fbpx
Ana sayfa » Yurtdışında Dil Eğitimi
Yurtdışında Dil Eğitimi
Bir dili konuşulduğu, yaşandığı yerde edinmek, o dili öğrenmenin en doğal yöntemidir. Yabancı dillerini geliştirmek isteyen öğrenciler de, amaçları ister IELTS ya da TOEFL sınavlarına hazırlık, ister konuşma pratiğinin arttırılması, ister de ikinci ya da üçüncü bir dili öğrenmek olsun, en iyi verimi yurtdışı dil okullarından alabilmektedirler.

Yurtdışında Bir Dil Okuluna Gitmek Size Ne Sağlar?

Yurtdışında dil eğitimi size öncelikle şu alanlarda fayda sağlayacaktır;

  • Yoğunlaşma
    Günün 24 saatini öğrenmek / geliştirmek istediğiniz dilin konuşulduğu ülkede geçirmek o dili çok daha iyi ve hızlı öğrenmenizi sağlayacaktır. Bu sayede Türkiye’de bir dil eğitimine nazaran 3-4 kat daha yoğun bir öğrenme deneyimi yaşayacaksınız.
  • Metod
    Yurtdışındaki seçkin eğitim kurumlarının ve üniversitelerin düzenlediği yabancı dil programları sayesinde, dil eğitimi alanında en iyi metodlarla ve en yeni materyarllere haşır neşir olacaksınız.
  • Kültürel Etkileşim
    Başka bir ülkede bulunduğunuz süre boyunca, o ülkenin adet ve gelenekleriyle, insanlarıyla ve gündelik hayatıyla kuracağınız etkileşim dünyaya bakışınıza ve vizyonunuza önemli bir katkı sağlayacaktır. Bunun yanı sıra, sizin gibi başka başka ülkelerden dil eğitimi için gelmiş pek çok kişiyle –ve onların kültürleriyle- de sürekli etkileşim içinde olacaksınız.

Hangi Ülkede Dil Eğitimi?

Dil eğitimini hangi ülkede alacağınızı nasıl seçeceksiniz? Hangi ülkede dil eğitimi almak sizin için daha doğru? Ülke seçimi yaparken iklim, maliyet ve yakınlık gibi pek çok kriteri göz önüne almalısınız.

Ancak bunlardan da önemli olanı, geleceğe yönelik kariyer ve eğitim planlarınızdır. Eğer yurtdışında lisans ya da lisans üstü eğitim alma planınız varsa, dil eğitiminizi de o ülkede tamamlamak size akademik geçişlerinizde avantaj sağlayabilir.

Aynı zamanda, örneğin 4 yıllık bir lisans programına kayıt olmadan önce o ülkede 3-4 aylık bir dil eğitimi programına katılmanız da kültürel entegrasyonunuz için yumuşak bir geçiş olacaktır.

Dil Okulu Program Seçenekleri

Son olarak, katılacağınız dil eğitimi programını da amaç ve hedeflerinize uygun olarak belirlemelisiniz. TOEFL ya da IELTS hazırlık kursları, özel amaçlara yönelik dil eğitimi programları (Hukuk İngilizcesi, Havacılık İngilizcesi vb) ya da genel dil eğitimi programları arasından ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun olan belirlemek için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

TOEFL ve IELTS Sınavları Hakkında Daha Fazla Bilgi için:

https://youtu.be/Ofp5m6k8Bd8

Formu Doldurun Biz Sizi Arayalım

Genel Merkez

Büyük Bebek İnşirah Yokuşu No: 65 Bebek/Beşiktaş/İstanbul

E-Posta  

info@abaedu.com

Telefon 

0 (212) 287 86 06

Contact Us

5 + 5 =

Whatsapp

Pin It on Pinterest