fbpx
Ana sayfa » Yurtdışı Yaz Okulları » Dünyanın En İyi Üniversitelerinden Kabul Alabilmek İçin Yaz Okulları Nasıl Değerlendirilmeli, Hangi Okullar Tercih Edilmeli?

Dünyanın En İyi Üniversitelerinden Kabul Alabilmek İçin Yaz Okulları Nasıl Değerlendirilmeli, Hangi Okullar Tercih Edilmeli?

Her başarılı gencin hayali olan top üniversitelere girmek doğru stratejilerle mümkün. Peki, Dünyanın En İyi Üniversitelerinden Kabul Alabilmek İçin Yaz Okulları…

28 Kasım 2019

Her başarılı gencin hayali olan top üniversitelere girmek doğru stratejilerle mümkün. Peki, Dünyanın En İyi Üniversitelerinden Kabul Alabilmek İçin Yaz Okulları Nasıl Değerlendirilmeli , Hangi Okullar Tercih Edilmeli? Gelin beraber inceleyelim.

Aba Eğitim Danışmanları Yaz Okulları Hakkında Ne Öneriyor?

Aba Eğitim Danışmanı olarak öncelikle yapılması gerekenlerden birinin yaz dönemlerinde de akademik eğitim veren okulların doğru seçiliyor olması. Yaz okulları sadece sosyal aktivite ve etkinlik okulu olmaktan çıkıp daha akademik bakılması taraftarıyım. Örneğin İngiltere’de bizim tercih ettiğimiz yaz okulları ağırlıkla Universty of Cambridge veya University of Oxford ‘un yaz okullarıdır. Bu iki okulun binasını kiralayarak eğitim veren özel eğitim kurumlarından bahsetmiyoruz. Bu kurumlar genelde öğrencilere etkinlik ve İngilizce programları sunar. Bu eğitim öğrenciye sadece İngilizce sosyalleşme fırsatı verir. Biz, yaz sürecinde de akademik olarak öğrencilerin beslenmesi taraftarıyız. Amerika için ele almak gerekirse Brown, Columbia, Colombia, Lupen, Berklee, Stanfard, Harvard en çok önerdiğimiz okullardır.

Yaz okullarında okul önemli olduğu kadar ders seçimleri de önemlidir. Biz eğitim danışmanlarının en çok hassas olduğu noktalardan biri de budur. Hangi dersi alacağına öğrenciden çok danışmanı karar vermeli ve hocalarını bile danışmanları seçmelidir. Yaz okulları sadece tatil olarak bakılmamalı ve akademik olarak verimli geçmesi sağlanmalıdır.

Yaz okulları genellikle uluslararası öğrencilerin bulunduğu lise dönemindeki öğrencilerin tercih ettiği İngilizce eğitimi alırken global bir kimlik edineceği programdır. Dünyanın en iyi üniversitelerinden kabul almak isteyen öğrencilerin titizlikle bu sürece karar vermeleri ve başlatmaları gerekmektedir.

Yaz Okulunu Tercih Ederken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Eğer Dünyanın en iyi üniversitelerinden kabul almak istiyorsanız gideceğiniz ülkelere göre değişiklik göstermesiyle beraber belirli bir yetenek sınavına tabii olmanız gereklidir. SAT, IELTS, TOEFL, IB gibi… Yaz okullarını tercih ederken İngilizce eğitimi ile beraber sizin üniversite kabulünüzü şekillendirecek olan yetenek sınavlarına da hazırlamaya başlar.Hatta bazı yaz okulları bile IELTS veya SAT gibi sınav sonuçları ister bu yüzden yaz okullarına da erken karar vermekte fayda vardır. Alacağınız İngilizce eğitimi Genel İngilizce yerine IELTS, TOEFL eğitimleri gibi akademik bir İngilizce eğitimi olur. Bu yüzden erken karar vermekte ve karar verirken de Aba Eğitim Danışmanlarımızdan destek almanızı öneriyoruz.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise başvuru tarihidir. Aralık – Ocak  ayında yani şubat tatili öncesi başvurunun gerçekleşmesi gerekmektedir. Stanford, Harvard,Colombia gibi okullar özel durumlarda burs veriyorlar, o nedenle bu okulların burslarına son derece dikkat edilmesi gerekmektedir.

Eğer İngiltere’deki bulunan Dünyanın En İyi Üniversitelerin birinden kabul almak istiyorsanız o üniversitenin yaz okulunu tercih etmeniz dosyanız için büyük bir avantajdır. Başvuracağınız üniversite bünyesinde daha önce geçmişinizin olması hem dosyaya sıcak bakmaya yaracak hem de kampüs havasını koklamış olacaksınız.

Yaz Okullarının Konaklama Seçenekleri

Yaz okullarının konaklama seçenekleri genelde öğrenci yurtları veya paylaşımlı odalardır. En Büyük avantajı kampüs içinde bulunması veya kampüs içi denecek kadar yakın bir yere bulunmasıdır. Çoğu konaklama seçeneği yemekli olup, ortak kullanım alanlarını da ücretsiz sunmaktadır. Bilgisayar odası, voleybol sahası, basket sahası gibi.

Yaz okulları ile ilgili daha detaylı bilgi almak için videomuza göz atabilirsiniz.

Seçeceğiniz yaz okulu sadece yaz tatilinizi verimli geçirmek değil, doğru yönlendirilmesi sonucunda başvuru yapacağınız üniversiteleri de etkileyecek olduğunu da unutmamak lazımdır. Biz Aba Yurtdışı Eğitim Danışmanları olarak bu konuda destek almak isteyen öğrencilerimizin yanında olacağız. Profesyonel destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer makaleler…

Genel Merkez

Büyük Bebek İnşirah Yokuşu No: 65 Bebek/Beşiktaş/İstanbul

E-Posta  

info@abaedu.com

Telefon 

0 (212) 287 86 06

Contact Us

3 + 15 =

Whatsapp

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

Aydınlatma Metnini okudum, e-posta adresimin bülten üyeliği kapsamında 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlenmesini ve e-posta almayı kabul ediyorum.

Aboneliğiniz başladı!

Pin It on Pinterest