fbpx
Ana sayfa » Yurtdışında Lisans Eğitimi » Amerika’da Yaz Okulu Sistemi Nasıl?

Amerika’da Yaz Okulu Sistemi Nasıl?

Uluslararası öğrencilerin yaz okulu tercihleri yoğunlukla Amerika’daki okullar oluyor. Amerika’nın eğitim sistemi ve özellikle İngilizce konuşulan bir ülke olması sebebiyle,…

1 Nisan 2020

Uluslararası öğrencilerin yaz okulu tercihleri yoğunlukla Amerika’daki okullar oluyor. Amerika’nın eğitim sistemi ve özellikle İngilizce konuşulan bir ülke olması sebebiyle, üniversite öğrencilerinin Harvard Üniversitesi gibi bazı dünya çapında başarılı olan üniversitelerin yaz okulları cazip bir tercih sebebidir. Öğrenciler için Amerika’da en popüler olan şehirleri, New York, Los Angeles, San Francisco, Boston, Miami gibi şehirleri tercih etmektedir. Amerika’da yaz okullarını tercih eden bir diğer öğrenciler ise, İngilizce seviyesini geliştirmek isteyen 6-17 yaş grubu öğrenciler oluyor. Her seviyeden öğrenci Amerika’da dil eğitimi almak için yaz okullarını tercih edebilirler. Özellikle İngilizcesi düşük olan öğrencilerin pratik yapmaları için Amerika mükemmel bir seçenektir.

Amerika’da iki çeşit yaz okulu şekli vardır;

Üniversitelerin Yaz Programları

Üniversitelerin Yaz Okullarını çoğunlukla üniversite öğrencileri tercih etmektedir. Öğrencilerin katıldığı bu yaz okulu programları aldığı dersleri saydırarak (tabii her öğrenci derslerini saydırabilir diye bir durum yoktur) seçtiği programın eğitimini genellikle üç ile yedi hafta olarak alabilirler. Başvuru kriterlerini sağlayan öğrenciler tercih ettikleri programların kayıt işlemlerini erken zamanda tamamlamalıdır. Okulların konaklamaları ise, genellikle üniversitelerin kendi konaklamalarıdır. Üniversitelerin aynı zamanda dil eğitimi için de yaz okulu programları mevcuttur. 18 yaş ve üzeri öğrencileri kabul etmektedirler. Üniversitelerin kendi internet sayfalarında detayları mevcuttur. Eğitim danışmanlarımızdan da yaz okulu programları hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Özel Dil Okullarının Yaz Programları (Junior Programlar)

Özel Dil Okullarının sayısı Amerika’da fazladır.  Özel okulları üniversite okullarından ayıran özelliklerinden biri öğrencilerin küçük sınıflarda daha az kişiyle eğitim almasıdır. Bu durum bir öğretmenin tüm öğrencilerle ilgilenebilmesi ve öğrencilerinde daha verimli eğitim almasını sağlamaktadır. Özel dil okulları yaz programlarını 6-17 yaş aralığındaki öğrenciler için çeşitli aktivitelerinde içinde bulunduğu İngilizce programları veya öğrencilerin seviyelerine, ihtiyaçlarına göre yoğun İngilizce programları sunmaktadır.

Amerika’daki yaz okullarında öğrencilere haftalık aktiviteler, geziler sunulmaktadır. Konaklamaları ise, kendi sağladığı konaklamalar dışında alternatif binalarıyla da destek verebilmektedir.

Konu ile ilgili daha fazla bilgi almak için YouTube videomuza göz atabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer makaleler…

Genel Merkez

Büyük Bebek İnşirah Yokuşu No: 65 Bebek/Beşiktaş/İstanbul

E-Posta  

info@abaedu.com

Telefon 

0 (212) 287 86 06

Contact Us

9 + 10 =

Whatsapp

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

Aydınlatma Metnini okudum, e-posta adresimin bülten üyeliği kapsamında 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlenmesini ve e-posta almayı kabul ediyorum.

Aboneliğiniz başladı!

Pin It on Pinterest