Blog

Aba Eğitim Öğrencileri Ekim Ayında 5 Farklı Etkinliğe Katıldı

Aba Eğitim olarak, dolu dolu bir Ekim ayını geride bıraktık. Öğrencilerimizle birlikte son bir ayda beş farklı etkinliğe katıldık. Bilgilerimizi diğer katılımcılarla paylaştık, onların aktarımlarıyla bilgilerimizi zenginleştirdik ve bir arada olmanın keyfini çıkardık. IP Konferansı 2017 ile başladığımız bu dolu dolu ayın devamında ajandamızda Beyaz Baston, Maker Faire İstanbul, SolidWorks 2018 Semineri, Robot El Atölyesi yer aldı.

IP Konferansı 2017

Türkiye’nin en prestijli üniversitelerinden Boğaziçi Üniversitesi, ODTÜ ve Koç Üniversitesi’nin ortak çalışmasıyla ortaya çıkan IP Konferansı 2017, “Success Stories: From Lab To The Market” temasıyla gerçekleşti. Fikri mülkiyet konusunda farkındalık kazandırmayı amaçlayan bu etkinlik sayesinde öğrencilerimiz akademiyle sektörün buluşmasına tanıklık etme fırsatı buldu. Bunun yanı sıra fikirlerini gerçeğe dönüştüren projeleri için nelere dikkat etmeleri gerektiğini uzmanlardan dinleyerek bilgi birikimlerini arttırdılar.

Beyaz Baston

Görme engelli vatandaşlara odaklanan bir dernek olan Beyaz Baston, 14 Ekim’de Boğaziçi Üniversitesi’nde bir etkinlik düzenledi. Etkinlik kapsamında görme engelliler için çeşitli aktiviteler ve eserler sergilendi. Engelsiz sanata dair önemli çalışmalar, öğrencilerimizin vizyonunu genişletirken maker hareketin sosyal inovasyon için neler yapabileceğinin somut örneği oldu.

Maker Faire İstanbul

İstanbul’un en önemli tarihi binalarından biri olan Haydarpaşa Garı’nda 27 -29 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Maker Faire İstanbul, tam anlamıyla ilham kaynağıydı. Çeşitli alanlarda üreten makerlar, bu etkinlikte hareketin birlikte büyüme misyonunu tüm katılımcılara bir kez daha hatırlattı. Öğrencilerimiz bilgi alışverişinde bulundukları makerlar ile kendilerini geliştirme ve fikirlerini gerçeğe dönüştürme yolunda önemli bir adım atmış oldu.

SolidWorks 2018 Semineri

Dünyada 3 boyutlu tasarım programları arasında sıkça tercih edilen SolidWorks ve alanında uzman TEKYAZ Teknolojik Yazılımlar şirketi, bir araya gelerek bilgilendirici ve eğitici bir seminere imza attı. “Boyut Değiştiren Tasarımlarda Yeni Çağ!” sloganıyla büyük ilgi gören seminere katılan öğrencilerimiz, SolidWorks programına dair bilgilerini geliştirdi ve sertifika almaya hak kazandı.

Robot El Atölyesi

Endüstriyel robotik ve otomasyonun geleceği olarak kabul edilen robot kolları, bu kez Türk İşi’nin inovasyon laboratuvarında bir araya gelen ekibin çalışma konusu oldu. Maker hareketinin birlikte yapma yöntemiyle katılan makerlar, bilgilerini birbiriyle paylaşarak yollarına nasıl devam edeceklerini tartışma fırsatı buldu. Bu atölye gelecek planları için şimdiden kolları sıvayan öğrencilerimiz için büyük bir adım oldu.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir