fbpx
Ana sayfa » Blog » SAT Sınavı İçin Nasıl Hazırlanmalısınız?

SAT Sınavı İçin Nasıl Hazırlanmalısınız?

SAT sınavı, lisans eğitimini Amerika’da tamamlamak isteyenler için en önemli adımlardan biridir. Hayal ettiğiniz lisans bölümüne kabul edilmek için SAT sınavından iyi bir…

29 Ocak 2018

sat sınavı

SAT sınavı, lisans eğitimini Amerika’da tamamlamak isteyenler için en önemli adımlardan biridir. Hayal ettiğiniz lisans bölümüne kabul edilmek için SAT sınavından iyi bir puan almanız gerekir. Diğer taraftan, SAT sınavı son ana bırakılacak kadar basit bir sınav değildir. Şimdi gelin, 3 Adımda SAT programınızı nasıl hazırlarsınız, bir bakalım.

Kişiselleştirilmiş bir çalışma programı hazırlayın

SAT sınavına girecek bir adayın, çalışmalara ilk olarak ihtiyaçlarına göre hazırladığı kişiselleştirilmiş bir çalışma programı hazırlayarak başlamasını öneririz. Kişiselleştirilmiş ders programı doğru zamanda doğru bilgiye ve pratikliğe ulaşmanızı sağlayacaktır. Örneğin, gün içinde birkaç kez çalışıp kısa bir zamanda konularınızı tamamlamayı tercih edebilir ya da bir akşamda birkaç konuyu tekrar ederek çalışabilirsiniz. Hangi programda daha çok verimli olduğunuzu keşfedin.

sat sınavı

Ders çalışmaya zaman ayırın

Eğer sınavdan orta bir başarı elde etmek istiyorsanız ayıracağınız 3 aylık bir zaman dilimi size yeterli olacaktır. Yani düşündüğünüz üniversite için bir hedef puanınız varsa ve sadece buna ulaşmak istiyorsanız kendinize göre hazırlayacağınız programa bağlı kalarak 3 ayda bu hedefinize ulaşabilirsiniz. Eğer SAT sınavı sonucunda daha büyük bir puan elde etmeyi hedefliyorsanız bu süreyi 6 aya çıkarmak uygun olacaktır. Ne kadar sürede hazırlanmanız gerektiğini özenle belirleyin. Böylece zaman sorununu en baştan ortadan kaldırmış olursunuz.

Materyalleri iyi değerlendirin

Hedefinize ulaşmak için elinizdeki yararlı materyalleri belirleyin. Eksik olduğunuz alanları tespit ettikten sonra ihtiyacınız olan alanlara göre çalışma yöntemleri hazırlayın. İnternette SAT sınavına uygun hazırlanmış birçok web sitesi, online testler ve çalışma kaynakları bulabilirsiniz. Bu kaynakların yanında grup çalışmalarına katılarak interaktif olarak çalışmalar da yapabilirsiniz. Grup çalışmalarında takıldığınız konular üzerine direkt olarak yardım alabilir, sorular sorabilirsiniz. Bu sayede daha etkili ve akılda kalıcı bir çalışma metodu kullanmış olursunuz.

Sonuç: SAT Sınavı

Baştan sona çalışmalarınızı değerlendireceğiniz denemeler çözmeyi ihmal etmeyin. Soru tiplerini öğrenmek sınav için büyük pratiklik sağlayacaktır. Bunun yanında yapamadığınız soruları tekrar çalışarak eksiklerinizi giderebilirsiniz.

Sınav günü geldiğinde hazır hissetmek en büyük ilk başarıdır. Bu nedenle sınavdan önceki son gecenizde uykunuzu iyi almanız sınava daha iyi odaklanmanızı sağlar. Sınav sabahı kendinizi güzel bir kahvaltı ile birlikte heyecanınızı kontrol altında tutarak hedefinizdeki puanı garantileyin.

İlginizi çekebilecek diğer makaleler…

Genel Merkez

Büyük Bebek İnşirah Yokuşu No: 65 Bebek/Beşiktaş/İstanbul

E-Posta  

info@abaedu.com

Telefon 

0 (212) 287 86 06

Contact Us

11 + 15 =

Whatsapp

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

Aydınlatma Metnini okudum, e-posta adresimin bülten üyeliği kapsamında 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlenmesini ve e-posta almayı kabul ediyorum.

Aboneliğiniz başladı!

Pin It on Pinterest