fbpx
Ana sayfa » Yurtdışında Lisans Eğitimi » Yurt Dışında Yaz Okulu : Karar Aşamasında Nelere Dikkat Etmeli

Yurt Dışında Yaz Okulu : Karar Aşamasında Nelere Dikkat Etmeli

Günümüzde artık iş başvurusu yaparken veya akademik eğitimlerin çoğunda karşımıza İngilizce engeli çıkmaktadır. İngilizceyi daha verimli konuşabilmek, öğrenebilmek yurtdışına gitmekte…

1 Nisan 2020

Günümüzde artık iş başvurusu yaparken veya akademik eğitimlerin çoğunda karşımıza İngilizce engeli çıkmaktadır. İngilizceyi daha verimli konuşabilmek, öğrenebilmek yurtdışına gitmekte temel adımlardan biridir. Yurt dışında İngilizce öğrenme deneyimini yaşamak da bunların en iyi yollarından biridir. Yurt dışında eğitim almak isteyen öğrencilerin, öncelikle karar vermesi gereken hangi ülkenin kendisi için uygun olduğunu ne zaman gitmesi gerektiği ne kadar bir süre kalması gerektiği gibi konuları netleştirmesi gerekmektedir. Özellikle yaz aylarında yurt dışında yaz okulları ve farklı aktiviteli programlar çok popülerdir. Yaz okullarını tercih edecek olan 6-17 yaş aralığındaki öğrencilerin, tercih ettikleri ülke ve programları doğru belirlemeleri çok önemlidir. Çünkü ilk kez yurtdışı deneyimine sahip olacak olan öğrencilerin, deneyimlerini sağlıklı bir şekilde edinmeleri gerekir. Genellikle bu yaş grubundaki öğrenci velileri de daha doğru ve şeffaf bilgiye ihtiyaç duyar. Bunun için de alanında uzman yurtdışı eğitim danışmanlarımızdan detaylı bilgiler alarak kararlaştırmanız en sağlıklı yöntem olacaktır.

Karar vermeniz için önemli etkenlerden bazıları şunlardır;

  • Zaman
  • İstikrar
  • Maddi Yeterlilik

Zaman:

Yurt dışında yaz okullarının yaş aralığı genellikle 6-17 yaş gruplarıdır. Burada öğrencinin hangi tarihte başlamak istediği ve ne kadar bir süre gitmesi gerektiğini belirlemek çok önemlidir. Okulların yaz okulu başlangıç tarihleri güncel bir şekilde sitelerinde bulunur. Genellikle Haziran-Temmuz ve Ağustos aylarında öğrenciler bu yaz okullarına katılabilirler.

İstikrar:

Yurt dışına gitmek konusunda birçok tavsiye alınabilir. Ancak öğrencilerin kendi kararı bu süreçte önemlidir. Öğrencinin bu süreçte edindiği bilgiler yani; okuduğu yorumlar, forumlar, makaleler ve yurtdışı eğitim firmaları tavsiyeleri karar vermesinde önemli bir etkendir. Ancak bu karar verme sürecinden sonra öğrenci, yurt dışında eğitim almak konusunda istikrarlı/kararlı olmaz ise, bu bilgileri edinmesinin pek de bir anlamı olmayacaktır.

Maddi Yeterlilik:

Yurt dışında tercih edeceğiniz ülkeye göre her bütçede yaz okulu bulunmaktadır. Bu durum, döviz kurunu göz önünde bulundurarak karar verilmesi gerekir. Tercih edilen ülkeye göre Amerikan doları, pound veya Euro cinsinden okullara ödemeler yapılır. Okulların fiyat aralıklarındaki değişiklik eğitim kalitesi, seçilen program, konaklama, şehir, yaşam maliyeti, eğitim süresi gibi konulara bağlı olarak değişmektedir.

Yaz okulunun önemi ile ilgili daha fazla bilgi almak için Doç. Dr. Gamze Sart’ın YouTube videosuna göz atabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer makaleler…

Genel Merkez

Büyük Bebek İnşirah Yokuşu No: 65 Bebek/Beşiktaş/İstanbul

E-Posta  

info@abaedu.com

Telefon 

0 (212) 287 86 06

Contact Us

5 + 6 =

Whatsapp

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

Aydınlatma Metnini okudum, e-posta adresimin bülten üyeliği kapsamında 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlenmesini ve e-posta almayı kabul ediyorum.

Aboneliğiniz başladı!

Pin It on Pinterest