fbpx

Korona virüsü (COVID-19) Üniversiteleri Nasıl Etkileyecek?

Ülkemizde giderek yayılan korona virüsü tehditi hakkında yurt dışındaki üniversitelerin tutumunu sıkı bir şekilde takip etmekteyiz. Bu süreçte, gönderim yaptığımız üniversiteler ile iletişimimiz sayesinde başvuru yaptığımız okullardan son 5 gündür kabullerimiz artarak gelmektedir. Burslar hakkında da önemli bir başvuru dönemindeyiz. Öğrencilerimizle işlemlerimiz sıkı takipler eşliğinde sürmektedir.

Burada güncel olarak verilebilecek bilgiler arasında, ilk olarak Amerika’da bulunan Stanford Üniversitesinde eğitime iki hafta ara verildi. Bununla birlikte, UC Berkeley gibi üniversiteler de bu uygulamaya geçtiler ve Amerika’daki birçok üniversite de online eğitime geçme kararı aldı. İrlanda da tüm dil okulları, üniversite ve college’lar 30 Mart 2020 tarihine kadar kapalı bilgisi verildi. Bununla birlikte Boston ve New York da tüm eğitim kurumları kapalı. Ancak şu anda belli bir son tarih verilmemiştir. MIT, Harvard, Columbia gibi üniversitelerin tamamı online eğitime geçmiş bulunuyorlar. Şu anda en önemli bilgilerden biri üniversite ve college’ların online eğitime geçmiş olmasıdır.

Öğrencilerin evlerinden rahatlıkla çalışabileceği, rahat bir sistemin sağlanması Türkiye’de de şu anda uygulanıyor. Yurtdışında online eğitim, birçok okulun kendi sisteminde bulunan ve her zaman önem verdiği bir konu olmuştur. Burada bilinmesi gereken, öğrenci ve velilerin şu dönemlerde herhangi bir endişeye kapılmadan, yurtdışındaki üniversitelere başvuru işlemleri hakkında uzmanlardan doğru bilgileri alması gerekmektedir. Online eğitimin en büyük faydası, şu dönemde öğrencilerin birbirleriyle temas içerisinde olmadan sağlığını koruyarak derslerini aksatmadan, evden çalışabilecekleri bir sistemin olması ve şu dönemde üniversitelerin tüm sistemleri, öğrencilerin başvuruları konusunda herhangi bir aksama yaşanmaması adına sistemlerini hazır bulunduruyor olmasıdır. Özellikle, 12.sınıfta bulunan öğrenciler için çok önemli bir dönemdeyiz, bu sebeple öğrenciler rahatlıkla üniversitelere başvuru işlemleri ve süreç hakkında hiçbir aksama yaşamadan bilgi alabileceklerdir.

Bizler de bu süreçte online eğitim sistemimize geçmiş bulunmaktayız. Eğitim danışmanlarımız bu konuda güncel bilgileri sizlerle paylaşacaktır. Online olarak yürüttüğümüz eğitim ve başvuru işlemlerinde herhangi bir aksama yaşanmadan öğrencilerimize hizmet vermekteyiz. Konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Panik yapmadan, sakince süreci takip etmek gerekiyor. Konu ile ilgili ABA Eğitim Yurt Dışı Eğitim kurucusu Doç. Dr. Gamze Sart’ın videosuna da göz atabilirsiniz.

Share this post

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

Aydınlatma Metnini okudum, e-posta adresimin bülten üyeliği kapsamında 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlenmesini ve e-posta almayı kabul ediyorum.

Aboneliğiniz başladı!

WhatsApp Hızlı Randevu!