fbpx
Ana sayfa » Yurtdışında Lisans Eğitimi » Hollanda’da Uzaktan Eğitim veren Yüksek Lisans Üniversiteleri

Hollanda’da Uzaktan Eğitim veren Yüksek Lisans Üniversiteleri

Hollanda, dünya sıralamalarında her yıl ilk 100 içerisine giren üniversiteleriyle birçok kez adından söz ettiren bir ülkedir. Hollanda, eğitim sistemiyle…

24 Mart 2020

Hollanda, dünya sıralamalarında her yıl ilk 100 içerisine giren üniversiteleriyle birçok kez adından söz ettiren bir ülkedir. Hollanda, eğitim sistemiyle de birçok ülkenin eğitim standartlarının üstündedir. Hollanda’nın iki çeşit üniversite şekli var. Biri araştırma (research universities) üniversiteleri ve uygulamalı (applied science universities) üniversiteleridir. Bu üniversitelerin ayrımı ise, araştırma üniversitelerinde eğitim teorik ve daha proje odaklı olmasından dolayı zordur. Uygulamalı üniversitelerde ise, öğrenciler tercih ettikleri mesleğe yönelik uygulamalı eğitimler almaktadırlar. Bu okullar araştırma üniversitelerine göre daha kolaydır ancak bu kolaylık spesifik bir alanda yoğunlaşıyor olmasındandır. Yani tercih ettiğiniz mesleğe yönelik zorluk değişkendir diyebiliriz.

 

Hollanda üniversitelerinde bir de bir yıllık hazırlık (Foundation) eğitimi vardır. Bu hazırlık eğitimi ise, hemen bölümüne başlamak isteyen öğrenciler yaklaşık 9 ay akademik olan bu hazırlık eğitimini alırlar. Sonrasında öğrenciler üniversiteye başlayabilirler.

Hollanda’da uzaktan eğitim ise, özellikle Master (Yüksek Lisans) ve Lisans (Üniversite) eğitimini yurtdışında almak isteyen öğrencilerin özellikle tercih sebebi olmaktadır. Bu anlamda Hollanda’daki üniversiteler uzaktan eğitim programlarına önem vermektedir.

Hollanda’da uzaktan eğitime katılmak isteyen öğrencilerin, tercih ettikleri üniversitenin eğitim sistemini detaylıca güncel bilgilerle okuldan teyit etmeleri gerekmektedir. Üniversitelerde kayıt sonrasında da bu detaylar e-posta yolu ile öğrenciler ile paylaşılmaktadır. Eğitim genellikle belirtilen saatler içerisinde öğrenciler online (canlı olarak) derslere katılabilme imkânı sağlar. Derslerin proje ve ödevleri de öğrencilerle e-posta yolu ile paylaşılmaktadır. Hollanda’da uzaktan eğitim Master programı sunan bazı üniversiteler hangileri, bunlara bakalım.

  1. Univerity of Twente
  2. University of Groningen
  3. Utrecht University
  4. Radboud University
  5. Rotterdam School of Management | Erasmus University
  6. Leiden University
  7. Vrije Universiteit Amsterdam
  8. Netherlands Maritime University
  9. The Hague University of Applied Sciences
  10. Amsterdam University of the Arts – Academy of Architecture

Bu üniversitelere ek olarak birçok uygulamalı bilimler üniversiteleri de mevcuttur.

İlginizi çekebilecek diğer makaleler…

Genel Merkez

Büyük Bebek İnşirah Yokuşu No: 65 Bebek/Beşiktaş/İstanbul

E-Posta  

info@abaedu.com

Telefon 

0 (212) 287 86 06

Contact Us

6 + 9 =

Whatsapp

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

Aydınlatma Metnini okudum, e-posta adresimin bülten üyeliği kapsamında 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlenmesini ve e-posta almayı kabul ediyorum.

Aboneliğiniz başladı!

Pin It on Pinterest