fbpx
Ana sayfa » Yurtdışında Lisans Eğitimi » University of California Santa Barbara 

University of California Santa Barbara 

University of California Santa Barbara, lokasyonunun nefes kesici güzelliği, seçkin fakülte ve bölümleri, dinamik sosyal ortamından burs imkanları ve kampüs…

18 Ocak 2019

University of California Santa Barbara 

University of California Santa Barbara, lokasyonunun nefes kesici güzelliği, seçkin fakülte ve bölümleri, dinamik sosyal ortamından burs imkanları ve kampüs kültürü olmak üzere bolca zenginlikle donatılmış bir üniversite olarak eğitim ve öğretim sunmaktadır.  188’lerde  manuel  makinelerin kullanıldığı eğitim okulundan evrimine devam eden Santa Barbara adını değiştirilen “Santa Barbara Devlet Öğretmenleri Koleji”nden alıyor. Zamanla müfredatını liberal sanatlar eğitimine doğru büyütmeye ve geliştirmeye ve dört yıllık dereceleri almaya başladı.

UC Santa Barbara, ABD ve Kanada’da bulunan saygın üniversitelerden   Amerikan Üniversiteler Birliği’ne üye olmayı başarabilmiş 62 yüksek öğretim kurumundan biridir. UC Santa Barbara’da disiplinlere yayılabilmek, disiplinler arası düşünebilerek etiketleri aşmak çok önemlidir. Daime daha uzakları hedefleyerek etkisini genişletmek isteyen bir akademik kadroya sahip UCSB, bu özellikleri sayesinde yaşamak, çalışmak ve öğrenmek için cazip bir yer haline geliyor.  

University of Santa Barbara’da bölümler ve departmanlar

UC Santa Barbara’nın beş okulunun her biri lisans ve / veya lisansüstü birçok farklı alanda olmak üzere bölüm sunmaktadır. 200’den fazla bu bölüm sunan UCSB bunun yanı sıra online dersler, uzaktan eğitim, kısa dönemli atölyeler gibi olanaklar da sağlıyor. 

University of Santa Barbara 5 okula bölünmüştür. Bunlar ise;

Başvuruya dair

UC Santa Barbara’ya başvururken liderlik özelliği, üniversitenin saygınlığın artması ve daha da ilerlemesi için önemli bir kriter olarak değerlendirilir. UCSB’da başvuru yönetimi, yeni gelen öğrencilerin oryantasyonları için günlük faaliyetleri düzenlerken bir yandan da burs imkanları, bursiyer bulma çalışmaları, ve dinamik ve sosyal bir kampus hayatından sorumludur. 

ABD’den ve dünyanın dört bir yanından gelen en iyi öğrenciler, bugün UCBS’yi mantıklı bir tercih olarak değerlendiriyor. Mühendislik, biyolojik bilimler, sosyal bilimler, beşeri bilimler ve güzel sanatlar arasındaki konularda lisans programları bulmak için üniversitenin sitesini ziyaret edebilirsiniz. Başvuru tarihleri ve belgeler için ise admission team ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Finansal destek ve burs olanakları

Burslar UCSB’deki öğrencilerin başarısına kritik destek sağlar. Donörlerin cömert desteği nedeniyle, öğrenciler geçtiğimiz sene  2,2 milyonun üzerinde burs aldılar. Uzun süreli ve kısa süreli olmak üzere çeşitli burs olanakları bulmak mümkün. 

References

https://www.ucsb.edu/applying/undergraduate-admission

İlginizi çekebilecek diğer makaleler…

Genel Merkez

Büyük Bebek İnşirah Yokuşu No: 65 Bebek/Beşiktaş/İstanbul

E-Posta  

info@abaedu.com

Telefon 

0 (212) 287 86 06

Contact Us

2 + 7 =

Whatsapp

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

Aydınlatma Metnini okudum, e-posta adresimin bülten üyeliği kapsamında 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlenmesini ve e-posta almayı kabul ediyorum.

Aboneliğiniz başladı!

Pin It on Pinterest