fbpx
Ana sayfa » Yurtdışında Lisans Eğitimi » Yurt Dışında Bilgisayar Eğitimi Alanında En İyi 8 Üniversite

Yurt Dışında Bilgisayar Eğitimi Alanında En İyi 8 Üniversite

Lise yıllarının son yıllarında aldığınız özel eğitimlerle kariyer hedefinizi ve seçeceğiniz mesleği karar vermeye başlamış olmanız gerekli. Peki bu süreçte…

22 Aralık 2019

Lise yıllarının son yıllarında aldığınız özel eğitimlerle kariyer hedefinizi ve seçeceğiniz mesleği karar vermeye başlamış olmanız gerekli. Peki bu süreçte bilgisayar alanında eğitim almak istiyorsanız ve kariyerinizi global şirketlerde ilerletmek istiyorsanız vereceğiniz en doğru karar lisans eğitiminizi yurt dışında almak olacaktır. Peki, seçeceğiniz Yurt dışında Bilgisayar Eğitimi Alanında En İyi 8 Üniversite hangileri olmalıdır ve bunun için neler yapmak gerekli?

Yurt dışında Üniversite Eğitimi Almanın Avantajları

Çoğu üniversitede sınavsız giriş yapmak mümkündür. Yurt dışında edineceğiniz tecrübe ve geliştireceğiniz yetenekler ile ileride global bir firmada yerinizi alabilirsiniz. Okul kabulü için İngilizce seviyenizin eğitim alabilecek ortalamada olması yeterli olarak görünebilir fakat lisans eğitimi boyunca aldığınız eğitimler İngilizce olacağı için mezun olduğunu zaman İngilizce seviyeniz ana dilinize yakın olacak aynı zamanda da teknik İngilizceyi de öğrenmiş olacaksınız. Bu da size kariyerinizde diğer öz geçmişlerden ne kadar kaliteli olduğunu gösterecektir. Donanımlı ve dünyanın en iyi üniversitelerinden mezun olmak size dünyasının en iyi firmaların kapılarını aralayacaktır.

Yurt dışında Bilgisayar Eğitimi Almak Kaç Yıl Sürer

Çoğu ülkelerde ortalama 4 yıl süren bilgisayar eğitimi hazırlık eğitimi alacak öğrenciler için 5 yıl olarak söylenebilir. Bir yıl hazırlık eğitimi + 4 yıl lisans eğitimi alarak İngilizce yeterliliği olmayan öğrenciler de yurt dışında bilgisayar eğitimi alabilirler.

Yurt dışında Lisans Eğitimi Almak İçin Gerekli Olan Evraklar

  • Pasaport
  • Lisans Diploması / GPA 2,60-4,00
  • Transkript
  • Eğitim hayatınız boyunca almış olduğunuz sertifikalar, sosyal sorumluluk projeleri belgeleri, lisanslı olarak yapmış olduğunuz spor veya sanat dallarındaki lisans belgeleriniz
  • İngilizce Yeterlilik Belgesi / IELTS-TOEFL veya okulların spesifik yeterlilik sınavı
  • Okul veya iş yerinden alınacak olan referans mektupları
  • Neden bilgisayar eğitimi almak istediğinizi ve kariyer hedefinizi anlatan niyet mektubu
  • Bazı okullara ödenecek olan başvuru ücretleri (bu ücretler için danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.)

Yurt dışında Bilgisayar Eğitimi Almak İçin Tercih Edilecek En İyi 8 Üniversite

1.ETH ZURICH – SWISS FEDERAL INSTITUTE OF TECHNOLOGY ZURICH

1855 yılında kurulan bu üniversite Times Higher Education tarafından dünyanın ne iyi bilgisayar eğitimi veren üniversitesi olarak seçilmiştir. Albert Einstein’ında olduğu akademisyen ve mezunlarının bilim alanında aldığı 21 Nobel Ödülü’ne layık görülmüştür. Okulun toplam 500 profesörü ve 2000 öğrencisi vardır. Bu öğrenciler 120 farklı ülkeden gelmektedir.

2. CALIFORNIA INSTITUTE OF TECHNOLOGY – CALTECH

1891 yılında Los Angeles’te kurulan bu okulun ödüllü 600 bilim adamının kadrosunda bulunması dünyanın en iyi bilgisayar eğitimi veren üniversitelerinden 2. olmasına katkı sağlamaktadır. 35 Nobel Ödülü sahibi Caltech, öğrencilerini titizlikle seçmektedir.

3. CARNEGIE MELLON UNIVERSITY

Amerika’da 1900 yılında kurulan bu okul Apple, Intel, Microsoft, General Motors, Boeing gibi çok sayıda şirketle işbirliği yaparak araştırma konusunda kendini kanıtlamış bir okuldur. 2017 yılı QS Bilgisayar Bilimi eğitimi veren 3. en iyi üniversite seçilmiştir. Mezunları arasında 19 Nobel Ödülü, 7 Oscar, 114 Emmy ödülü kazanmıştır. Bazı mezunları ise; Andy Warhol, John Nash, Java programlama dilinin yaratıcısı James Gosling, Nobel Ekonomi Ödülü sahibi John Forbes Nash, Adobe Systems kurucularından Charles Geschke’dir.

4.TECHNICAL UNIVERSITY OF MUNICH

Almanya’nın Münih şehrinde, 1868 yılında kurulmuş olan Avrupa’nın en prestijli araştırma üniversitelerinden biridir.

5. IMPERIAL COLLEGE LONDON

İngiltere’nin başkenti Londra’da 1907 yılında kurulmuş olan üniversite yaptığı araştırmalarla dünyanın önde gelen üniversitelerinden biri olmuştur.

6. NATIONAL UNIVERSITY OF SINGAPORE – NUS

1905 yılında kurulan Singapur Ulusal Üniversitesi, ülkenin en büyük eğitim kurumu olmasının yanında dünya çapında kapsamlı bir araştırma üniversitesidir.

 7. UNIVERSITY OF TORONTO

Toronto Üniversitesi, 1827 yılında kurulmuş ve yurt dışında bilgisayar eğitimi veren okullar arasında ilk 10’dadır.

8. HONG KONG UNIVERSITY OF SCIENCE AND TECHNOLOGY

Hong Kong’da bulunan tek bilim ve teknoloji okulu olan HKUST, 1991 yılında araştırma üniversitesi olarak kurulmuştur.

İlginizi çekebilecek diğer makaleler…

Genel Merkez

Büyük Bebek İnşirah Yokuşu No: 65 Bebek/Beşiktaş/İstanbul

E-Posta  

info@abaedu.com

Telefon 

0 (212) 287 86 06

Contact Us

9 + 7 =

Whatsapp

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

Aydınlatma Metnini okudum, e-posta adresimin bülten üyeliği kapsamında 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlenmesini ve e-posta almayı kabul ediyorum.

Aboneliğiniz başladı!

Pin It on Pinterest