Aba Eğitim’de SAT hazırlık Dersleri Tüm hızıyla Devam ediyor 

Yurtdışında üniversite okumak istiyor ve gereklilikleri karşılamak için hazırlanmak istiyorsanız Aba eğitim size benzersiz fırsatları sunmaya devam ediyor. Amerikan üniversitelerinde kabul şartları içerisinde yer alan SAT’da başarı göstermek için gerek dil gerek içerik bakımından eğitim almanızı sağlayan kurs programlarımız hizmetinizde. Sınırlı kontenjandan erken kayıt avantajları ile faydalanabilir, Amerika’daki okullarda okumak için ilk adımı en doğru şekilde atabilirsiniz. 

SAT Nedir? 

Türkiye’de ÖSYM tarafından yapılan üniversiteye giriş sınavının bir benzeri Amerika’da da uygulanır. Sadece Amerika’da merkezi yerleştirme söz konusu değildir. Yüksek öğrenime giriş sınavı Amerika’da SAT ismi ile bilinir. Scholastic Aptitude Test isminin kısaltması olan SAT, iki kısımdan oluşur. SAT1 olarak tanımlanan sınav matematik Geometri İngilizce dilbilgisi ve kompozisyon olmak üzere üç bölümdür yabancı öğrenciler için kompozisyon puanı değerlendirmeye alınmaz. SAT2 ise daha genel anlamlı bir çoktan seçmeli sınavdır. Sınav içeriğinde; matematik, fizik, kimya, biyoloji, Avrupa dilleri, Asya dilleri, tarih gibi alanlarda sorular yer alır. Kimi üniversiteler bu iki sınavın yalnızca birisini Kabul edebiliyorken, prestijli okullar her iki sınavda da başarı gösterilmesini bekler. Amerikan üniversitelerine kaydolabilmek için erken kayıt avantajlarını değerlendirmeli ve bir an önce SAT puanlarınızı alarak, başvuruda bulunmalısınız. Bu sayede daha erken sonuç alabileceğiniz gibi, kimi okullarda değerlendirme avantajı da elde edebilirsiniz.

Kimler SAT sınavına katılabilir? 

Yüksek Öğrenim yani lisans düzeyinde eğitim alacak Amerikan vatandaşları ve diğer ülke vatandaşları SAT’ye katılabilir. Sınav dünyanın çeşitli ülkelerinde yetkili sınav merkezleri tarafından yapılmakta ve puanları Amerika’daki okullarda kullanılabilmektedir. Hatta bazı ülkeler de, yükseköğretim programlarına öğrenci kabul ederken bu sınavı kabul edebilmektedir.

SAT hazırlık kursları programı 

SAT hazırlık programının en can alıcı noktası kuşkusuz yabancı dil boyutudur. Öğrencilerin akademik bilgilerini İngilizce olarak sınayan SAT’de başarı gösterebilmeleri için, bu akademik formasyona İngilizce olarak sahip olmaları gerekir. Zira herhangi bir yabancı dil kursunda öğrenilecek İngilizce SAT için yeterli olmayacak, öğrenci genel yabancı dil unsurları dışında kalan akademik konulara hakim olamayacaktır. Bu noktada biz SAT gruplarımızda, öğrencilerimizin Amerika’da temel öğretim gören öğrencilere denk bir bilgi ve beceri düzeyine ulaşmasını hedefleriz. Erken kayıt döneminde kurslarımıza kayıt yaptırarak, bir an önce eğitime başlayabilir bu zorlu süreci, size sunacağımız nitelikte eğitim imkânlarını değerlendirerek kolayca tamamlayabilirsiniz. Türkiye’deki üniversite sınavına hazırlanmaktan oldukça farklı bir süreci ifade eden SAT hazırlık kursları, uzman Eğitimciler Amerika’daki eğitim programlarını en uygun şekilde size aktarması şeklinde devam etmektedir.

Her yıl yüz binlerce kişinin girdiği, dünyanın en çok takip edilen ve başvuru yapılan sınavlarından biri olan SAT’de başarı göstermek imkansız değil. Yapmanız gereken sadece harekete geçmek ve bizimle iletişim kurarak eğitime hemen başlamak.

Aba eğitim SAT dersleri 

Aba eğitim olarak, dünya standartlarında eğitim programlarını yine dünya standartlarındaki fiziksel ortamımızda deneyimli eğitmenlerimiz sevk ve idaresinde sizlere sunarız. Alacağınız eğitimin neticesinde, yalnızca SAT başarısı kaybetmekle kalmayıp, Amerika’da alacağınız yüksek öğrenim için sağlam bir temel atmış olacaksınız. Erken kayıt döneminde öğrencilerimize SAT kurs fiyatları noktasında avantajlı çözümler sunmaktayız. Lise son sınıf öğrencileri ve mezunlar için oluşturulan SAT hazırlık kurslarında en iyi eğitimi almak için bize hemen ulaşın. Size bu eğitimlerin yanı sıra yurtdışı Eğitim Danışmanlığı noktasında destek verebilir, yurt dışındaki üniversitelerin özellikle Amerikan üniversitelerine erken kayıt avantajlarından faydalanmanızı sağlayabiliriz. Geleceğiniz sizin elinizde. Harekete geçin ve kazançlı çıkın.

Share this post

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

Aba Yurtdışı Eğitim Danışmanlık bültenine abone olduğunuzda yurtdışında lisans eğitimi, master, doktora eğitimi, dil ve yaz okulları ile ilgili makaleler mail adresinize gelir. Hemen kayıt olun.

Aboneliğiniz başladı!