fbpx
Ana sayfa » Hollanda'da Eğitim » Hollanda’da Eğitim Almak İçin 10 Geçerli Neden

Hollanda’da Eğitim Almak İçin 10 Geçerli Neden

Hollanda, üniversite eğitimini yurt dışında almak isteyenlerin kişisel ve akademik beklentilerini fazlasıyla karşılıyor. Yüksek yaşam standartları ile dikkat çeken ülke,…

23 Temmuz 2018

Hollanda'da Eğitim

Hollanda, üniversite eğitimini yurt dışında almak isteyenlerin kişisel ve akademik beklentilerini fazlasıyla karşılıyor. Yüksek yaşam standartları ile dikkat çeken ülke, nitelikli üniversite eğitim sistemi sayesinde; uluslararası öğrenciler arasında fazlasıyla popüler olmuş durumda. Hollanda’nın, öğrencilerin ilgisini bu kadar yoğun bir şekilde çekmesinin birçok nedeni var. Gelin bu nedenlerin en önemli 10 tanesini hep beraber inceleyelim. 

1 – Dünyaca Tanınan, Kaliteli Hollanda Üniversiteleri

Dünyanın en iyi üniversiteleri listesinde birçok isim barındıran Hollanda, köklü ve saygın eğitim kurumlarına sahiptir. Prestijli Hollanda üniversiteleri, kaliteli eğitim anlayışları ile kariyer hedeflerinize ulaşabilmenizi oldukça kolaylaştıracaktır. 

2 – Gelişmiş Bir Ülkede Eğitim Görebilme Fırsatı

Yüksek yaşam standartları ve ekonomik düzeyi ile dikkat çeken Hollanda, üst düzey eğitim fırsatlarıyla öne çıkmaktadır. Hollanda’daki üniversiteleri tercih ederek, modern ve çok kültürlü bir toplumda eğitim görebilirsiniz.

3 – İngilizce Eğitimin Yaygın Olması

Hollanda, İngilizce üniversite eğitimi veren Avrupa ülkeleri arasında seçenek bakımından ilk sıralarda yer alır. İngilizce eğitim veren lisans ve master programları ile beğeni toplayan Hollanda üniversiteleri, uluslararası öğrencilerin de gözdesi haline gelmiştir.

4 – Avrupa’daki Birçok Şehre Yakın, Merkezi Konumu

Yurt dışında öğrenci olmanın en güzel yanı gezmektir. Hollanda bu konuda oldukça şanslı bir konumda. Hollanda’daki öğrencilik döneminizde hafta sonları tren ya da benzeri araçlarla Avrupa’nın en güzel ülkelerine ve şehirlerine seyahat edebilirsiniz.

 5 – Uygun  Ücretler Eşliğinde Sunulan Nitelikli Eğitim

Özellikle Amerika ve İngiltere gibi ülkelerle kıyaslandığında, Hollanda’nın üniversite eğitiminin ücret olarak daha uygun olduğu görülebilir. Yüksek standartlarda eğitim veren Hollanda üniversitelerinde, uygun ücretler karşılığında arzu ettiğiniz eğitimi alabilirsiniz. 

6 – Uluslararası Öğrencilerin Yoğunluğu

Farklı ülkelerden gelen öğrencilerin yoğun şekilde tercih ettiği Hollanda üniversiteleri, kültürel çeşitlilikleriyle öne çıkmaktadır. Hollanda’daki okulları seçerek, kendinizi yabancı hissetmeden, dünyanın dört bir yanından gelmiş insanlarla güzel bir üniversite deneyimi yaşayabilirsiniz. 

7 – Kültürel ve Sanatsal Aktivitelerin Bol Olması

Vincent van Gogh gibi usta sanatçılara sahip olana Hollanda, müzeleri ve mimari eserleriyle de dikkat çekmektedir. Müzik festivallerinden, geleneksel kültürü yansıtan yerel etkinliklere kadar birçok farklı aktivite sayesinde yıl içinde hoş vakit geçirebilirsiniz.

8 – Öğrenci Odaklı Eğitim Sistemi

Öğrenci merkezli eğitim anlayışı ile dikkat çeken Hollanda üniversitelerini seçerek; yaratıcı ve vizyoner bir öğrenim süreci yaşayabilirsiniz. İdeal lisans ve master programları ile kendinizi rahat bir şekilde geliştirebilir, çağın gerekliliklerine başarıyla ayak uydurabilirsiniz. 

9 – Mezuniyet Sonrası Kariyer Olanakları

Güçlü ekonomisiyle göz dolduran Hollanda, birçok farklı sektörde, dünyanın önde gelen şirketlerine ev sahipliği yapmaktadır. Hem eğitim sırasında staj yapabileceğiniz hem de mezuniyet sonrası çalışabilme şansı yakalayabileceğiniz lider markalar, kariyeriniz açısından da faydalı olacaktır.

10 – Çeşitli Burs Seçenekleri

Hollanda üniversiteleri, uluslararası öğrencilere birçok burs olanağı sunar. Eğitimin yanı sıra, konaklama ve günlük giderler için de çeşitli burslar bulabileceğiniz Hollanda’da, öğrenci olarak rahat bir eğitim süreci yaşayabilir, derslerinize ideal şekilde konsantre olabilirsiniz. 

İlginizi çekebilecek diğer makaleler…

Genel Merkez

Büyük Bebek İnşirah Yokuşu No: 65 Bebek/Beşiktaş/İstanbul

E-Posta  

info@abaedu.com

Telefon 

0 (212) 287 86 06

Contact Us

4 + 15 =

Whatsapp

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

Aydınlatma Metnini okudum, e-posta adresimin bülten üyeliği kapsamında 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlenmesini ve e-posta almayı kabul ediyorum.

Aboneliğiniz başladı!

Pin It on Pinterest