fbpx
Ana sayfa » Yurtdışında Lisans Eğitimi » Amerika’da Üniversite Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

Amerika’da Üniversite Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

Amerika’da üniversite seçimi esnasında dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır. Burada tercih ettiğiniz ülkenin üniversitelerini ve size uygun olacak bölümlerini…

16 Nisan 2020

Amerika’da üniversite seçimi esnasında dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır. Burada tercih ettiğiniz ülkenin üniversitelerini ve size uygun olacak bölümlerini doğru seçmeniz çok önemlidir. Amerika’da çok fazla sayıda üniversite var. Özellikle Amerika’daki üniversiteleri ikiye ayırmak gerekir. Bunlar; East coast ve West coast bölgeleridir. Her bölgenin (eyaletin) kendine ait bir başvuru sistemi vardır. Bununla birlikte bireysel başvuru kabul eden üniversitelerde vardır. Yani resmi internet sitelerinden başvuru yapılabilir.

Amerika’da bir üniversiteye başvuru yapacaksanız, bilmeniz gereken en önemli şey, tercih ettiğiniz bölüm ile başvuru yapacağınız üniversitenin birbirine denk olmasıdır. Yani üniversitenin güzel olması değil o bölümün o üniversitede başarılı olması önemlidir. Bir diğer değişle, bugünü değil 2025 yıllarını düşünerek geleceği olan bir bölümle birlikte bu bölümün başarılı olduğu üniversiteyi seçmek önemlidir. Örneğin; yaşam bilimleri seçecek öğrencilerin Yale veya Harvard gibi üniversiteleri düşünmesi gerekir. Burada önemli olan sadece üniversitenin iyi bir sıralamada olması değildir. Seçilen üniversitenin hem bölümünüzle paralel olması hem de sizi ileride iş hayatına hazırlayabilir bir networke sahip olması gerekmektedir.

Bu nedenle Amerika’da seçtiğiniz üniversite ve tercih ettiğiniz bölüm ileriki mesleki kariyerinizde de başarılı olmanızı sağlayacaktır. Bölümünüze duyduğunuz sevgi, okulunuza duyduğunuz güvenle birlikte eğitim hayatınızdan sonra da okulunuzun sağladığı network desteği ile bu sürecin en başarılı dönemlerinden birine daha adım atmış olacaksınız. Biz bu anlamda öğrencilerimize Amerika’daki üniversitelerin başvuru süreçlerinde ve hangi bölümü seçmeleri konusunda da destek sağlamaktayız.

Konu ile ilgili daha fazla bilgi almak için YoTube videomuza göz atabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer makaleler…

Genel Merkez

Büyük Bebek İnşirah Yokuşu No: 65 Bebek/Beşiktaş/İstanbul

E-Posta  

info@abaedu.com

Telefon 

0 (212) 287 86 06

Contact Us

10 + 11 =

Whatsapp

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

Aydınlatma Metnini okudum, e-posta adresimin bülten üyeliği kapsamında 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlenmesini ve e-posta almayı kabul ediyorum.

Aboneliğiniz başladı!

Pin It on Pinterest