Hemen Bilgi Al

Dünyanın En İyi Online MBA Okulları

Dünyanın en iyi online MBA okulları hangileri? MBA Nedir? MBA okul fiyatları nasıl? MBA Başvuru süreci için nelere ihtiyaç duyuluyor? İlk olarak; “MBA nedir?” sorusuyla başlayalım… MBA yani Master of Business Administration bir tür eğitim programı… Türkiye’de İşletme Yüksek Lisans programı olarak adlandırılıyor. Program kapsamında iş dünyasındaki profesyonellerin ve girişimcilerin farklı beceriler kazanması amaçlanıyor.

Profesyoneller, teorik becerilerini pratikle birleştirme imkanı bulabiliyorlar. Değişen dünyada hızla gelişen ve yapılanan iş dünyasının dinamiklerine ayak uydurmayı öğreniyorlar. Program, ekonomi, pazarlama, insan kaynakları, finans, muhasebe gibi alanları kapsıyor. Satış, kalite güvencesi, proje yönetimi, veri analizi, araştırma-geliştirme gibi alanlar da program kapsamında yer alıyor.

Dünyanın En İyi Online MBA Okulları İçin Kabul Koşulları ve Program Ücretleri

MBA başvuru süreci online programlar için okul ve ülkelere göre değişiklik gösteriyor. Başvurular üniversitelerin ilgili merkezleri ya da online platformları aracılığıyla yapılabiliyor. Genellikle online MBA programları profesyonellere yönelik olarak düzenleniyor. Bu nedenle belirli bir iş tecrübesine sahip olmak gerekiyor. Talep edilen iş tecrübesi, 1 yıl, 3 yıl ya da 5 yıl gibi süreleri içerebiliyor. Kimi programlar için yalnızca üst düzey yöneticilerin başvuruları kabul ediliyor. Başvuru süreçleri ve kabul koşulları hakkında detaylı bilgiye kurumların web siteleri üzerinden erişilebiliyor.

Avrupa’da bulunan okulların sunduğu programları tercih etmek isteyen öğrencilerin daha düşük ücretler ödediği biliniyor. Avrupa’daki okullar, online MBA programları için 30-40 bin Euro arasında değişen ücretler talep ediyor. Amerika söz konusu olduğunda ücretlerin daha yüksek olduğu biliniyor. Program ücretleri ülke ve okullara göre hatta programın niteliğine göre değişiklik gösteriyor. Bu anlamda MBA okul fiyatları ile ilgili bilgi almak için üniversitelerle irtibat kurmak gerekiyor. Gerekli bilgilere üniversitelerin web siteleri aracılığıyla da ulaşılabiliyor.

Online MBA Okulları: IE Business School

IE Business School, Madrid, İspanya'da bulunan bir işletme lisans ve lisansüstü okulu olarak biliniyor. 1973'te Instituto de Empresa adıyla kurulan okul; 2009'dan beri IE Üniversitesi'nin bir parçası olarak eğitim veriyor. IE Business School, BBA, MBA, Executive MBA, finans ve yönetim alanlarında yüksek lisans programları, yönetici eğitim programları, Doktora ve DBA programları yürütüyor. Okul, Madrid'in finans bölgesi olarak bilinen Salamanca’da merkezi bir konumda yer alıyor. Okul, QS sıralamasına göre; 2021 yılının en iyi online MBA Okulu olarak kabul ediliyor.

Günümüz eğitim anlayışının yanı sıra; iş dünyasının da artık fiziksel alanlarla sınırlı olmadığı biliniyor. Eğitim ve kariyer fırsatları, günümüz koşullarında zaman ve mekan kavramlarının ötesinde bir noktada bulunuyor. Online MBA okulları tam da bu noktada devreye giriyor. IE Business School, dünyanın her yerinden profesyonelleri çok yönlü bir ortamda bir araya getiriyor. Böylelikle uluslararası bir bakış açısı geliştirmek de mümkün olabiliyor. Programın Bitirme Projesi çerçevesinde öğrencilerin öncü bir iş planı tasarlaması gerekiyor. Böylece öğrencilerin sınırlarını ve potansiyellerini ortaya koyma fırsatı oluyor. Program boyunca, eleştirel düşünme, ikna, müzakere, ekip oluşturma gibi konularda çeşitli eğitimler veriliyor.

IE Business School online MBA programının, süresi 17 - 24 hafta arasında değişiklik gösteriyor. Programa başvurular ise Eylül ve Şubat aylarında gerçekleştirilebiliyor. Programın dili İngilizce olarak biliniyor.  Program değişen dünyanın ihtiyaçları doğrultusunda öğrencilerin bilgi ve yeteneklerini yeniden yapılandırmalarını amaçlıyor. Program öğrencilerin profesyonel ivmeden ödün vermeden kariyer potansiyellerini artırmaları için araçlar sunuyor. Öğrencilerin yalnızca değişen dünyaya uyum sağlamaları değil aynı zamanda liderlik edebilmeleri hedefleniyor. Program, öğrencilerine modern yaşamın gereksinimlerine uyum sağlayabilecekleri kaliteli bir eğitim sunuyor. Yenilikçi ve küresel bir kariyer dönüşümü için fırsat yaratıyor.

Imperial College Business School

Online MBA Okulları arasında önemli bir yere sahip bir diğer kurum Imperial College Business School… Imperial College Business School, Imperial College London'ın işletme okulu olarak biliniyor. Okul, 2004 yılından beri varlığını sürdürüyor ve Kraliçe II. Elizabeth tarafından açıldığı biliniyor. Kurumun yaklaşık 124 ülkede mezunları bulunuyor. Öğretim kadrosunun yüzde 90'ından fazlasının uluslararası öğretim üyelerinden oluşuyor.

İşletme okulunun kökleri,  Yönetim Bilimi kursunun başladığı 1955 yılına kadar uzanıyor. O dönemde yalnızca 5 öğrenciye eğitim verdiği biliniyor. Bu kursun ardından 1971'de Samuel Eilon'un liderliğinde bir Yönetim Bilimi Bölümü (DMS) kuruldu. Bölümde, Imperial'in Endüstriyel Sosyoloji Biriminden personel ve öğrenciler yer alıyordu. Bölüm 15 akademik personel ve yaklaşık 60 öğrenciye hizmet veriyordu. 1987'de Yönetim Bilimi Bölümü, Sosyal ve Ekonomik Çalışmalar Bölümü ile birleştirildi. Okul, üç yıllık yeni bir yarı zamanlı Executive MBA kursu başlattı.

2000 yılında Imperial mezunu olan Gary A. Tanaka, üniversiteye yüklü bir bağışta bulundu. Bağışın, Yönetim Okulu'nun araştırma odaklı bir işletme okuluna dönüşümünü finanse etmek için kullanılmasına karar verildi. Böylelikle; Tanaka İşletme Okulu kuruldu. Okulun adı 2008’de Imperial College Business School olarak değiştirildi.

İşletme okulu, Imperial'ın South Kensington kampüsündeki Exhibition Road üzerinde yer alıyor. Okul hem lisans hem de lisansüstü programlar sunuyor. Global MBA (online) programı kurumun sunduğu lisansüstü programlar arasında yer alıyor. Okul, QS sıralamasına göre dünyanın en iyi online MBA Okulları arasında ikinci sırada bulunuyor.

Program, pratik ve yenilikçi bir müfredat sunmayı hedefliyor. Çevrimiçi formatta sunulan yarı zamanlı bir program olarak biliniyor. Program 21 – 24 ve 32 aylık süreler içerisinde tamamlanabiliyor. Program çerçevesinde öğrencilerin, finans, girişimcilik ve inovasyon, liderlik ve organizasyon, pazarlama gibi alanlarda uzmanlaşması amaçlanıyor. Program ücreti ise yaklaşık 41 bin Sterlin olarak biliniyor.

Warwick Business School

Warwick Business School (WBS), Warwick Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi'nin akademik bir bölümü olarak eğitim veriyor. 1967'de Endüstri ve İşletme Araştırmaları Okulu olarak kurulduğu biliniyor. Okul, hemen her yıl dünyanın en iyileri arasında kendine yer buluyor. Online MBA okulları arasında da önemli bir noktada duruyor. Online MBA programı ile 2021 yılı QS sıralamasına göre dünyada 3. sırada yer alıyor.

Okulun mezunları, küresel olarak şirketlerde ve akademik kurumlarda liderlik pozisyonlarında yer alıyor. Warwick Business School bireyler ve şirketler için lisans, yüksek lisans ve doktora derecesi programları sunuyor. Bununla birlikte profesyonel dünyaya yönelik yönetici eğitimleri veriyor. Bir yıllık tam zamanlı programların yanı sıra, çevrimiçi programlar da sunuyor.

Okulun, online MBA programı, ilham verici öğretimi esnek çevrimiçi öğrenmeyle birleştiriyor. Program, öğrencilerin iş bilgisi ve liderlik becerilerini geliştirmelerini hedefliyor. Okul, inovasyona odaklanan bir eğitim anlayışını benimsiyor. Okulun online platformu öğrencilere birçok imkan ve avantaj sağlıyor. Eş zamanlı derslere katılım, arşivlenmiş oturumları izleme, öğretim materyallerine erişim bu imkanlardan bazıları olarak sıralanıyor. Öğrenciler platform aracılığıyla diğer öğrencilerle bağlantı kurabiliyor, öğretim üyeleriyle doğrudan irtibata geçebiliyor.

Kurum öğrencilere dünyanın herhangi bir yerinde faaliyet gösterebilmeleri için gereken becerileri sağlamayı amaçlıyor. Dünyanın farklı noktalarında yaklaşık 53 bin mezunu bulunan WBS, öğrencilere geniş bir network de sağlıyor. Kurum öğrenci ve mezunlarının değişen dünyada fark yaratabilmelerini hedefliyor. Bunu dünyanın her yerinden uzmanlar, misafir öğretim üyeleri ile bir arada yapıyor. Bununla birlikte; okul, düzenli olarak iş liderlerini ağırlıyor. Okulun, Amazon, Gallup ve CAPCO gibi uluslararası kuruluşlarla iş birlikleri yaptığı da biliniyor.

Online MBA Okulları: Australian Graduate School of Management

Australian Graduate School of Management (AGSM), Sidney, Yeni Güney Galler, Avustralya'da bulunuyor. Yeni Güney Galler Üniversitesi'ndeki (UNSW Sidney) UNSW İşletme Okulu'nun bir parçası olarak biliniyor. Okul 1977 yılından beri varlığını sürdürüyor. 1999'da, AGSM ve Sydney Üniversitesi İşletme Enstitüsü’nün, AGSM adı altında birleştiği biliniyor. Kasım 2005'te ise AGSM tamamen UNSW mülkiyetine geri dönüyor. 2006’da ise AGSM’nin UNSW Ticaret ve Ekonomi Fakültesi ile birleştiği biliniyor.

Australian Graduate School of Management, genel yönetim, yönetici ve liderlik geliştirme alanında lisansüstü programlar sunuyor. AGSM, tam zamanlı MBA, MBAX (online), genel yönetim, yönetici ve liderlik geliştirme alanlarında eğitim veriyor. Bu alanlarda yüksek lisans sertifikalarının yanı sıra; yönetici eğitim programları da sunuyor. Program, QS 2021 sıralamasında dünyanın en iyi MBA okulları arasında dördüncü sırayı alıyor. Uzun yıllar boyunca okulun MBA programı Financial Times tarafından Avustralya'nın en iyisi olarak seçildiği biliniyor.

AGSM online MBA programı son derece kaliteli bir eğitim sunuyor. Yönetim rolleri için güvenlerini, güvenilirliklerini ve istihdam edilebilirlik potansiyellerini geliştirmek isteyen öğrencileri ağırlıyor. Aynı zamanda yeni mezunlar ve erken kariyer profesyonelleri de programa katılabiliyor. Program, öğrencilere temel eğitimin yanı sıra güncel konularda da eğitim veriyor. Bozulma Stratejileri, Dijital Teknoloji ile Yönetme ve İş Analitiği gibi konulara program kapsamında yer veriliyor. Program teori ile pratik uygulamaları harmanlıyor.

Program farklı sektörden öğrencileri ağırlıyor. Güçlü bir iş temeli ile kariyerlerine başlama fırsatı sunuyor. Öğrencilerin kariyer geliştirme teorileri ve modellerini keşfetmelerine olanak sağlıyor. Lisans eğitimi sırasında edinilen bilgilerin pratik iş deneyimi ile geliştirilmesini amaçlıyor. Sürekli yapılanan iş dünyası için liderlik, problem çözme ve analitik becerileri geliştirmeyi hedefliyor. Bu online program ile öğrencilerin potansiyellerini keşfetmeleri ve yeni istihdam olanaklarından faydalanmaları mümkün hale geliyor.

Alliance Manchester Business School

Online MBA okulları arasında en iyilerden biri de Alliance Manchester Business School Alliance Manchester Business School (Alliance MBS), Manchester, İngiltere'de bulunan Manchester Üniversitesi'nin işletme okulu olarak biliniyor. Birleşik Krallık'taki en prestijli işletme okullarından biri olarak kabul ediliyor. QS 2021 sıralamasına göre dünyanın en iyi 5. Online MBA okulu olarak sıralanıyor. Alliance MBS lisans ve lisansüstü derecelerin yanı sıra; yöneticilere yönelik programlar sunuyor. Hem eski Manchester Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden hem de UMIST'ten bölümler içeriyor.

Alliance MBS, online eğitimde 3 farklı program sunuyor. Global MBA Finance programı 18 aylık bir süreyi kapsıyor. En az üç yıllık deneyime ve ACCA ve CIMA gibi profesyonel finans yeterliliklerine sahip adayları kapsıyor. Program kapsamında, beş farklı atölye içeriğiyle 27 günlük bir öğretim içeriği sunuluyor. Bir diğer program olan Küresel MBA programı yine 18 aylık bir süreyi kapsıyor. En az sekiz yıllık deneyime sahip üst düzey yöneticiler ve girişimcilere yönelik olarak düzenleniyor. Programın dünya çapında başvuruya açık olduğu biliniyor. Program beş atölye çalışması ve 32 günlük öğretimi içeriyor.

Son olarak; Global MBA, en az üç yıllık deneyime sahip tüm sektörlerden tüm profesyonelleri kapsıyor. Programın süresi 24 ay olarak biliniyor. Program, altı atölye çalışması ve 31 günlük eğitimi içeriyor. Programın diğer iki programa oranla daha esnek olduğu biliniyor. Katılımcılar çevrimiçi eğitimlerin yanı sıra; seçmeli dersler için küresel merkezlerdeki atölye ve kurslara katılabiliyor.

Programlar daha yüksek gelir elde etmek ya da rolünü, sektörünü, konumu değiştirmek isteyenlere eğitim veriyor. Buna yönelik olarak yarı zamanlı ve esnek program içerikleri sunuyor. Programların tam zamanlı çalışanlar da içinde uygun olduğu biliniyor. Dünyanın herhangi bir noktasından programlara katılım sağlanabiliyor. Programlar, en az üç yıllık deneyime sahip olan tüm sektörlerden profesyonellere eğitim veriyor. Mezunlar, Manchester'da tam zamanlı Manchester MBA okuyan öğrencilerle aynı MBA yeterliliğinin sağlanmasına olanak veriyor.

Online MBA Okulları hakkında daha detaylı bilgi edinmek için aba Eğitim web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için Doç. Dr. Gamze Sart ve aba Eğitim ile iletişime geçebilirsiniz. Eğitim ve üniversitelere dair daha fazla içeriğe ulaşmak için YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz.

Ücretsiz Open Day Günlerimize Katılmak İçin Aşağıdaki Formu Doldurun

Açık bilgilendirme günlerimizde tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation

Dünyanın En İyi Online MBA Okulları

Dünyanın en iyi online MBA okulları hangileri? MBA Nedir? MBA okul fiyatları nasıl? MBA Başvuru süreci için nelere ihtiyaç duyuluyor? İlk olarak; “MBA nedir?” sorusuyla başlayalım… MBA yani Master of Business Administration bir tür eğitim programı… Türkiye’de İşletme Yüksek Lisans programı olarak adlandırılıyor. Program kapsamında iş dünyasındaki profesyonellerin ve girişimcilerin farklı beceriler kazanması amaçlanıyor.

Profesyoneller, teorik becerilerini pratikle birleştirme imkanı bulabiliyorlar. Değişen dünyada hızla gelişen ve yapılanan iş dünyasının dinamiklerine ayak uydurmayı öğreniyorlar. Program, ekonomi, pazarlama, insan kaynakları, finans, muhasebe gibi alanları kapsıyor. Satış, kalite güvencesi, proje yönetimi, veri analizi, araştırma-geliştirme gibi alanlar da program kapsamında yer alıyor.

Dünyanın En İyi Online MBA Okulları İçin Kabul Koşulları ve Program Ücretleri

MBA başvuru süreci online programlar için okul ve ülkelere göre değişiklik gösteriyor. Başvurular üniversitelerin ilgili merkezleri ya da online platformları aracılığıyla yapılabiliyor. Genellikle online MBA programları profesyonellere yönelik olarak düzenleniyor. Bu nedenle belirli bir iş tecrübesine sahip olmak gerekiyor. Talep edilen iş tecrübesi, 1 yıl, 3 yıl ya da 5 yıl gibi süreleri içerebiliyor. Kimi programlar için yalnızca üst düzey yöneticilerin başvuruları kabul ediliyor. Başvuru süreçleri ve kabul koşulları hakkında detaylı bilgiye kurumların web siteleri üzerinden erişilebiliyor.

Avrupa’da bulunan okulların sunduğu programları tercih etmek isteyen öğrencilerin daha düşük ücretler ödediği biliniyor. Avrupa’daki okullar, online MBA programları için 30-40 bin Euro arasında değişen ücretler talep ediyor. Amerika söz konusu olduğunda ücretlerin daha yüksek olduğu biliniyor. Program ücretleri ülke ve okullara göre hatta programın niteliğine göre değişiklik gösteriyor. Bu anlamda MBA okul fiyatları ile ilgili bilgi almak için üniversitelerle irtibat kurmak gerekiyor. Gerekli bilgilere üniversitelerin web siteleri aracılığıyla da ulaşılabiliyor.

Online MBA Okulları: IE Business School

IE Business School, Madrid, İspanya'da bulunan bir işletme lisans ve lisansüstü okulu olarak biliniyor. 1973'te Instituto de Empresa adıyla kurulan okul; 2009'dan beri IE Üniversitesi'nin bir parçası olarak eğitim veriyor. IE Business School, BBA, MBA, Executive MBA, finans ve yönetim alanlarında yüksek lisans programları, yönetici eğitim programları, Doktora ve DBA programları yürütüyor. Okul, Madrid'in finans bölgesi olarak bilinen Salamanca’da merkezi bir konumda yer alıyor. Okul, QS sıralamasına göre; 2021 yılının en iyi online MBA Okulu olarak kabul ediliyor.

Günümüz eğitim anlayışının yanı sıra; iş dünyasının da artık fiziksel alanlarla sınırlı olmadığı biliniyor. Eğitim ve kariyer fırsatları, günümüz koşullarında zaman ve mekan kavramlarının ötesinde bir noktada bulunuyor. Online MBA okulları tam da bu noktada devreye giriyor. IE Business School, dünyanın her yerinden profesyonelleri çok yönlü bir ortamda bir araya getiriyor. Böylelikle uluslararası bir bakış açısı geliştirmek de mümkün olabiliyor. Programın Bitirme Projesi çerçevesinde öğrencilerin öncü bir iş planı tasarlaması gerekiyor. Böylece öğrencilerin sınırlarını ve potansiyellerini ortaya koyma fırsatı oluyor. Program boyunca, eleştirel düşünme, ikna, müzakere, ekip oluşturma gibi konularda çeşitli eğitimler veriliyor.

IE Business School online MBA programının, süresi 17 - 24 hafta arasında değişiklik gösteriyor. Programa başvurular ise Eylül ve Şubat aylarında gerçekleştirilebiliyor. Programın dili İngilizce olarak biliniyor.  Program değişen dünyanın ihtiyaçları doğrultusunda öğrencilerin bilgi ve yeteneklerini yeniden yapılandırmalarını amaçlıyor. Program öğrencilerin profesyonel ivmeden ödün vermeden kariyer potansiyellerini artırmaları için araçlar sunuyor. Öğrencilerin yalnızca değişen dünyaya uyum sağlamaları değil aynı zamanda liderlik edebilmeleri hedefleniyor. Program, öğrencilerine modern yaşamın gereksinimlerine uyum sağlayabilecekleri kaliteli bir eğitim sunuyor. Yenilikçi ve küresel bir kariyer dönüşümü için fırsat yaratıyor.

Imperial College Business School

Online MBA Okulları arasında önemli bir yere sahip bir diğer kurum Imperial College Business School… Imperial College Business School, Imperial College London'ın işletme okulu olarak biliniyor. Okul, 2004 yılından beri varlığını sürdürüyor ve Kraliçe II. Elizabeth tarafından açıldığı biliniyor. Kurumun yaklaşık 124 ülkede mezunları bulunuyor. Öğretim kadrosunun yüzde 90'ından fazlasının uluslararası öğretim üyelerinden oluşuyor.

İşletme okulunun kökleri,  Yönetim Bilimi kursunun başladığı 1955 yılına kadar uzanıyor. O dönemde yalnızca 5 öğrenciye eğitim verdiği biliniyor. Bu kursun ardından 1971'de Samuel Eilon'un liderliğinde bir Yönetim Bilimi Bölümü (DMS) kuruldu. Bölümde, Imperial'in Endüstriyel Sosyoloji Biriminden personel ve öğrenciler yer alıyordu. Bölüm 15 akademik personel ve yaklaşık 60 öğrenciye hizmet veriyordu. 1987'de Yönetim Bilimi Bölümü, Sosyal ve Ekonomik Çalışmalar Bölümü ile birleştirildi. Okul, üç yıllık yeni bir yarı zamanlı Executive MBA kursu başlattı.

2000 yılında Imperial mezunu olan Gary A. Tanaka, üniversiteye yüklü bir bağışta bulundu. Bağışın, Yönetim Okulu'nun araştırma odaklı bir işletme okuluna dönüşümünü finanse etmek için kullanılmasına karar verildi. Böylelikle; Tanaka İşletme Okulu kuruldu. Okulun adı 2008’de Imperial College Business School olarak değiştirildi.

İşletme okulu, Imperial'ın South Kensington kampüsündeki Exhibition Road üzerinde yer alıyor. Okul hem lisans hem de lisansüstü programlar sunuyor. Global MBA (online) programı kurumun sunduğu lisansüstü programlar arasında yer alıyor. Okul, QS sıralamasına göre dünyanın en iyi online MBA Okulları arasında ikinci sırada bulunuyor.

Program, pratik ve yenilikçi bir müfredat sunmayı hedefliyor. Çevrimiçi formatta sunulan yarı zamanlı bir program olarak biliniyor. Program 21 – 24 ve 32 aylık süreler içerisinde tamamlanabiliyor. Program çerçevesinde öğrencilerin, finans, girişimcilik ve inovasyon, liderlik ve organizasyon, pazarlama gibi alanlarda uzmanlaşması amaçlanıyor. Program ücreti ise yaklaşık 41 bin Sterlin olarak biliniyor.

Warwick Business School

Warwick Business School (WBS), Warwick Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi'nin akademik bir bölümü olarak eğitim veriyor. 1967'de Endüstri ve İşletme Araştırmaları Okulu olarak kurulduğu biliniyor. Okul, hemen her yıl dünyanın en iyileri arasında kendine yer buluyor. Online MBA okulları arasında da önemli bir noktada duruyor. Online MBA programı ile 2021 yılı QS sıralamasına göre dünyada 3. sırada yer alıyor.

Okulun mezunları, küresel olarak şirketlerde ve akademik kurumlarda liderlik pozisyonlarında yer alıyor. Warwick Business School bireyler ve şirketler için lisans, yüksek lisans ve doktora derecesi programları sunuyor. Bununla birlikte profesyonel dünyaya yönelik yönetici eğitimleri veriyor. Bir yıllık tam zamanlı programların yanı sıra, çevrimiçi programlar da sunuyor.

Okulun, online MBA programı, ilham verici öğretimi esnek çevrimiçi öğrenmeyle birleştiriyor. Program, öğrencilerin iş bilgisi ve liderlik becerilerini geliştirmelerini hedefliyor. Okul, inovasyona odaklanan bir eğitim anlayışını benimsiyor. Okulun online platformu öğrencilere birçok imkan ve avantaj sağlıyor. Eş zamanlı derslere katılım, arşivlenmiş oturumları izleme, öğretim materyallerine erişim bu imkanlardan bazıları olarak sıralanıyor. Öğrenciler platform aracılığıyla diğer öğrencilerle bağlantı kurabiliyor, öğretim üyeleriyle doğrudan irtibata geçebiliyor.

Kurum öğrencilere dünyanın herhangi bir yerinde faaliyet gösterebilmeleri için gereken becerileri sağlamayı amaçlıyor. Dünyanın farklı noktalarında yaklaşık 53 bin mezunu bulunan WBS, öğrencilere geniş bir network de sağlıyor. Kurum öğrenci ve mezunlarının değişen dünyada fark yaratabilmelerini hedefliyor. Bunu dünyanın her yerinden uzmanlar, misafir öğretim üyeleri ile bir arada yapıyor. Bununla birlikte; okul, düzenli olarak iş liderlerini ağırlıyor. Okulun, Amazon, Gallup ve CAPCO gibi uluslararası kuruluşlarla iş birlikleri yaptığı da biliniyor.

Online MBA Okulları: Australian Graduate School of Management

Australian Graduate School of Management (AGSM), Sidney, Yeni Güney Galler, Avustralya'da bulunuyor. Yeni Güney Galler Üniversitesi'ndeki (UNSW Sidney) UNSW İşletme Okulu'nun bir parçası olarak biliniyor. Okul 1977 yılından beri varlığını sürdürüyor. 1999'da, AGSM ve Sydney Üniversitesi İşletme Enstitüsü’nün, AGSM adı altında birleştiği biliniyor. Kasım 2005'te ise AGSM tamamen UNSW mülkiyetine geri dönüyor. 2006’da ise AGSM’nin UNSW Ticaret ve Ekonomi Fakültesi ile birleştiği biliniyor.

Australian Graduate School of Management, genel yönetim, yönetici ve liderlik geliştirme alanında lisansüstü programlar sunuyor. AGSM, tam zamanlı MBA, MBAX (online), genel yönetim, yönetici ve liderlik geliştirme alanlarında eğitim veriyor. Bu alanlarda yüksek lisans sertifikalarının yanı sıra; yönetici eğitim programları da sunuyor. Program, QS 2021 sıralamasında dünyanın en iyi MBA okulları arasında dördüncü sırayı alıyor. Uzun yıllar boyunca okulun MBA programı Financial Times tarafından Avustralya'nın en iyisi olarak seçildiği biliniyor.

AGSM online MBA programı son derece kaliteli bir eğitim sunuyor. Yönetim rolleri için güvenlerini, güvenilirliklerini ve istihdam edilebilirlik potansiyellerini geliştirmek isteyen öğrencileri ağırlıyor. Aynı zamanda yeni mezunlar ve erken kariyer profesyonelleri de programa katılabiliyor. Program, öğrencilere temel eğitimin yanı sıra güncel konularda da eğitim veriyor. Bozulma Stratejileri, Dijital Teknoloji ile Yönetme ve İş Analitiği gibi konulara program kapsamında yer veriliyor. Program teori ile pratik uygulamaları harmanlıyor.

Program farklı sektörden öğrencileri ağırlıyor. Güçlü bir iş temeli ile kariyerlerine başlama fırsatı sunuyor. Öğrencilerin kariyer geliştirme teorileri ve modellerini keşfetmelerine olanak sağlıyor. Lisans eğitimi sırasında edinilen bilgilerin pratik iş deneyimi ile geliştirilmesini amaçlıyor. Sürekli yapılanan iş dünyası için liderlik, problem çözme ve analitik becerileri geliştirmeyi hedefliyor. Bu online program ile öğrencilerin potansiyellerini keşfetmeleri ve yeni istihdam olanaklarından faydalanmaları mümkün hale geliyor.

Alliance Manchester Business School

Online MBA okulları arasında en iyilerden biri de Alliance Manchester Business School Alliance Manchester Business School (Alliance MBS), Manchester, İngiltere'de bulunan Manchester Üniversitesi'nin işletme okulu olarak biliniyor. Birleşik Krallık'taki en prestijli işletme okullarından biri olarak kabul ediliyor. QS 2021 sıralamasına göre dünyanın en iyi 5. Online MBA okulu olarak sıralanıyor. Alliance MBS lisans ve lisansüstü derecelerin yanı sıra; yöneticilere yönelik programlar sunuyor. Hem eski Manchester Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden hem de UMIST'ten bölümler içeriyor.

Alliance MBS, online eğitimde 3 farklı program sunuyor. Global MBA Finance programı 18 aylık bir süreyi kapsıyor. En az üç yıllık deneyime ve ACCA ve CIMA gibi profesyonel finans yeterliliklerine sahip adayları kapsıyor. Program kapsamında, beş farklı atölye içeriğiyle 27 günlük bir öğretim içeriği sunuluyor. Bir diğer program olan Küresel MBA programı yine 18 aylık bir süreyi kapsıyor. En az sekiz yıllık deneyime sahip üst düzey yöneticiler ve girişimcilere yönelik olarak düzenleniyor. Programın dünya çapında başvuruya açık olduğu biliniyor. Program beş atölye çalışması ve 32 günlük öğretimi içeriyor.

Son olarak; Global MBA, en az üç yıllık deneyime sahip tüm sektörlerden tüm profesyonelleri kapsıyor. Programın süresi 24 ay olarak biliniyor. Program, altı atölye çalışması ve 31 günlük eğitimi içeriyor. Programın diğer iki programa oranla daha esnek olduğu biliniyor. Katılımcılar çevrimiçi eğitimlerin yanı sıra; seçmeli dersler için küresel merkezlerdeki atölye ve kurslara katılabiliyor.

Programlar daha yüksek gelir elde etmek ya da rolünü, sektörünü, konumu değiştirmek isteyenlere eğitim veriyor. Buna yönelik olarak yarı zamanlı ve esnek program içerikleri sunuyor. Programların tam zamanlı çalışanlar da içinde uygun olduğu biliniyor. Dünyanın herhangi bir noktasından programlara katılım sağlanabiliyor. Programlar, en az üç yıllık deneyime sahip olan tüm sektörlerden profesyonellere eğitim veriyor. Mezunlar, Manchester'da tam zamanlı Manchester MBA okuyan öğrencilerle aynı MBA yeterliliğinin sağlanmasına olanak veriyor.

Online MBA Okulları hakkında daha detaylı bilgi edinmek için aba Eğitim web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için Doç. Dr. Gamze Sart ve aba Eğitim ile iletişime geçebilirsiniz. Eğitim ve üniversitelere dair daha fazla içeriğe ulaşmak için YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz.

Ücretsiz Open Day Günlerimize Katılmak İçin Aşağıdaki Formu Doldurun

Açık bilgilendirme günlerimizde tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation