fbpx
Ana sayfa » Eğitim » Yapay Zeka Alanında Eğitim Alabileceğiniz En İyi Üniversiteler

Yapay Zeka Alanında Eğitim Alabileceğiniz En İyi Üniversiteler

Yapay zeka alanında eğitim son yıllarda gündemde olan konular arasında yer alıyor. Bu alana yönelik eğitim almak gençler arasında popüler…

25 Şubat 2021

aba-egitim-yapay-zeka-alaninda-egitim-alabileceginiz-en-iyi-universiteler

Yapay zeka alanında eğitim son yıllarda gündemde olan konular arasında yer alıyor. Bu alana yönelik eğitim almak gençler arasında popüler bir tercih haline geldi. Peki; Yapay zeka alanında eğitim alabileceğiniz en iyi üniversiteler hangileri? Birlikte göz atalım…

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü ya da kısaca MIT, teknoloji denildiğinde akla gelen ilk üniversitelerden biri… Massachusetts Teknoloji Enstitüsü, 1861 yılından beri eğitim faaliyetlerini sürdürüyor. Bir araştırma üniversitesi olan MIT, bilim, teknoloji, mühendislik alanlarında dünyanın öne çıkan üniversiteleri arasında bulunuyor. MIT’de okumak öğrenciler açısından oldukça avantajlı… Üniversite, bilgisayar Bilimleri, yapay zeka, makine öğrenmesi, mühendislik gibi alanlarda öncü bir role sahip… Araştırma tesisleri, enstitüleri ve laboratuvarlarıyla öğrencileri teoride ve pratikte destekliyor. QS 2020 sıralamasına göre yapay zeka alanında dünyanın en iyi üniversitesi olarak kabul ediliyor.

Stanford Üniversitesi

Dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer alan Stanford Üniversitesi bilim ve teknoloji alanında da ön plana çıkıyor. Stanford Üniversitesi 1885 yılında kurulan özel bir araştırma üniversitesi olarak biliniyor. Üniversite bünyesinde yapay zeka çalışmalarının yürütülmesi amacıyla kurulmuş bir laboratuvar bulunuyor. Stanford Yapay Zeka Laboratuvarı (SAIL), 1962’den bu yana varlığını sürdürüyor. SAIL, yapay zeka araştırması, öğretimi, teorisi ve uygulamasına odaklanıyor.

Yapay Zeka Alanında Eğitim: Oxford Üniversitesi

Yapay zeka alanında eğitim almak için tercih edilebilecek bir diğer üniversite Oxford Üniversitesi… 1096 yılından bu yana varlığını sürdüren Oxford Üniversitesi, dünyanın en eski üniversiteleri arasında yer alıyor. Oxford Üniversitesi’nin dünyaya yön veren pek çok bilim insanını yetiştirdiği biliniyor.
Üniversite günümüzde de bilim ve teknoloji alanında adından söz ettiriyor. Makine öğrenmesi ve yapay zeka alanında araştırmalara da imza atıyor. Aynı zamanda İngiltere’nin ve dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olarak kabul ediliyor.

Harvard Üniversitesi

Harvard Üniversitesi, 1636 yılında kurulan özel bir araştırma üniversitesi olarak biliniyor. Üniversite, Amerika Birleşik Devletleri’nin Massachusetts Eyaletinde yer alıyor. Harvard Üniversitesi, Amerika’nın ve dünyanın en prestijli üniversitelerinden biri olarak kabul ediliyor. Üniversite bilime ve teknolojiye verdiği değer ile adından söz ettiriyor.

Yapay Zeka Alanında Eğitim: Cambridge Üniversitesi

Cambridge Üniversitesi, 1209 yılından bu yana varlığını koruyor. Dünyada hala eğitim veren en eski 4. üniversite olma özelliği taşıyor. Üniversite kaliteli eğitim anlayışı ve donanımlı fakülteleriyle dünyanın en iyileri arasında gösteriliyor. Cambridge Üniversitesi teknoloji ve bilimin pek çok alanına odaklanıyor. Yazılım ve biyoteknolojiye odaklanan Silicon Fen’e ev sahipliği yapıyor. Aynı zamanda makine öğrenmesi ve yapay zeka alanında eğitim alabileceğiniz en iyi üniversiteler arasında bulunuyor.

Carnegie Mellon Üniversitesi

Carnegie Mellon Üniversitesi, Pittsburgh, Pennsylvania’da bulunan özel bir araştırma üniversitesi… 1900 yılında Carnegie Teknik Okulları adıyla kurulduğu; önce enstitü ardından üniversite statüsüne kavuştuğu biliniyor. 1967 yılında ise Carnegie Mellon Üniversitesi adını alıyor. Üniversite; bilgisayar bilimleri, teknoloji ve yapay zeka alanında eğitimi ve çalışmalarıyla da dikkat çekiyor. QS 2020 listesine göre yapay zeka alanında eğitim veren en iyi üniversiteler arasında yer alıyor.

Kaliforniya Üniversitesi Berkeley

Kaliforniya Üniversitesi Berkeley, Kaliforniya Eyaletinde yer alan bir kamu araştırma üniversitesi… Üniversite, 1868 yılından beri varlığını sürdürüyor. Kaliforniya Üniversitesi Berkeley, bilime ve teknolojiye öncülük eden kurumlar arasında yer alıyor. Aynı zamanda dünyanın en iyileri arasında gösteriliyor. Üniversite yapay zeka alanında araştırmaları ve sertifika programlarıyla da dikkat çekiyor.

ETH Zürih

ETH Zürih veya Zürih Federal Teknoloji Enstitüsü, dünyanın en iyi teknoloji üniversiteleri arasında gösteriliyor. Bilgisayar bilimleri, teknoloji, mühendislik gibi alanlarda öne çıkıyor. ETH Zürih, yapay zeka ve bilişim alanında yürüttüğü çalışmalarla da dikkat çekiyor. Üniversitenin geçmişte Albert Einstein, Wilhelm Conrad Röntgen, Alfred Werner gibi isimlere ev sahipliği yaptığı biliniyor.

McGill Üniversitesi

McGill Üniversitesi, Kanada’nın en iyi üniversiteleri arasında yer alıyor. Üniversite 1821 yılından beri varlığını sürdürüyor. McGill Üniversitesi bünyesinde 2017 yılında kurulan Mila Araştırma Enstitüsü yapay zeka çalışmalarına odaklanıyor. Mila Araştırma Enstitüsü, derin öğrenme alanında dünyanın en büyük akademik araştırma merkezi olarak kabul ediliyor.

Imperial College London

Yapay zeka alanında eğitim alabileceğiniz bir diğer üniversite Imperial College LondonImperial College London, bilim, teknoloji, işletme ve alanlarında öne çıkıyor. Üniversite bünyesinde, yapay zeka alanında 4 farklı programda eğitim veriliyor. Imperial College, aynı zamanda araştırma merkezleri, eğitim hastaneleri ve laboratuvarlarıyla da dikkat çekiyor. Üniversite, İngiltere’nin ve dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olarak kabul ediliyor.

Yapay zeka alanında eğitim hakkında detaylı bilgi almak için aba Eğitim web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için Doç. Dr. Gamze Sart ve aba Eğitim ile iletişime geçebilirsiniz. Eğitime dair daha fazla içeriğe ulaşmak için YouTube kanalımıza abone olabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer makaleler…

Genel Merkez

Büyük Bebek İnşirah Yokuşu No: 65 Bebek/Beşiktaş/İstanbul

E-Posta  

info@abaedu.com

Telefon 

0 (212) 287 86 06

Contact Us

7 + 10 =

Whatsapp

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

Aydınlatma Metnini okudum, e-posta adresimin bülten üyeliği kapsamında 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlenmesini ve e-posta almayı kabul ediyorum.

Aboneliğiniz başladı!

Pin It on Pinterest