorun 80 olması gerekiyor.

Yurt dışında hukuk başvurusu yaparken, AP ve IB programlarını almış ve başarıyla tamamlamış olmanız kabul aşamasında ciddi bir avantaj sağlıyor. Bunun yanı sıra niyet ve referans mektuplarınız da önem taşıyor. Akademik yeterliliğinizi göstermek ve başvurunuzu desteklemek adına SAT ya da ACT sınavlarına girmeniz kabul aşamasında yararınıza olabiliyor.

Yurt dışında hukuk okumak konusunda daha detaylı bilgiye ihtiyaç duyuyorsanız aba Eğitim web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için Doç. Dr. Gamze Sart ve aba Eğitim ile iletişime geçebilirsiniz. Yurt dışı eğitime dair daha fazla içeriğe ulaşmak isterseniz YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz.

 

 

 

İlginizi çekebilecek diğer makaleler…

Genel Merkez

Büyük Bebek İnşirah Yokuşu No: 65 Bebek/Beşiktaş/İstanbul

E-Posta  

info@abaedu.com

Telefon 

0 (212) 287 86 06

Contact Us

12 + 12 =

Whatsapp

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

Aydınlatma Metnini okudum, e-posta adresimin bülten üyeliği kapsamında 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlenmesini ve e-posta almayı kabul ediyorum.

Aboneliğiniz başladı!

Pin It on Pinterest