fbpx
Ana sayfa » Amerika'da Eğitim » Amerikada Konaklama Seçenekleri Nelerdir?

Amerikada Konaklama Seçenekleri Nelerdir?

Amerikada konaklama seçenekleri arasında yurt, aile yanında kalma ve otel bulunmaktadır. Bu seçeneklerden birini tercih ederek Amerika’da kaldığınız süre boyunca…

12 Ekim 2020

aba-egitim-amerikada-konaklama-secenekleri-nelerdir

Amerikada konaklama seçenekleri arasında yurt, aile yanında kalma ve otel bulunmaktadır. Bu seçeneklerden birini tercih ederek Amerika’da kaldığınız süre boyunca rahat bir konaklama geçirmiş olacaksınız. Amerika’da eğitim almak geleceğiniz açısında son derece önemli bir karar olacaktır. Bu eğitimler sayesinde iş hayatında rahatlıkla hareket etme imkanı da sağlanmaktadır. Amerika’da eğitime kabul edildiğiniz takdirde sizleri bekleyen çeşitli konaklama seçenekleri ile karşılaşacaksınız.

Amerika’da kalındığı süre boyunca hem kampüs içerisinde hem de kampüs dışında konaklamanızı sağlayacak pek çok seçenek bulunmaktadır. Kampüs içerisinde yer alan konaklamaların başında devlet yurtları bulunmaktadır. Amerikada konaklama için kampüs dışını tercih ediyorsanız eğer o zamanda özel yurtlar ve ev-oda kiralama seçenekleri sizleri beklemektedir. Ya da evinizden uzak olmanıza rağmen yine de aile ortamını arayanlardan iseniz aile yanı konaklama da tam size göre olacaktır.

Amerikada Konaklama İçin İlk Tercih Ne Olmalı?

Konaklama alternatiflerinden ilki ve ilk akla gelen; üniversite içerisinde yer alan öğrenci yurtlarıdır. Kampüs içerisinde yer alan ve öğrencileri düzenli olarak hizmet sağlayan devlet destekli yurtlar tercihi en fazla olan seçenektir. Amerikada konaklama için tercih edilen öğrenci yurtları sayesinde hem diğer ülkelerden gelen kişilerle tanışma imkanınız olacak hem de farklı kültürlerin yönlerini öğrenmiş olacaksınız. Ayrıca devlet destekli bu yurtlarda kalan öğrenciler için sık sık sosyal aktivitelerde gerçekleştirilmektedir.

Kalınan yurdun sağladığı hizmetlere göre yurt ücretleri de değişkenlik göstermektedir. Üniversite içerisinde kalınan yurtların ortalama fiyatı ise 5bin ve 10bin dolar arasında değişmektedir. Ayrıca yurtlardaki oda alternatiflerine göre de fiyatlar değişiklik göstermektedir. Odalar genellikle tekli, ikili ve üçlü şeklinde değişmektedir. Hatta bazı üniversite yurtlarında öğrenciler kendi yemeklerini yapabiliyorken bazı yurtlarda ise sabah-akşam yemek seçenekleri öğrencilere sunulmaktadır.

Konaklama İçin Diğer Alternatifler

Amerikada konaklama yapan öğrenciler için devlet yurtlarının dışında özel yurtlar, ev-oda kiralama ve aile yanı konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Özellikle üniversitelerin çevresinde ve ulaşım açısından şehir merkezlerinde olan özel yurtlar konaklama alternatifleri arasında yer almaktadır. Bu özel yurtlar öğrencilere kaliteli hizmet vermektedir. Seçeceğiniz oda tercihe göre fiyat farklılıkları oluşturmaktadır. Ortalama fiyat değişikliği 500-800 dolar arasında olmaktadır.

Öğrencilerin birkaç kişi ile beraber tutabileceği ev-oda kiralama seçenekleri de bulunmaktadır. İsteğe göre tek bir daire kiralanacağı gibi evin içerisinde bölümlere ayrılmış tek bir oda da kiralama imkanınız bulunmaktadır. Ev ya da oda kiraları bulunduğunuz şehre ve kente göre değişiklik göstermektedir. Eğer ki şehir merkezinde bir ev veya oda kiralıyorsanız fiyat biraz daha artmaktadır. Ayrıca evin ya da odanın büyüklüğüne ve kalitesine göre de fiyat farklı olacaktır. Ortalama olarak 200-1000 dolar arasında fiyat değişiklikleri olmaktadır.

Amerikada konaklama yapmanın bir diğer yolu ise aile yanında konaklamadır. Ancak bu konaklama türü pek yaygın yapılmamaktadır. Kısa süreli bir konaklama tercih edecekseniz aile yanı tam size göre bir alternatiftir. Ancak üniversite eğitimi gibi uzun soluklu kalmalarda tercih edilen bir konaklama türü değildir. Aile yanında konaklamayı tercih eden öğrencilerin düzenli bir yaşam kazancı oldukça fazladır. Düzenli bir odadan tutunda yemek ve temizlik gibi sorunlarda aileler tarafından karşılanacaktır. Ancak bu durumun en olumsuz yönü ise ailelerin kalabalık olması ya da çocuk sayılarının fazla olması olacaktır. Bu konaklama seçeneğinin ortalama fiyatı ise aylık 150-500 dolar arasında değişmektedir.

Konaklama İçin En Uygun Seçeneği Nasıl Belirlerim?

Amerikada konaklama yapacak olan öğrencilerin bu seçeneklerden birini tercih ederek eğitimlerini tamamlayabilirler. Amerika başlı başına çok büyük bir ülke olduğundan farklı fiyat seçenekleri ile karşılaşmanız oldukça olağan bir durumdur. Ayrıca birçok konaklama çeşidi olduğundan ötürü de fiyat farklılıkları sıklıkla yaşanmaktadır. Kazandığınız şehre ve üniversiteye göre konaklama tercihinde bulunurken detaylı bir araştırma yapmanız sizin faydanıza olacaktır. Ayrıca öğrencilere yönelik olan sosyal medya hesaplarından da bilgi sahibi olmak oldukça kolaydır.

Konu hakkında daha detaylı bilgi almak için Aba Yurt Dışı Eğitim ile iletişime geçebilirsiniz. Yurt dışı eğitim sürecinde Aba Yurt Dışı Eğitim Merkezi profesyonel kadrosu ile tüm öğrencilere profesyonel destek sağlamaktadır. Yurt dışı eğitim süreci ile ilgili Aba Yurt Dışı Eğitim tarafından hazırlanan videolar için Aba Eğitim Yurt Dışı kanalını takip edebilirsiniz. Ayrıca benzer konular hakkında bilgilendirici videolara ulaşmak için de Doç. Dr. Gamze Sart’ın YouTube kanalına abone olabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer makaleler…

Genel Merkez

Büyük Bebek İnşirah Yokuşu No: 65 Bebek/Beşiktaş/İstanbul

E-Posta  

info@abaedu.com

Telefon 

0 (212) 287 86 06

Contact Us

4 + 14 =

Whatsapp

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

Aydınlatma Metnini okudum, e-posta adresimin bülten üyeliği kapsamında 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlenmesini ve e-posta almayı kabul ediyorum.

Aboneliğiniz başladı!

Pin It on Pinterest