fbpx
MIT Yaz Okulu
MIT Yaz OkuluHarvard gibi Boston’da yer alan MIT (Massachusetts Institute of Technology), dünyanın en iyi teknik üniversitesi olarak bilinmektedir. MIT mezun ve öğrencileri bugüne kadar tam 72 kez Nobel kazanmıştır. 1861 yılında kurulmuş olan Massachusetts Teknoloji Enstitüsü, yaklaşık 12 bin öğrenci barındırmaktadır.

MIT farklı dallarda ve katılım koşullarında düzenlediği yaz programlarıyla uluslararası öğrencilere de ev sahipliği yapmaktadır. Bu programların arasında sadece kadın öğrencilere hitap eden Women’s Technology Program (WTP), lise öğrencilerine girişimcilik ve inovasyon eğitimi veren 5 haftalık MIT Launch ve her yıl 70 lise öğrencisini kabul eden Research Science Institute (RSI) programları da yer almaktadır.

MIT’nin dikkat çeken diğer yaz okulu programları arasında sadece 80 gelecek vaadeden lise öğrencisi kabul eden 6 haftalık MITES (Minority Introduction to Engineering and Science) programı ve 4 haftalık MIT Launch programıdır. MIT Launch programına katılan lise öğrencileri girişimcilik yeteneklerini geliştirebilir, becerilerini ve yenilikçilik kapasitelerini arttırabilirler.

Yaz okulu programlarıyla ilgili daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan formu doldurabilirsiniz.

Herhangi Bir Alan Bulunamadı.

Formu Doldurun Biz Sizi Arayalım

Genel Merkez

Büyük Bebek İnşirah Yokuşu No: 65 Bebek/Beşiktaş/İstanbul

E-Posta  

info@abaedu.com

Telefon 

0 (212) 287 86 06

Contact Us

10 + 14 =

Whatsapp

Pin It on Pinterest