fbpx

Sık Sorulan Sorular

Online kayıt yaptırırken bekleme listesi talep edebilirsiniz fakat bu teste girebileceğinizi garantilemez. Bekleme listesinde kayıtlı olanlar gelme önceliğine göre sınava alınır. O yüzden sınava erken gelmeniz tavsiye edilir. Bu seçenek sınavdan sadece 5 gün öncesi için geçerlidir.

Genelde öğrenciler son sınıfta karar vermiş olurlar fakat hala karar vermemişseniz acele etmenize gerek yok.  Sizde karar vermek için zaman tanıyacak temel bilimler bölümüne müracaat edebilirsiniz.

Sınavdan sonra 15 iş günü içerisinde sisteme otomatik olarak yüklenecektir.

Zorunda değilsiniz fakat iyi bir danışmanınız olursa iyi olur. Sizi her konuda bilgilendirir ve yönlendirir.

Çok önemlidir. TOEFL ve SAT skorunuzun yanı sıra lise notlarınız (son yılınızın ilk dönem notları da dahil) üniversitelerin kararını etkileyecektir.

Tavsiye edilir. Özellikle lisenin son yazında yaz okuluna gitmek çok faydalı olacaktır. Sadece İngilizcenizi geliştirmekle kalmayıp aynı zamanda liseden üniversite hayatına geçişe adapte olmanıza yardımcı olacaktır.

http://www.toefl.org/ sitesinde tarihlerin bulunduğu bir takvim var. Online olarak kayıt sürecine başladığınızda TOEFL sitesi sınav merkezleri hakkında geniş bir seçenek sunacaktır.

İstanbul’daki SAT sınavları Robert Kolejinde ve St. George Avusturya Lisesinde yapılmaktadır. http://www.collegeboard.com/ ya da http://www.sat.org/ sitelerinden online kayıt yaptırabilirsiniz. Sınav tarihleri bahsedilen sitelerde ve sitemizde bulabilirsiniz.

Eğer test tarihinizi değiştirmek istiyorsanız bunu sınav tarihinden 3 gün önce yapmalısınız (Sınav günü dahil değildir) ve 40.00 $ ödemek zorundasınız. Eğer paranızı geri almak isterseniz sınav tarihinden 3 gün önce kaydınızı iptal etmelisiniz ve test ücretinin yarısını alabilirsiniz.

5 yıl boyunca geçerlidir.

Sadece üzerinde imzanızın ve fotoğrafınızın olduğu kimlik kartı ( geçerli bir pasaport ya da sürücü belgesi). Diğer herşey sınav merkezi tarafından sağlanacaktır.

Evet TI- 84 silver plus versiyonu iyi bir seçenek olacaktır.

WhatsApp Hızlı Randevu!