Mayıs 2018’de Amerika’daki Üniversitelerden 66 Öğrencimiz Mezun Oldu

Mayıs, Amerika’da mezuniyet ayı! Dünyanın en iyi üniversitelerinde eğitim alan çok sayıda öğrencimiz, bu yıl da Mayıs ayında kepi ve cübbesiyle başarılı bir öğrencilik dönemini geride bıraktı. 2018 Mayıs ayında UC Berkeley, UCLA, Harvard Üniversitesi, Stanford Üniversitesi, Yale Üniversitesi gibi Amerika’nın en prestijli okullarında eğitimini başarıyla tamamlayan 66 öğrencimizi tebrik ediyoruz.

ABA Eğitim ile birlikte başvurdukları ve kabul aldıkları okullardan başarıyla mezun olan 66 öğrencilerimiz bundan sonra hayatına çok daha kendinden emin devam edecek.

IVY League Üniversitelerinden 27 öğrencimiz mezun oldu

Amerika’da eğitim almak isteyen öğrencilerin en çok ilgi duyduğu IVY League üniversitelerine girmeye hak kazanmış 27 öğrencimiz, 2018 Mayıs ayı itibarıyla mezun oldu. ABA Eğitim olarak 2018 yılında Harvard’dan 3, Brown’dan 5, Yale’den 4, UPenn’den 3, Cornell’den 5, Columbia’dan 4 ve Princeton’dan 3 öğrencimizi mezun etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. IVY League’in farklı bölümlerinden toplamda, 27 öğrencimiz yoluna emin adımlarla devam etmek üzere diplomasını aldı.

IVY League’in yanı sıra yine Amerika’nın en prestijli okullarından olan UC Berkeley’e 8, UCLA’ya 5 öğrencimiz gururla veda etti. Yalnızca Amerika’nın değil dünyanın en önemli teknik üniversitelerinden biri olan MIT diplomasına 2018 yılında 3 öğrencimiz sahip oldu.

Bu okulların yanı sıra uluslararası eğitim veren Stanford Üniversitesi mezuniyetinde 5, Cambridge Üniversitesi mezuniyetinde 4 öğrencimiz bizi gururlandırdı.

14 öğrencimiz en iyi tasarım okullarından diploma aldı

Dünyanın en iyi tasarım okulları arasında adı sayılan RSID, Parsons ve Pratt, bu yıl Mayıs döneminde 14 ABA Eğitim öğrencisini mezun etti. Mimarlık, Sanat, Güzel Sanatlar gibi farklı alanlarda en iyi eğitimi alan öğrencilerimiz bu ay da diplomasını aldı. RSID’dan 2, Parsons’tan 8 ve Pratt’tan 4 öğrencimiz dünyayı daha güzel bir yer haline getirmek için yetkinliklerini gösteren diplomalarını almaya hak kazandı.

Rotasını Amerika’ya çevirmiş öğrencilerimize gençlere ilham veren başarılarından ötürü teşekkür ediyoruz.

ABA Eğitim bu okullara kabul almada ne rol oynar?

Danışanlarıyla birlikte uzun bir hazırlık sürecinden geçen ABA Eğitim, her bir öğrenciye özel akademik yol haritası çizerek öğrencilere profesyonel destek veriyor. Öğrencilerin becerilerini ve koşullarını göz önünde bulundurarak belirlenen hedefe ulaşmak için gerekli şartlar tespit edildikten sonra öğrencinin eksikleri tamamlanıyor. Başvuru dosyaları uzman danışmanlarla birlikte hazırlanıyor. Bu özenli sürecin sonunda öğrencilerin %99’u ilk 3 tercihinden birine girmeyi başarıyor.

Yaşam boyu eğitim anlayışıyla danışmanlık veren ABA Eğitim ile öğrenciler arasındaki ilişki kabul edildikten sonra da bitmiyor. ABA, eğitim süreçlerinin her aşamasında öğrencilerin yanında olarak hak kazandıkları akademik imkanlardan maksimum verim almalarına da yardımcı oluyor.

Share this post