Hemen Bilgi Al

Yurt Dışı Yaz Okulları

Yurtdışı yaz okulu programları öğrencilerin vizyonlarına ve akademik hayatlarına büyük bir katkı sağlayan kültürel değişim programlarıdır. Farklı ülkelerden gelmiş çok sayıda öğrenciyle bir arada eğitim alan öğrencilerimizin farkındalıkları ve iletişim becerileri artarken, özgüvenleri de yükselecektir.

Hangi Amaçla Bir Yaz Okulu Düşünüyorsunuz?

Yurtdışı yaz okulu programları yabancı dil gelişimi, STEM, girişimcilik ve akademik hazırlık gibi pek çok alanda düzenlenir. Yaz okulu seçerken önemli olan öğrencilerimizin akademik ihtiyaç ve beklentilerinin tespit edilerek doğru okulda doğru yaz okulu programına katılmalarının sağlanmasıdır.

Amerikan Üniversitelerinde Yaz Okulu Programları

ABD’de yer alan dünyanın en seçkin üniversitelerinin her biri, pek çok farklı alanda yaz programları düzenlemektedir. Bu programların çoğu sınırlı sayıda kontenjana sahiptir ve yalnızca en başarılı öğrencileri kabul ederler. Başvurular genellikle Aralık ayında başlar ve programlara kabul edilen öğrencilerin program sonunda alacakları belgeler akademik hayatlarının başlangıcında önemli bir yer tutar.

Yabancı Dili Geliştirmeye Yönelik Yaz Okulları

İngilizce hakimiyetlerini geliştirmek, TOEFL ya da IELTS skorlarını yükseltmek isteyen ya da ‘Hukuk İngilizcesi’ , ‘Mühendislik İngilizcesi’ gibi alanlarda mesleki dil eğitimi almak isteyen öğrencilerimiz ESL (English as a Second Language) programlarına katılabilirler.

STEM Yaz Okulları

STEM (Science, Technology, Engineering and Math) alanındaki hakimiyetin önemi, akademik geleceklerini teknik alanlarda sürdürmek isteyen öğrenciler için gün geçtikçe artıyor. STEM yaz okulları sayesinde öğrencilerimiz MIT, Yale, Stanford ve Harvard gibi seçkin üniversitelerin kampüslerinde mühendislik, bilgisayar bilimleri, fizik, tıp gibi alanlarda yoğun bir eğitim alabiliyorlar.

Üniversite Eğitimi için Kredi

Yine dünyanın en seçkin üniversitelerinde yer alan akademik yaz okulu programları sayesinde yüzlerce farklı konu başlığı altında yoğun ve derinlemesine bir eğitim almak mümkün. Üstelik program sonunda üniversiteler tarafından verilecek transkript ile üniversite eğitimi için kredi kazanmak mümkün.

Başvuru İşlemleri

Unutmayın, bahsettiğimiz okullarla ilgili başvurular genellikle Aralık ayında başlıyor ve kontanjanları son derece sınırlı olan bu programlara her sene yalnızca belirli sayıda öğrenci kabul ediliyor.

Yurt dışı yaz okulları ile ilgili daha fazla bilgi almak için kurucumuz Doç. Dr. Gamze Sart’ın YouTube videosuna göz atabilirsiniz.

Yaz okulu mu yoksa dil okulu mu tercih etmelisiniz? Eğer kararsız kaldıysanız, konu ile ilgili uzmanımızın YouTube videosuna göz atabilirsiniz.

Yaz okullarımızla ilgili detaylı bilgiye okul adlarına tıklayarak ulaşabilirsiniz:

[pagelist child_of=”current”]

Yaz okulu programlarıyla ilgili daha fazla bilgi almak ve danışmanlarımızın size ulaşabilmesi için aşağıda yer alan iletişim formunu doldurabilirsiniz.

[ninja_form id=1]