fbpx
Ana sayfa » Yurtdışında Yüksek Lisans Eğitimi » Stanford Üniversitesi’nde Yüksek Lisansa Nasıl Kabul Alınır?

Stanford Üniversitesi’nde Yüksek Lisansa Nasıl Kabul Alınır?

Stanford Üniversitesi’nin Dünya Üniversiteleri Arasında Sıralaması Stanford Üniversitesi 1885 yılında kurulan özel bir kurumdur. Toplam lisans derecesi sayısı 7,062 olup,…

18 Nisan 2019

Stanford Üniversitesi’nde Yüksek Lisansa Nasıl Kabul Alınır?

Stanford Üniversitesi’nin Dünya Üniversiteleri Arasında Sıralaması

Stanford Üniversitesi 1885 yılında kurulan özel bir kurumdur. Toplam lisans derecesi sayısı 7,062 olup, banliyöde yer almaktadır. Kampüs büyüklüğü 8,180 dönümdür. Çeyrek tabanlı bir akademik takvim kullanmaktadır. Stanford Üniversitesi’nin 2019 yılındaki ulusal üniversiteler arasındaki sıralaması 6’dır. Öğrenim ücreti ve ücretleri 51.354 dolar kadardır.

2019 yılı verilerine göre dünya üniversiteleri arasında üçüncü sırada yer almaktadır.

Konumu ve Bölümler

8,180 dönümlük alanı kaplayan Stanford, 18 disiplinlerarası araştırma enstitüsü ve yedi okulla ABD’deki en büyük üniversite kampüslerinden birine sahiptir: İşletme Enstitüsü; Yer, Enerji ve Çevre Bilimleri Fakültesi; Eğitim Fakültesi; Mühendislik fakültesi; Beşeri Bilimler ve Bilim fakültesi; Hukuk Bölümü ve Tıp Fakültesi.

Kabul Almak için Uygunluk Şartları

Stanford’daki lisansüstü programlara kabul edilmeye hak kazanabilmek için başvuru sahiplerinin aşağıdaki koşullardan birini karşılaması gerekir:

  • Başvuru sahipleri, bölgesel veya ulusal bir akreditasyon kurumu tarafından onaylanmış bir ABD kolejinden veya üniversitesinden lisans derecesine sahip olmalıdır.
  • ABD dışındaki kurumlardan gelen başvuru sahipleri, ABD lisans derecesine eşdeğer bir kolej veya tanınmış bir üniversiteden sahip olmalıdırlar.

Her akademik yıl için sadece bir master programına başvurabilirsiniz. Ancak bölümlere göre değişen istisnalar bulunmaktadır. Kabul almak istediğiniz bölümün uluslar arası öğrenci işleri ile e-posta yoluyla iletişim kurarak öğrenebilirsiniz, zira her sene bu istisnalar da değişebilmektedir.

Uluslar Arası Öğrenciler için Faydalı Birkaç Bilgi

  • Akademik kayıtlar, performansınızın içeriği, kalitesi, her yıl alınan dersler ve alınan notlar hakkında ayrıntılı bilgi vermelidir. Kurumun derecelendirme ölçeği ve sınıftaki durumunuz mümkün olduğunca not edilmelidir.
  • Derecelerin ve diplomaların resmi kopyaları veya akademik kayıtlarla ilgili bilgiler gerekli yerlerce açıkça doğrulanmalıdır.
  • Akademik kayıtlar, kurumsal mührü taşıyan ve Kayıt Sahibinin resmi imzasını taşıyan orijinal belgeler veya bir okul idari memuru tarafından onaylanan kopyalar olmalıdır.
  • Kurum İngilizce belge vermiyorsa, orijinal dil kayıtları resmi İngilizce çevirilerle birlikte verilmelidir. Yalnızca kurum tarafından verilen çeviriler veya profesyonel çeviri hizmetleri kabul edilir. Tercümeler, orijinal kayıtların gerçek ve eksiksiz sürümleri olmalıdır.

Stanford Üniversitesi ek akademik belgeler talep etme hakkını saklı tutar. Akademik belgelerinizin niteliği veya orijinalliği doğrulanamazsa, sizden yabancı kimlik değerlendirme hizmetinden bir değerlendirme almanızı isteyebilirler.

References

İlginizi çekebilecek diğer makaleler…

Genel Merkez

Büyük Bebek İnşirah Yokuşu No: 65 Bebek/Beşiktaş/İstanbul

E-Posta  

info@abaedu.com

Telefon 

0 (212) 287 86 06

Contact Us

13 + 12 =

Whatsapp

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

Aydınlatma Metnini okudum, e-posta adresimin bülten üyeliği kapsamında 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlenmesini ve e-posta almayı kabul ediyorum.

Aboneliğiniz başladı!

Pin It on Pinterest