fbpx
Ana sayfa » Yurtdışında Lisans Eğitimi » Harvard Üniversitesi’nde Lisans Hayatı

Harvard Üniversitesi’nde Lisans Hayatı

Harvard Üniversitesi pek çok öğrencinin hayallerini süslüyor. Amerika Birleşik Devletleri Massachusetts Boston’da yer alan köklü eğitim kurumu her yıl onlarca…

6 Mart 2019

Harvard Üniversitesi’nde Lisans Hayatı

Harvard Üniversitesi pek çok öğrencinin hayallerini süslüyor. Amerika Birleşik Devletleri Massachusetts Boston’da yer alan köklü eğitim kurumu her yıl onlarca farklı ülke ve kültürden öğrenciye nitelikli bir eğitim sunuyor. 

8 Eylül 1636’da John Harvard tarafından kurulan okul, ilk kurulduğu dönemde “Harvard Koleji” adıyla eğitim vermeye başladı.  1780 yılına kadar “kolej” ismiyile eğitim vermeye devam eden köklü eğitim yuvası, bu tarihten itibaren Harvard Üniversitesi adıyla anılmaya devam ediyor. Amerika Birleşik Devletleri ve dünyanın en önemli eğitim kurumları arasında yer alan Harvard Üniversitesi, hali hazırda 2 bini aşkın ögretim üyesi ile 6 bin 500’den fazla lisans ve 13 binden fazla lisansüstü öğrenciye eğitim vermeye devam ediyor. 

Harvard Üniversitesi’nden bahsederken, dünyanın en önemli kütüphanelerinden birini de es geçmememiz gerekiyor. Hali hazırda dünyanın en önemli akademik kütüphanelerinden birine sahip olan Harvard Üniversitesi’nde 15 milyon civarında kitap bulunuyor. Okulun akademik açıdan eriştiği noktada büyük öneme sahip kütüphane, John Harvard’ın vasiyetiyle birlikte okula kalan 400 kitapla kurulmuştu. 

Harvard Üniversitesi’ndeki Eğitim Hayatı

Genel hatlardan bahsettikten sonra Harvard Üniversitesi’ndeki eğitim hayatına geçebiliriz. Devlet başkanları, CEO’lar, önemli girişimciler, profesör ve bilim adamlarının eğitim aldığı eğitim kurumu, sunduğu ve sağladığı eğitim modeliyle dünyanın geleceği üzerinde de önemli bir rol oynuyor. 1636 yılından bu yana eğitim vermeye devam eden Harvard’da, 11 tane fakülte bulunuyor. Okul, Fen ve Sanat, Sağlık Bilimleri, İlahiyat, Hukuk, İşletme, Yüksek Tasarım, Yüksek Eğitim, Halk Sağlığı, Jonh F.Kennedy Yüksek Okulu, Fen-Edebiyat ve Hukuk ve Baro İşletme Okulu ile topluma nitelikli bireyler kazandırmayı amaçlıyor.

Dünyanın en önemli eğitim kurumları arasında yer alan Harvard Üniversitesi’nde eğitim almak haliyle o kadar da kolay sayılmaz. Üst seviye, kaliteli bir eğitim alabilmek için öğrenci adaylarının belli başlı koşulları yerine getirmeleri gerekiyor. TOEFL sınavında alınacak 250 ve üzeri her puan Harvard’da burslu okumanın kapılarını açtığı gibi üniversiteye giriş sınavında ilk 200 öğrenci arasına girebildiyseniz, tam bursu eğitim hakkına sahip oldunuz demektir. Bu noktada şansınızı artıracak diğer unsurlar referans mektupları, kaliteli ve özenli bir şekilde hazırlanmış portfolyolar ve elbette biraz da banka hesabı. 

Harvard Üniversitesi iyi bir eğitim kurumu olup, kaliteli bir eğitim sunmasının yanı sıra öğrencilerin sağlam bir kültürel altyapı oluşturmasına da yardımcı oluyor. Bünyesinde yer alan müzelerde bulunan 28 milyonu aşkın sanat eseri, model, malzeme ve enstrümanlar öğrencilerin ufkunu genişleterek, yaşadıkları dünyaya farklı bir gözle bakmalarını sağlıyor. 

Kaynak

  • https://www.harvard.edu/about-harvard

İlginizi çekebilecek diğer makaleler…

Genel Merkez

Büyük Bebek İnşirah Yokuşu No: 65 Bebek/Beşiktaş/İstanbul

E-Posta  

info@abaedu.com

Telefon 

0 (212) 287 86 06

Contact Us

15 + 4 =

Whatsapp

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

Aydınlatma Metnini okudum, e-posta adresimin bülten üyeliği kapsamında 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlenmesini ve e-posta almayı kabul ediyorum.

Aboneliğiniz başladı!

Pin It on Pinterest