fbpx
Ana sayfa » Blog » Online Eğitimin Yararları Neler?

Online Eğitimin Yararları Neler?

Korona virüsünün yayılmasıyla birlikte, ülkemiz ’de de tüm okullar kapatıldı ve online eğitime geçildi. Bu dönemde çocukların ve gençlerin evden…

19 Mart 2020

Korona virüsünün yayılmasıyla birlikte, ülkemiz ’de de tüm okullar kapatıldı ve online eğitime geçildi. Bu dönemde çocukların ve gençlerin evden çalışabiliyor olmaları sağlık açısından çok önemli.

Günümüzde online eğitim veren çok sayıda iyi üniversite vardır. Bu üniversitelerin diplomaları akreditedir ve öğrenciler diplomalarını rahatlıkla kullanabilirler. Bunlardan bazılar; MIT, Harvard, Princeton, Cornell gibi dünyaca tanınmış üniversitelerdir.

Online eğitim internet ortamında bilgisayar ile yönetilen bir eğitim şeklidir. Öğretmenler derslerini bilgisayar ortamında çok sayıda öğrenciye aynı anda ulaşarak eğitimde aksama yaşanmadan verebilmektedir. Öğretmenler yine 40-45dk videolarla dersleri anlatarak sisteme yükleme yapılır ve buradan da öğrencilere ulaştırılır. Sonrasında öğrencilere konu hakkında sorular sorulur ve cevaplar sisteme işlenir. Öğrenciler doğru veya yanlış yaptığını o anda öğrenirler. Sonrasında anlamadıkları kısımları tekrar tekrar izleyebilirler.

Sistemde yapılan her şey, her tıklama kayıt altındadır ve sonrasında idare tarafından incelenmektedir. Öğrenciler bu sayede kendi zaman yönetimlerini ve çalışma sistemlerini belirlemeyi öğrenirler. İnternetin bulunduğu evde, ofiste, parkta her yerde öğrenciler, bilgisayarlarından sisteme giriş yapılabilir. Müfredat ne şekilde belirlendi ise, sistemde ne zaman sınav olacağı veya derslerin bitmesi gerektiği gibi konuları da rahatlıkla görebilirsiniz.

Online Eğitimin Avantajları Nelerdir?

  1. Öğrencilerin sınıf veya materyal ihtiyacı yoktur.
  2. Öğrencilerin eğitimleri için bir bina ihtiyacı olmadığından, ısınma veya beslenme gibi bir kaygıları da yoktur.
  3. Öğretmenler çok daha fazla sayıda öğrenciye ulaşabilir.
  4. Öğrenciler derslerini her yerden çalışabilirler.
  5. Ailelerin çocukları için güvenlik veya bakım korkuları yoktur.
  6. Öğrenciler derslerine 24 saat erişebilirler.
  7. Öğrenciler sınıf baskısı olmadan, derslerini istediği kadar tekrar edebilirler.
  8. Kitaplarını ve çalışma materyallerini sistemde rahatlıkla bulabilirler.
  9. Sistem globaldir ve her milletten öğrenci giriş yapabilir.
  10. Sistemde yapılan her şey kayıt altındadır, öğrenci ve öğretmenler arasında tarafsız bir değerlendirme süreci vardır.

 

İlginizi çekebilecek diğer makaleler…

Genel Merkez

Büyük Bebek İnşirah Yokuşu No: 65 Bebek/Beşiktaş/İstanbul

E-Posta  

info@abaedu.com

Telefon 

0 (212) 287 86 06

Contact Us

11 + 6 =

Whatsapp

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

Aydınlatma Metnini okudum, e-posta adresimin bülten üyeliği kapsamında 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlenmesini ve e-posta almayı kabul ediyorum.

Aboneliğiniz başladı!

Pin It on Pinterest