fbpx
Ana sayfa » Blog » Amerika’da Yaz Okulu

Amerika’da Yaz Okulu

Yurtdışında Yaz Okulu Nedir? Yaz okulu programları 7-17 yaş aralığına dahil olan gençlerin, okulların kapandığı dönem olan yaz tatili boyunca…

27 Ocak 2020

Yurtdışında Yaz Okulu Nedir?

Yaz okulu programları 7-17 yaş aralığına dahil olan gençlerin, okulların kapandığı dönem olan yaz tatili boyunca yabancı dil öğrenerek ve dil eğitimi sırasında aldığı sosyal aktivitelerinde dahil olduğunu ders programı bütününe yaz okulu denir. Yaz okuluna gitmek isteyen öğrenciler bu eğitimleri isteklerine göre, Amerika, İngiltere, İrlanda veya öğrenmek istedikleri dilin anadil olduğu ülkeleri yani Avrupa ülkelerini tercih edebilirler.

Yaz Okulları Neden Tercih Edilmeli

  • Öğrenciler bu programlara katılarak, kendi ülkelerinde aldığı İngilizce eğitiminin veya yabancı dil eğitiminin pratiğini yaparak edindiği bilgileri ve kelime dağarcığını geliştiriyor olacak.
  • Yapılacak olan en özgün planlardan biri olan Yurtdışında Yaz Okuluna katılmak, kendi yaşıtlarıyla kültür alışverişi yaparak hem farklı kültürler öğrenecek hem de bir dünya vatandaşı olacak.
  • Psikolojik olarak bakarsak; sorumluluklarının sahibi olması demek, çocuğunuzun problemleriyle kendinin başa çıkması gerektiğini öğrenmesi aynı zamanda iletişim becerilerini yabancı dil öğrenerek geliştirmesi konusunda tecrübeye sahip olacak.
  • Erken yaşta pasaport ve vize sahibi olması ilerleyen zamanlarda yurtdışına çıkışları için bir artı olacak hem de kendine olan özgüveni artacaktır. Yaz okuluna gitmesi sadece İngilizcesini veya öğrenmek istediği dili geliştirmesine değil, dünyaya olan bakış açısını değiştirmesine ve tazelemesine de yarayacaktır.

Amerika’da Yaz Okuluna Gitmek İsteyen Öğrenciler Hangi Okulları Tercih Etmeli

Amerika’da yer alan ve dünyanın en önde gelen üniversitelerin bünyesinde verilen yaz okulu eğitimleri öğrencilere kampüste İngilizce eğitimi almanın deneyimini yaşatmaktadır.

·       UCLA YAZ OKULU

UCLA, California Üniversitesi’nin Los Angeles kampüsün kısaltılmış adıdır. 1919’da kurulmuş olan UCLA’in öğrenci sayısı 42.000’in üzerindedir. UC Los Angeles mezun ve öğrencileri bugüne kadar 13 kez Nobel ve 261 kez Olimpiyat madalyası kazanmıştır.

·       UC BERKELEY YAZ OKULU

California’a yer alan Berkeley Üniversitesi, özellikle matematik, kimya, kimya mühendisliği ve elektrik mühendisliği alanlarında önde gelen araştırmalara ev sahipliği yapmaktadır. 40 bine yakın öğrencisi olan UC Berkeley’in yıllık bütçesi 4 milyar dolardır. Berkeley mezun ve öğrencileri bugüne kadar 73 Nobel, 20 Oscar ve 14 Pulitzer ödülü kazanmıştır.

·       MIT YAZ OKULU

Harvard gibi Boston’da yer alan MIT (Massachusetts Institute of Technology), dünyanın en iyi teknik üniversitesi olarak bilinmektedir. MIT mezun ve öğrencileri bugüne kadar tam 72 kez Nobel kazanmıştır. 1861 yılında kurulmuş olan Massachusetts Teknoloji Enstitüsü, yaklaşık 12 bin öğrenci barındırmaktadır.

·       YALE ÜNİVERSİTESİ YAZ OKULU

ABD’nin ve dünyanın en prestijli okullarından biri olan Yale, aynı zamanda ülkede yer alan en eski üçüncü üniversitedir. Sloganı olan “Işık ve Gerçek” olan Yale, bugüne kadar 6 ABD başkanı yetiştirmiştir. Yale yaz okulu programlarına katılacak öğrenciler uygulamalı bilimler ve mühendislik, politika, ekonomi gibi birbirinde farklı pek çok alanda eğitim görebilirler.

·       BROWN ÜNİVERSİTESİ YAZ OKULU

1764’de kurulan Brown Üniversitesi, ABD’nin en eski üniversitelerinden biridir. Providence kentindeki üniversitenin 10 bine yakın öğrencisi bulunmaktadır. Mezunları arasında Emma Watson, Ted Turner, John F. Kennedy Jr. gibi iş, sanat ve siyaset dünyasından pek çok ünlü isim yer almaktadır.

·       COLUMBİA ÜNİVERSİTESİ YAZ OKULU

New York’da yer alan Columbia Üniversitesi 1754 yılında kurulmuştur. Yaklaşık 30 bin öğrencisi ve yıllık 10 milyar doları bulan bütçesiyle Columbia, ABD’nin en büyük özel üniversitelerinden biridir.

·       HARVARD ÜNİVERSİTESİ YAZ OKULU

ABD’nin en eski üniversitesi olan Harvard, 1636 yılında kurulmuştur. Boston’da yer alan üniversitenin öğrenci sayısı 20.000’in üzerindedir. Harvard’ın mezunları arasında Barack Obama, Mark Zuckerberg, Bill Gates gibi isimler olması bu okulun adının son zamanlarda daha çok anılmasına sebep olsa da, Harvard’ın dünyanın en prestijli üniversitelerinden biri olması mezunlarının kimliğinden çok ötededir.

·        NYU YAZ OKULU

1831 senesinde kurulmuş olan New York Üniversitesi’nin mezunları arasında çok sayıda Nobel, Oscar ve Grammy ödülü sahibi bulunmaktadır. NYU’nun 60 bine yakın öğrencisi ve 8 milyar dolarlık bir yıllık bütçesi bulunmaktadır.

·       PRİNCETON ÜNİVERSİTESİ YAZ OKULU

1746’da kurulmuş olan Princeton Üniversitesi ABD’nin en iyi özel üniversitelerinden biridir. Öğrencilerine akademik olanaklar kadar kültürel sportif imkanlar da sunan Princeton’ın 8 bin öğrencisi bulunmaktadır. Üniversitenin bugüne kadarki en ünlü akademisyeni 1933’den ölümüne kadar burada görev yapan Albert Einstein’dır.

·        STANFORD ÜNİVERSİTESİ YAZ OKULU

San Francisco’da bulunan Stanford Üniversitesi, ABD’nin en iyi 5 üniversitesi arasında yer almaktadır. Üniversite ayrıca dünyadaki en büyük bütçeye sahip 3. üniversitedir.

·       UPENN YAZ OKULU

ABD’nin ilk üniversitesi olan Pensilvanya Üniversitesi (UPenn) 25 bin öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. UPenn’in devasa kütüphanesinde yaklaşık 6 milyondan fazla basılı kitap yer almaktadır.

Yurt dışında yaz okulu programları ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için videomuza göz atabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer makaleler…

Genel Merkez

Büyük Bebek İnşirah Yokuşu No: 65 Bebek/Beşiktaş/İstanbul

E-Posta  

info@abaedu.com

Telefon 

0 (212) 287 86 06

Contact Us

11 + 11 =

Whatsapp

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

Aydınlatma Metnini okudum, e-posta adresimin bülten üyeliği kapsamında 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlenmesini ve e-posta almayı kabul ediyorum.

Aboneliğiniz başladı!

Pin It on Pinterest