fbpx
Ana sayfa » Blog » Sosyal sorumluluk projelerine katılmak neden önemli?

Sosyal sorumluluk projelerine katılmak neden önemli?

Günümüzde sosyal sorumluluk projelerine ilgi eskiye nazaran daha yaygın. Çünkü birçok hikaye farkındalık yaratabiliyor ve bizlerle buluşuyor. Özellikle öğrencilerin sosyal…

30 Mayıs 2020

Günümüzde sosyal sorumluluk projelerine ilgi eskiye nazaran daha yaygın. Çünkü birçok hikaye farkındalık yaratabiliyor ve bizlerle buluşuyor. Özellikle öğrencilerin sosyal sorumluluk projelerine ilgi duyması çok önemli.

Sosyal sorumluluk projeleri, toplumların dayanışma içerisinde olmalarını sağlayan ve görülmeyen sorunların ortaya çıkarılmasında etkili projelerdir. Özellikle öğrencilerin farkındalık yaratacak konular hakkında projeler üretmesi veya desteklemesi çok önemli. Burada bilinmesi gereken en önemli nokta, desteklenecek sosyal sorumluluk projenizin veya bir proje içerisinde yer alıyorsanız o projenin içeriği, kimlere hitap ettiği ve hitap edilen kitleler için önem durumudur.

Sosyal sorumluluk projeleri aynı zamanda şirketlerin kendilerini pazarlama amacı gütmeden topluma tanıtmaları için de güzel bir yoldur. Burada kurumlar, kurdukları veya katıldıkları projelerle toplumda yaşanan sorunlara değinebilir ve çözüm için bir proje ortaya çıkarabilir. Böylelikle proje çatısı altında birçok hayırsever, yardım sever kişilerle bir araya gelerek adından olumlu yönde söz ettirebilir.

Sosyal Sorumluluk Projelerinin Toplumlar için Önemi

Burada değinmemiz gereken bir diğer önemli konu ise; sosyal sorumluluk projelerinin toplumlar için önemidir. Faydalı ve uzun vadede değer görmüş ve görmeye devam eden sosyal sorumluluk projelerine örnek vermek güzel olacak. Örneğin;  ‘ Baba beni okula gönder!’ bu proje oldukça ses getirmiş ve toplumda ciddi bir soruna parmak basan bir sosyal sorumluluk projesi olmuştur. Bir diğer örnek ise; ‘Kardelenler’ projesi de aynı şekilde kız çocuklarının eğitimi konusunda ciddi adımlar atan bir proje haline gelmiştir. Bu projeler gibi gündemde olan, olmayan yeni içerikli birçok proje bulunuyor. Bu sosyal sorumluluk projeleri hayırseverlerin desteği sayesinde ilerlemeye ve gelişmeye devam ediyor.

Sosyal sorumluluk projeleri sadece kurumların veya kişilerin kendi çıkarları, tanınırlığını arttırmak için değil toplumun sorunlarını ortaya çıkaran ve daha fazla destek alarak sorunlarla başa çıkmayı, sorunları daha fazla göz önünde tutarak desteği arttırmayı sağlayan projelerdir. Bu sebeple öğrencilerin sosyal sorumluluk projelerinde görev almaları, bu toplumun sorunlarını aşması için ve daha fazla farkındalık yaratabilmek için büyük meyve kaynağıdır.

İlginizi çekebilecek diğer makaleler…

Genel Merkez

Büyük Bebek İnşirah Yokuşu No: 65 Bebek/Beşiktaş/İstanbul

E-Posta  

info@abaedu.com

Telefon 

0 (212) 287 86 06

Contact Us

7 + 9 =

Whatsapp

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

AbaEğitim Bültenine Abone Olun

Aydınlatma Metnini okudum, e-posta adresimin bülten üyeliği kapsamında 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlenmesini ve e-posta almayı kabul ediyorum.

Aboneliğiniz başladı!

Pin It on Pinterest